Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

arhiva....cahhh, am lucrat o data, nu i fain de loc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Fetelor..arhiva de stat difera de cea a unei firme private. depinde si de contiile de arhivare,de modul in care s-a arhivat temporar atunci..adica de cum au fost ''aruncate''.

te plafonezi maxim la un astfel de job,dar e bun ca tranzitie catre altceva..sau un compromis pt cateva luni,daca e in avantajul tau si stii ca pe urma poti merge mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

La multi ani Kristian si Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Dedi si eu tot economist sunt si nu ma atrage de loc sa devin arhivar. Da, e ceva temporar dar eu imi vreau job-ul meu inapoi si daca nu il iau acum peste cateva luni sansele sunt mult mai mici. Mi-a mai povestit ca ar vrea sa se ocupe cineva de recuperarea datoriilor si sa o faca nu numai telefonic (cum incercam acum fara prea mari sanse de reusita) ci si prin vizite la clienti. Asta nici atat nu mi-ar placea sa fac! Eu sunt timida, cand vorbeac cu cineva face-to-face pt prima oara imi tremura chilotii pe mine, cum as reusi eu sa scot bani de la patroni unsi cu toate alifiile pentru care 'a da tzeapa' e ceva ce fac zilnic?
Urmatoarea discutie o vom avea la sfarsitul lui ianuarie. Pana atunci cam ard gazul stand pe langa fata care tot ce stie a invatat de la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mada;deci nu-ti place recuperator..aaa?
Mai copilul meu are o tusa de te faci pielea gainii cand il auzi...Doamne..Azi i-am dat prednison..dar mi-a zis dr sa nu-i dau si seara..oare de ce?..Drept bine isi facea efectul in timpul zilei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

LA MULTI ANI ANDREI SI KRISTIAN!!!!!!!!!!!!!!

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!!


Sanatate multa puiutilor bolnaviori!!!

Mada sa dea Dzeu sa fie bine pt tine cu serviciul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LA MULTI ANI, ANDREI SI KRISTIAN!!!

Offf, subiectul job, spinoasa treaba...si eu sunt cam in situatia cu tine SIMO, nu cred ca ma mai intorc acolo, nu stiu inca ce voi face, sunt lucrurile complicate rau. Inca stau relaxata, dar in cateva luni o sa intru in priza...Din punct de vedere financiar ar fi ok. Dar restul - program, colegi, activitate propriu-zisa, stat in umbra tampitului care mi-a luat locul...dezastru!!! Inca nu vreau sa ma gandesc! (de fapt ma pacalesc singura - ma gandesc zilnic la asta, dar inca mai sper sa-mi cada din cer o solutie salvatoare!)

Intrebare pt canadience - daca aveti la indemana un oscilo pt adulti, puteti sa va uitati la ce contine si sa-mi spuneti si mie? Pt ca am comparat oscilo pt copii din Canada cu cel pt adulti din Ro si contin aceleasi chestii in aceleasi cantitati Imi amintesc ca FRAGRANT mi-a zis la momentul respectiv ca n-am facut mare afacere, ca este mai ieftin in Ro, insa eu m-am tinut batzoasa, ca ala din Canada e pt copii, ceea ce in Ro nu se gaseste, de-aia merita toti banii. Si acu constat ca e acelasi lucru...nu mai inteleg nimic. Imi scapa ceva?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Multumim pt urari , dragi mamici! sa fiti sanatoase si puii vostri la fel!
Un mic party pe sambata, cine face petreceri miercurea?
Pup puii bolnavi si mamicile obosite
Trece!
Sa aveti zile senine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata! Sunt prima pe ziua de azi??? la toata lumea!!!

Zumzu, multumesc de site , il am in vedere pentru cand ii voi cumpara mai multe, ca acum nu stam bine cu finantele si nu are rost sa fac comanda doar de incaltaminte. Am vazut niste ghetute care cred ca i-ar fi bune...

La multe lunite Darius de Mayanne!

Si la multi ani pentru 1 anisor si o lunita lui Luca de mami Mimo!

Eu nu am ce sa spun nou depsre jobul meu, imi place, DAR exista un "dar" . Inainte de concediu faceam conta, secretariat si facturare. Eu urasc facturarea, efectiv nu o mai suport, mai ales ca trebuie sa lucrezi cu clientii. In constructii! Acum am scapat de facturare si secretariat (asta nu ma deranja deloc, mie imi plac atributiile de organizare si administrare), m-au pus doar pe conta. Super. Dar se pare ca se fac niste reorganizari, ca au mai intervenit cateva taskuri si se vor mai imparti taskurile actuale intre mine si fata care e in locul meu... Si nu am niciun chef sa fac iar si facturare. Sefa mea (managerul financiar) considera facturarea mai aproape de conta si sunt o multime de sanse sa mi-o dea mie. Ma impusc, in acest caz.

Mada, nici eu nu as putea fi recuperator. Nu ma pricep, sunt extrem de emotiva, daca vorbeste vreun client mai dur cu mine incep sa plang...(Daca m-ati cunoaste live n-ati crede ca sunt emotiva, la cat vorbesc! ) Despre arhivare... nu stiu ce sa iti spun. Mie mi-e teama de principiul "ce-i provizoriu devine definitiv" care se aplica in multe situatii... Pe CV va aparea arhivare ca ultim job... si multi angajatori nu au rabdare sa mearga mai in urma cu cititul. Apoi e pauza care , in conceptia angajatorilor, a dus la pierderea aptitudinilor si cunostintelor de dinainte. Iar in firma actuala...tu stii daca te poti baza ca te vor pune inapoi pe postul tau. Nu stiu, zic si eu...


comoarele! Revin. Azi iar sunt prin targ.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza si de la noi.
Astazi suntem mai bine, adica tusim mai putin si parca nu chiar din fundul butoiului, in schimb mucii ne streseaza in continuare.

Mada nu iti recomand nici macar pt tranzitie sa te duci la arhivare. Stiu ca vrei un program scurt, dar parca nu e o solutie sa stai de dimineata cu nasul in hartii. Eu una as iesi beata de acolo.

Simo eu una m-am apucat sa imi caut ceva de lucru, ca nu pot sta, mai ales ca nu am unde ma intoarce. Plus ca pe domeniul meu se gaseste relativ greu. In toamna cel tarziu trebuie sa o iau din loc.

LA MULTI ANI PT Darius!!! Inca putin si faci un anisor.

O zi cat mai frumoasa.

AMR 1 zi pana la marele eveniment.
Un pui mic si rasfatat.
"Craciunul nu este o perioada, nici un sezon, ci o stare de spirit. Adevaratul spirit al Craciunului inseamna sa pretuiesti pacea si buna vointa, sa oferi din plin compasiune."

Mergi la inceput