La Multi Ani Fluturasi !!! (103)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pai daca ti l-a dat dr. eu zic sa-l dai, ca o fi vazut el ceva acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Ailed,asa e, o fi vazut ea ceva acolo dar,ma gandesc ca daca nu mi-a facut febra deloc...
Am gugalit putin si am vazut ca nu e prea indicat antibiotic in rinofaringita...
Daca face cumva febra o sa i-l dau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mai, acum depinde cum il sti tu pe dr... daca e o persoana care nu se arunca imediat la antibiotic de obicei, da-i ... e pericol de infectare bacteriana... sa nu-ti faca vreo otita dupa, si sa-ti para rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Alina si la noi dintisorii de jos iasa parca putin strambi! cum te descurci mami cu burtica si cu micul catarator?

Yasmi ai reusit sa treci de un mare hop si ai castigat in mobilitate (am vrut sa spun independenta dar mai e totusi mult pana acolo)! felicitari!

Persi si eu sunt de parere sa ii dai antibioticul mai ales ca ai zis ca abia respira!

Irinuca Daria este o scumpa! In curand acele obstacole vor fi doar provocari!

vreau sa ma laud si eu: ieri gandacelul a facut primii pasi singurica
(de la mine la tati ei cel drag)! inca este fricoasa dar creste!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta


vreau sa ma laud si eu: ieri gandacelul a facut primii pasi singurica
(de la mine la tati ei cel drag)! inca este fricoasa dar creste!!!


Mami fericita de zana buna Maria


Bravo Maria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Am vb in sfarsit cu pediatrul lui Raducu si mi-a spus sa-i dau 2,5 ml de AZITROX pe zi.
Multam frumos de raspunsuri!!!
Ailed,Moulineta,Alina,Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua!

Am trecut si eu sa semnez condica, desi nu am nici un chef , sa spunem asa.... in ton cu vremea de afara, ploua si bate vantul rau, cod rosu de furtuna stam in casa la gura sobei, ultima zi de vacanta pentru Nick, de maine la munca.

Vreau sa va multumesc tuturor celor care ne-ati urat ieri la implinirea celor 9 lunite ce a trecut timpul...acusi se face anul de cand am adus pe lume minunea mica nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul asta, cateodata as vrea sa il opresc in loc sa mai ramana asa bebe, sa ne mai dragalim, sa chicotim impreuna, sa pot sa o pup cat vreau eu nu sa imi bage degetelele in ochi si sa ma dea la o parte , ca gata ii ajunge cati pupici i-am dat ... maine poimaine merge, deja are stabilitate si mai mare , se tine batzoasa de numa, daca vrei sa o pui in fund undeva nu poti ca nu-si indoaie genunchii merge in 4 labe peste tot si stau cu ochii pe ea ca pe butelie la cate scari, colturi si usi in care sa-si prinde degetelele are... asa ii mai place sa mearg ain 4 sa inchida usile...sa nu mai spun ca si a mea se duce si sta agatata la masuta de la tv si sta si sta si ar sta ore daca nu as lua-o , se uita la tv de la 20 cm distanta dar de maine intram in rutina noastra zilnica , cand daddy e la serviciu noi nu ne uitam la tv, nici acum nu stiu sa umblu pe telecomenzi, nu ca nu as putea, nu vreau sa invat, ca-s vreo 4-5 , poate chiar mai multe si imi ajunge cat stau calare pe laptop, si nici pe piscoata nu vreau sa o invat la tv... a mai stat ea acum cat a fost Nick acasa cu noi ca deh noi toti 3 in living jos la tv ...dar de maine se schimba foaia, mi-e dor de iesirile mele afar cu ea la plimbare in carut..., sa mergem in parc, sa cascam gura la una alta...mai pe la shopping, mai prin cartier... abia astept, mi se pare ca perd asta de sarbatori am amortit de la atat stat in casa sau mers numai cu masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am reusit sa dorm in reprize...in astea 2 ore de somn a avut 3 reprize de trezire in plans acum inca doarme....offff nu stiu de ce.

irinuk sunteti asa frumosi toti 3!!! alina, irinuca si L e tare fascinat de tv....in camera iasminei il are pus la nivelul lui...atat l a lins si tot asa sta cu ochii in el dar doar cand este aprins

merg sa mananc si eu ceva ca pe ziua de azi am apucat sa mananc doar o milka cu alune de padure si o eugenie cu 2 pahare de lapte ...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, moulineta, multam de raspunsuri. Asa ma oftic de dintii astia strambi. Si eu i-am avut asa. Alte probleme nu prea am avut. Adica ii am pe toti ai mei inca . Ceva carii plombate si o masea de imbracat (inca n-am reusit ). Si nepotica mea, la fel. I-au pus aparat de pe la 7 ani si l-a purtat cred un an si jumatate si tot nu s-a rezolvat cum trebuie. Acum are 13 ani si trebuie sa ii puna din nou

Delia . Ai dreptate cu somnul. E ceva de speriat cum dorm pe mine... am facut incercarea pe link-ul trimis de tine. Acu... la data conceptiei am pus eu anul si luna bine, dar ziua, am dat-o pe ghicite. Oricum, a iesit ... fetita!!! Dar, na... sa vedem.

Strumphy, te invidiez pt plimbarile voastre. Eu nu mai am parte de asa ceva, ca pe ulita noastra neasfaltata... . Dar totusi am iesit si asa cu el in carut, ca doar n-o sa stam toata ziua in casa. Asta e nasol cand stai la marginea orasului . Chestia asta mi-a scapat din vedere. Am vazut doar: liniste, verdeata, aer curat...

Moulineta, tu ma intrebai cum ma descurc. Pai deocamdata, bine. Burtica nu se prea vede, numa' un pic. Si ma simt binisor. Ceva greturi, dar le depasesc. Sa vedem mai incolo...

Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si acum juniorul doarme bine mersi..hm....cred ca nu ii convenea ca dorm si eu

alina la prima sarcina la cate sapt ti-a spus dr sexul bebelului???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput