La Multi Ani Fluturasi !!! (103)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimineata!


Noi suntem singuri acasa de azi. Tati a inceput serviciul si tare nu-mi place, dar ce sa facem, asta e!

Yasmi, citeam ce ai scris tu. Asa e si Luca al meu. Sta toata ziua agatat de ceva. Trebuie sa fiu cu ochii pe el, pt ca mi-e teama sa nu cada si sa se sperie si apoi sa-i fie teama sa se ridice pe picioruse, sa mearga.
Se ridica pe tot ce prinde, canapea, scaune si mai ales picioarelel mele . Apoi vrea sa mearga si trebuie sa merg cu el, il tin de subrat si ma cocoseaza. In premergator tot nu e incantat. Sta ceva mai mult, dar asa... cu pacaleli, cu un biscuite, cu ceva de ros...
E o perioada tare dificila si asta.

Cat despre distractii, moulineta, roxy, noi nu prea am avut parte in ultimul timp, dar nu-mi pare rau. Sa se faca copiii putin mai mari si recuperam noi. Noi deocamdata nu prea l-am lasat pe Luca cu socrii peste noapte decat o data. El e un copil mai dificil, cu treziri dese, iar soacra-mea e o tipa mai comoda si panicoasa. Iar el imediat simte si mai rau face . Drept e, ca nici cu banii nu am stat prea bine .

Cami, va chefuiti! La Multi ani!

Pup pe toata lumea!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Neata!!!
Vreau si eu cafea muuuulta!!!!

Sunt zombie,aca am dormit 2 ore legat e bine...

Nu erau de ajuns tusea si ragusala ne-am procopsit si cu o tona de muci curgatori...colac peste pupaza nu raspunde nici pediatrul...

Acum doare dar,astept sa faca ochi si fug cu el la spital...respira fff greu si mi-e sa nu-i scada concentratia de oxigen din sange..

Moulineta,nici mie nu-mi place sa-mi scoata sanul ,desi n-am nici o jena in ceea ce priveste alaptatul in public..

Asa ma gandeam si eu ca poate,poate o renunta el singur la titi dar,se pare ca nu ar avea nici un gand..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

dupa plimbarea de ieri se pare ca suntem si noi muciosi sau o fi luat de la gradi de la copii.....

alina06, lucas merge singur in picioare pe distante scurte. dar tot pe mine ma cauta si cand ajunge la mine se agata de izmenele mele sa se ridice sau atunci cand am vede vrea sa il iau in brate


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, exact asa face si Luca. Doar ca nu merge singur. Cum ma vede, vine la mine in patru labe si se agata de pantaloni . L-am poreclit maimu . Dar de fapt zici ca-i un catelus, asa se uita in sus la mine cu niste ochi...

Persi, imi pare rau ca sunteti bolnaviori. Sper sa treaca repede! Si poate reusesti sa dormi pe timpul zilei...

Voiam sa va intreb: la voi dintisorii au fost drepti de la inceput? Ca la Luca primul dinte, care ne-a chinuit atat, e un pic stramb, orientat de o margine spre interior...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

LA MULTI ANI!!!

Am intrat si eu pe aici in sfarsit!

Ieri am ajuns acasa. Am fost plecata dinainte de Craciun. Am fost la bunicii Dariei. Din am bele parti. Au fost niste sarbatori linistite. Revelionul la fel, l-am facut acasa, cu familia si prieteni.
La fel ca si cele mai multe dintre voi, de Revelion plecam de acasa, undeva la munte si petreceam zgomotos pana dimineata. Anul asta am stat cuminti, desi ne-am dus la somn la ora 5 dimi, iar Daria a dat trezirea la 6, ca a dormit toata noaptea, de la 9. Eram terminata de oboseala.

Strumph nu te supara pe mine ca nu prea dau pe aici. Am stat cu familia, am facut pregatiri, am stat mult prin bucatarie cu mama sau cu soacra, am fost in multe vizite.
Acum ca piscoata ta a invatat sa exploreze casa, o sa vezi cum ziua ta se scurteaza!
Acum, de exemplu, nu mai pot sta prea mult pe net, pt ca Daria incearca sa urce pe masuta din fata tv-ului si cred ca in curand o sa reuseasca si va ajunge la tv... si de ceva timp i-a pus gand rau, ca tot vrea sa traga de el, sa-l dea jos. Uite dovezi: https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/DariaByIrinuca#5693324092805035282



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Daaa, irinuca, ce le mai place la tv. Si Luca se ridica pe masuta de la tv si mereu ma duc sa-l dau inapoi. Se ridica si apoi sta cu ochii in televizor

Deea, multumesc, am mai citit si eu din capitolul trecut si am vazut ca mi-ai scris. Sa vedem, daca e fetita, iti dau de stire. Dar cine stie. Vad ca soldatii astia fac numai baieti . Toti prietenii nostri, colegi de-ai sotului de serviciu sau fosti colegi de academie, au numai baieti!!! Suntem vreo 10-12 cupluri numai cu baieti...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
de abia azi mi-am revenit cu somnul... dar am o durere de cap.
yasmy, spor la bagaje! si Andra mi se ridica de pantaloni, diferentza e ca nu vrea sa faca pasi singura, doar sta in picioare... , dar totusi e o luna diferentza intre ea si Lucutza
strumph, se vede ca e nick acasa, numai dai pe aici
irinuk, stiu ce zici, pe 1 dimi, la 5 jumate cand am ajuns acasa, avea Andra un chef de vb....., dar i-am pus muzica de imblanzit cobre si a dormit pana la 10... ca ea s-a culcat la 12.30 noaptea...
simo, desi n-am intrebat sa sti ca m-am gandit la tine , dar la ce zile am avut de pe 30 incoace, n-am avut cum sa ma concentrez
alina06, ce face bobitza de mazare, te mai trimite la nani?
persi si moulineta si eu ma gandeam ce buna era o tatica pt bb, mai les noaptea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina incearca si spune-ne si noua ce sex iese pt bb http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am fost la tuns....cu Luchi dupa mine....iar sapt trecuta la pensat tot cu el dupa mine... deci se poate!!!

delia

alina, tot asa au iesit dintisorii si la noi cei de jos


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari....

Vin de la dr..rinolaringita sau rinofaringita nu tin minte exact..
Mi-a dat Eurespal,Ibalgin si Azitrox..

Azitrixul nu stiu daca sa-l dau sau nu mi se pare cam tare in conditiile in care nu mi-a facut febra deloc.
Voi ce ziceti???

Mergi la inceput