Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Neata si de la noi,

Nu pot tasta decat cu fata in brate, altfel este jale...zici ca pc-ul asta este cea mai grozava jucarie.
Am intrat repede inainte sa-mi trag chilotii sa plec la job ca ma lupt de cateva zile sa le urez si eu sanatate puiutilor bolnaviori.
Sanatate tuturor, sa va faceti repede bine!

Tunde, eu cand aveam vreo 12 ani am avut o raceala si am dat-o in tuse convulsiva. Tuseam foarte urat si mi-a spus cineva sa incerc sa beau lapte de magarita.
Am cautat magarita de-am innebunit dar am gasit pana la urma, nu stiu daca de la laptele ala sau de altundeva, cert este ca mi-a trecut. Poate gasiti si voi vreo magarita prin zona si incercati laptele ei pt Mariut.
Sanatate inca o data!

Mada, eu zic sa te gandeste de doua ori daca sa lasi un job pentru doar 1 ora si jumatate de program redus. Arhivarea s-ar putea sa te plafoneze foarte repede si cine stie daca se vor tine de cuvant ca in doua-trei luni sa-ti dea altceva.
Eu vb din experienta mea. Mie mi-au schimbat jobul pentru ca am avut nesimtirea sa plec acasa sa nasc si sa stau 7 luni. Am mers la serviciu pana in ultima clipa, inainte sa nasc si nu au mai putut ei. Stiu ca este ilegal ce-au facut, dar aveam bani sa-i dau in judecata? si plus de asta la ei nu ma mai puteam intoarce
acum abia de mi-au dat program de 6 ore si mi-am facut programul cum am vrut eu de la 12 la 6. In schimb lucrez de acasa de-mi sar capacele, depasesc lejer 8 ore de munca pe zi cu ce muncesc si acasa

Scuze ca ma bag ca musca dar na, zic si eu ca ar fi mai bine sa-ti pastrezi jobul actual. Tu insa stii mai bine ce ai de facut.
sa iei decizia cea mai buna


Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata
a 6-a noapte de nesomn..tuseste saracul noaptea de nu poate dormi deloc..acu mai doarme
rectificat listuca
am fost la farmacie
postez o listuta pt Cocutza si restul mamicilor doritoare de creme
produse bebe
-lotiune corp galbenele 1 leu
-ulei pt corp galbenele 1 leu
-ulei de catina 1 leu
-babycrem galbenele 2 lei
am gasit doar cateva bucati
--------------------
lotiune baie levantica 3 lei
crema zi /antioxidanta/ -rodie 5 lei
crema noapte rodie 5 lei
crema zi / normal-uscat si normal-mixt/ wildrose 5 lei
crema noapte wildrose 5 lei
crema zi /hidratanta/iris 5 lei
crema noapte iris 5 lei
crema migdale / normal&mixt/sensibil&uscat/ 5 lei
ulei rodie 100ml 9 lei
crema mica /hidratanta/protectoare migdale 2 lei
crema mica hidratanta wrose -de zi -de noapte 2 lei
crema mica antirid rodie -de zi -de noapte 2 lei
masca wildrose protectoare - mica 2 lei
uleiuri mici de migdale//wrose 1 leu
crema contur de ochi 5 lei
ulei demachiant migdale 9 lei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

intrebare de baba curioasa
de ce nu au toti copii adaugat buburuza dupa nume care au implinit un anisor de pe prima pagina ?
Fac colete pt neamuri,.la cate verisoare am ..am ce coletui
primit botezul la ortodocsi si la catolici..asa facem in fiecare an
fata mea s-a urcat in brate la preot si si-a lasat capusorl pe umarul lui..am ramas toti cu gura cascata
Wudy;sunt multi magari prin zona:-)..astia nu prea imi dau lapte..aici numai vacute gasesti..serios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Tunde, buburuza au mamicile. Alea fara buburuze au absente nemotivate.







"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Ziua buna!

Tunde, sa stii ca tusea trece ultima...imi pare rau... Trebuie sa-i dai pe babeste: suc de ridiche neagra, ceai de ceapa, sirop de tuse, etc. Eu dupa tratament am mai tusit inca vreo 2 saptamani...mult mai putin, dar am tusit. Chestia este ca raceala e serioasa, faptul ca febra a cedad e semn ca tratamentul e bun. Multa sanatate!

Simo, nici eu nu mai vreau sa ma intorc la vechiul loc de munca. Ceea ce faceam imi placea f tare dar: bani extrem de putini (400 lei), colegi ff rai si invidiosi si artagosi si ipocriti, sef deloc pe gustul meu, naveta, etc. Din vara incep sa-mi intind antenele, poate reusesc sa gasesc ceva in amaratul nostru orasel...Pana atunci se mai deschid vreo 2 hipermarketuri...poate pe la birouri voi gasi si eu un locusor.


Mada, cand m-am angajat eu pe la 21 de ani, eram pe functia de secretara, dar dupa primele 2 luni seful cel de atunci a decis ca imi trebuie o perioada de adaptare ca sa ma pot descurca acolo, ptr ca trebuia sa stiu fiecare angajat unde e, cu ce se ocupa in acel moment, ce pers se ocupa de ce proiect, iar eu abia daca ii stiam dupa nume. Si m-au mutat la arhivare si apoi ca bibliotecar...nu ma plang de bibliotecar ptr ca sunt iubirea mea cartile, dar: am stat 7 ani in acel loc in care se preconizase doar cateva luni- max.1 an. Probabil ca daca cea care-mi luase locul nu era prinsa ca falsifica semnatura sefului, nici macar dupa atunci nu eram inapoi la locul pe care ma angajasem...si eu sunt la stat.

La multe lunite, Dariusel!! un pas mai ai si esti baiat mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Mayane, buna ideea cu buburuzele...poate din martie punem acolo doar mamicile ce au mai intrat pe la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mayane;aha!!!!am inteles
Monika;am data asa..
-ceai de cimbrisor,.
-ciubotica cucului,
-ceapa+nuci,
-ridiche neagra
-foi de varza pe piept..am epuizat deja lista
Piscotel/Dedicut;am pus coletul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata!

noi suntem fara bona, azi dimineata si-a dat seama ca nu e ceea ce cautam noi...era greu sa schimbe un pampers, sa dea doua mese pe zii la copil si sa-l culce...cat despre cautabona ala m-am lamurit...poate ptr alte fete a fost ok...ptr mine a fost teapa, investit timp, incredere si rabdare in bona asta si la sfarsit m-am ales cu nesimtire si din partea bonei si din partea sitului...nu mai zic nik...am mai scris si pe FB...deja imi explodeaza capatana ca sapt viitoare tre sa merg la job si io's tot in nov dec cand incepeam sa caut bona...Carmen nici nu stii cate te invidiez!:))...si pe celelalte cu bunici care's apti ptr nepotei.

DECI CAUT BONA IN CONTINUARE! ANY IDEA?????????? ANYONE??????

pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

MIMO!ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Va pup si eu repede-repede ca mi se trezeste puiul in curand...

Insanatosire grabnica buburuze bolnavioare - sa va treaca repedeeee!
Of Tunde saracu Mario... scumpa de tine...!

La multi ani cu drag si de la noi pentru Kristian si Andrei! sa fiti sanatosi, si norocosi si iubiti si fericiti si... tot binele din lume!

Discutii din amintiri:
Carucior: HA-HA-HA! Eu am 3 la activ pe care ma gandesc serios sa le vand ca nu am ce face cu ele. Ce povesteste Doloress pentru mine sunt povesti de adormit copiii. De ce? Pai daca la 3 luni nu reuseam sa il fac sa stea prea mult in carucior, acum de cand merge... nici in visele mele cele mai cele nu il pot pune in el. L-am carat de cateva ori cu noi, de-abia l-am pus cand a adormit si atat - cand s-a trezit a inceput sa planga ca ce naiba o fi cautand el acolo?
Asa ca - eu ies cu marsupiul sau atunci cand ies cu sotul il tinem pur si simplu in brate. Beleaua vine cand vrea neaparat pe jos (nu vrea nici in brate) si sta si studiaza fiecare pietricica si in loc sa avansam cu mersul, ori stam pe loc ori dam inapoi cativa pasi! E nebunieee!

De servici: eu ma pot intoarce oricand vreau. Chiar daca uneori simt nevoia, bucuria de a sta cu puiul meu inca primeaza, asa ca mai aman.

Si eu votez Mada, ca si restul fetelor pentru varianta de dinainte de sarcina. Acum tu stii mai bine despre ce e vorba si cum sta problema.

Na ca nu s-a trezit (doarme de 2 ore, yupiiii ) si eu nu mai stiu ce trebuia sa mai scriu.

Noi suntem singurei vreo 2-3 zile (sotul e plecat pentru o lucrare pe la Craiova). E bine momentan dar urasc seara... mi-e urat (de bau-bau - si nu glumesc din pacate). Nu vreau parca nici sa dorm la socrii... tor mai bine e la mine acasa. Noroc ca am puiul care sta lipit de mine non-stop.

Pupici dragelor!



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput