La Multi Ani Fluturasi !!! (103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

La multi ani mamici si fluturasi dragalasi!Sa aveti un 2012 plin de sanatate, bucurie, impliniri.Sa ne creasca mari copilasii si sa fie sanatosi! va pup si va imbratisez pe toate!

La multi ani celor care poarta numele de Vasile si derivatele!

La multi ani Alexandru de Alina.n, David Alexandru de gimihaela, Miriam de Felicitas, Alexandru de Ina.click, Sofia de MsBB, Ioana de catank, Simone de cris85

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

multumim pentru urarile de sanatate

nu mai avem bubite, suntem mai vesele, mai putin plangacioase, papam bine 2 mese lapte si 3 papa si nu mai facem febra.mai trebuie sa stam in casa pana joi...uff...bine ca a trecut si asta...

parca deea ma intreba de unde a luat pitica rubeola...habar n-am sincer, dar cum eu am luat-o cu mine peste tot, inclusiv shopping prin marile magazine e foarte probabil ca de acolo...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

La multi ani sa aveti parte in anul acesta de bucurie, sanatate, iubire multa si dorinte realizabile!!!



Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
fetele anul 2012 cu bine si sanatate, fericire!
am avut un 31 decembrie de telenovela:
in primul rand n-am auzit alarma la telefon dimi si in loc sa ne trezim la 6 ne-am trezit la 7....am plecat, si dupa 140 de km in drum spre granitza cand eu atipisem, aud pe sotz ca bombane.. ni s-a oprit motorul de la masina si gata ..... Bun, am pus mana pe tel, am sunat acasa le-am spus ca numai ajungem am sunat prieteni de aici, sa ne gaseasca o firma de tractare, apoi niste prieteni au venit dupa mine si Andra, in masina incepuse sa se faca frig , ca deh, nu mai mergea motorul, pana au ajuns ei am stat cu sotul si copilul in cabina camionului de tractare, apoi sotul a plecat cu masina si eu cu prietenii, am ajuns in oras am dus jerba la un cimitir de aici si am pus-o pe un mormant mai neingrijit si m-am gandit la bunica raposata a sotzului: Dumnezeu sa o ierte! si apoi am plecat cu pritenii sa recuperam sotzul de la service-ul une am gasit sa ne primeasca masina, ca totusi era 31 decembrie ora 13.00...Am ajuns acasa, am lasat sotzul cu copilul si eu am plecat la cumparaturi ca n-aveam nici paine.. daca stiam ca plec, n-am mai luat nimik pe 30, ce facusem am trimis la prietenii la care tb sa facem revelionul....
Am venit acasa, sotzul picotea langa Andra care dormea, si am pus o friptura de porc in crusta de condimente la cuptor, am facut oua umplute sa le luam cu noi, icre si branza cu verdeatza sa avem pt azi si cartofi prajiti cu mujdei pt ieri ca muream de foame. La 9 au venit niste prieteni si ne-au luat si ne-au dus unde tb sa mergem.
Mi-au dat sa beau, bine mie imi tb o perfuzie , dar a fost oki, am stat la masa cu totii, am mancat, am vb acasa cu parintii toata noaptea, ne-au adus acasa dimi, Andra a dormit in carutz intr-o camera toata nopatea. Sa nu uitam sa spunem ca s-a culcat dupa 12 noaptea dupa ce au pupat-o toti etc
Dimi avea fata mea la 5-6 un chef de vb de nu va spun, eu muream de somn, pana la urma s-a culcat si a dormit pana la 10.30
Cand m-am trezit si mi-am verificat telefonul am primit o veste super pe anul asta:DE AZI DE LA 9.30 AM UN FINUTZ DE 3450 SI 50, 5CM.
CAm atat! am impresia ca ziua de ieri a fost un vis si ca nu s-a intamplat... Andra mea mananca ace de brad acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ailed - sincere condoleante.uite ca doamne-doamne a vrut sa va lumineze anul.sa va traiasca finutul si sa creasca mare si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

ailed - sincere condoleante.uite ca doamne-doamne a vrut sa va lumineze anul.sa va traiasca finutul si sa creasca mare si sanatos

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

La multi ani!

Noi am petrecut in familie anul nou. Am mancat cat pentru tot anul
Abia astept sa imi reiau programul normal. Pitica a fost jucaria tuturor. Asta m-a cam ajutat pentru ca nu prea am mai avut grija ei.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Salutare mamici!
Inca petreceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

S-a facut caldut afara, numai bine de iesit la plimbare atat ca noi ne-am pricopsit cu mucisori!
In rest toate bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Ailed imi pare rau pentru ca sotul tau si-a pierdut bunica! dar prin ce peripetii ati trecut voi!

Mergi la inceput