An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani fetelor.
Noi am stat acasa de revelion si a fost tare bine.
Acum ne apucam de desfacut sacii ca zilele astea am trandavit.
Anca cum sa fie slab la 3 luni jumate peste 7 kg.Eu cesamai zic ca are 4 luni si 6.400. Dr a zis ca e ok.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Nu m-ati uitat nu?

La Multi Ani tuturor strugureilor si un An Nou Fericit



V-am citit dar in mare...si nu am avut timp sa scriu

Jade, Felicitari lui bebe T pentru castigarea concursului-ici

Zubi, imi pare de rau pentru

Sei, felicitari pentru Ela grasunica


Noi ne-am mutat si este tare bine in casuta noua
numai ca sunt tare suparata pentru ca cele de la care mi-am cumparat draperiile pentru sufragerie mi le-au si facut dar prea scurte Eu le-am spus inaltimea dar nu au respectat-o si mi s-a ars si aspiratorul

Pe 27 am facut vaccinul de 4 luni si a fost tareeee cuminte, a dormit 2 zile aproape non stop de am crezut ca i-au facu somnifer nu vaccinul.

Avem 5,600 Kg si 62 de cm.

Anca, cum sa fie slab?Eu ce sa mai zic de 5,600 kg la 4 luni?

Revelionul l-am petrecut la noi.Am avut 12 invitati, muzica canta, boxele bubuiau si a mea dormea de nu avea treaba.Mergeam sa o alaptez cand stiam eu ca trebuie sa manace.






Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani ! Bine v am gasit in 2012 !

Noi am petrecut revelionul la sora mea , T a petrecut si el pana la 1 noaptea , nu a fost chip sa doarma mai devreme
La 12 noaptea am iesit afara la bombe si artificii iar el nu a avut nici o treaba , radea cu gura pana la urechi
De cand ne am intors de la munte este tare tare bazait , nimic nu i mai convine , este morocanos toata ziua , iar seara se culca in jur de 12 si asta cu plansete
Saptamana trecuta va spuneam ca era constipat , se scremea cu plansete si tipete si scoatea numai ghiulele
Vineri mi a venit ideea sa i dau bifido-baby , noroc ca aveam in casa ramas de la cura trecuta si spre norocul noastru , s a reglat imediat , face in fiecare zi ,fara scrematuri , moale si galben ca atunci cand era nou nascut !
Pe 1 ianuarie mi a facut o mare bucurie , cand ne jucam , a spus curat si clar MAMA
Eu bineinteles ca am lesinat cand l am auzit
Cam atat despre noi momentan
O sa revin si cu niste poze

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Salut!
Noi de revelion am petrecut f frumos, am avut botezul si toata lumea s-a distrat super, abia astept sa ne dea fotograful pozele, daca nu era bolnavioara Ami era perfect.
La biserica nu am reusit sa ne intelegem de loc cu popa sa nu o bage in apa, nu a vrut si pace, dar noroc ca era destul de cald in biserica, a fost tare cumintica nu a plans decat putin la imbracat, eu in schimb nu mai stiam cum sa fac sa ma opresc din plans si de emotii si de teama ca o sa i se agraveze si mai tare bronsita.
Acum Amalia e bine, i-a trecut bronsita, mai tuseste f rar, sper sa nu se mai imbolnaveasca iarna asta ca o sa ajung pe minus rau cu kg.
Fetelor nu stiu ce sa ma mai fac imi cade parul rau de tot, cred ca mai am par de vreo 2 bai, stiti ceva tratamente?
Va pup ma duc sa fac ceva de mancare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca toma.. ce ciudati sunt medicii astia totusi,fiecare cu parerea lor.. mie mi-a zis Nu sucuri, nu termometru ca o pot rani.. si supozitor zilnic.. Clisma e cu plante insa cu glicerina exact ca si supozitorul,..Noi suntem veterane la nefacut kk...

Jade Bravo pt Mama.., e sublim momentul , nimic nu se compara cu asa ceva, nici macar castigarea la loto..
cate kg mai are grasanul?


Rach.. cum e in casuta noua? nu puteai face reclamatie la draperii? pana la urma ti-i le-au stricat.. Pupam o galusca cuminte, noi mergem luni pt vaccinul de 4 luni

Athosik.. asa da sarbatori prelungite .. sa vii sa ne zici ma des despre bb Robert

Camady..

Lena
.. ma bucur ca incepe sa ii placa manduca.. aseara am incercat sa o pun intr-un marsupiu primit , sa vad cum sta, daca ii place.. cand m-a vazut a meu a zis ce naiba fac? sa merg sa dau jos porcaria ca stric fata, daca imi trebuie sa o port asa macar sa iau ceva calumea... am fost mandra de el



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. felicitari pt mica crestina.. ma bucur ca i-a trecut raceala..

BUJO.. voi cum mai sunteti cu raceala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach
sa va fie de bine mutarea , ce super ati petrecut si voi
eu nu pot sa fac mai nimic cu zgatia mea
si eu zic sa faci o reclamatie la cei cu draperiile

seidana imi zici si mie te rog ce acte ai depus pt indemnizatie ?
maine , poimaine ma duc si eu
eu nu am cantar de bb , il mai cantaresc din cand in cand pe cantar normal cu mine in brate
ieri l am cantarit , nu avea pampers pe el , doar un body si o bluzita subtire si a aratat 8300 , deci probabil undeva pe la 8 kile
ce sa zic....ne rupe mainile , eu abia mai pot sa l plimb in brate si o gramada de haine de 6 luni i au ramas mici asa ca am inceput sa l imbrac de 9 luni
luna asta mergem si noi la vaccin si o sa facem si bilantul

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Racheel pupam bulanasul sa treaca repede.
Nasol de draperii, dar mie imi plac si mai scurtute... nu arata bine? Daca nu atunci fa reclamatie !!!
Ei, si cum e in casa noua?

Sei, ai cu cine te mandri!
Sa stii k dak nu sta in ala nu inseamna k nu o sa stea in ssc. In primul rand pozitia e total diferita. una sa stea cu piciorusele in M si alta cu o chestie subtire intre picioare

Jade, ce grasunel aveti. noi la 3 luni fara 2 sapt aveam 5600.
Oare sa iau direct hainute de 9 luni... k vroiam sa mai cumpar niste chestii de curand.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Anca , slabut la 7.200 kg????

Pai a mea la 3 luni jumate are 5 kile si un pic ...asta inseamna ca e distrofica?!?! Nu cred..
E marfa doctorita ta ..


Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

ola fete dragi.
Da Sei este obositor sa ai invitati dupa cum am si sp(urasc sa spal vase)dar noua asa ne place sa fie casa plina de sarbatori iar piticii au fost extrem de cuminti. La anul o sa fie si mai frumos pt k buburuzelele mele o sa fie mari si o sa participe si ei

In legatura cu administrarea de fier le am fct analize si sideremia, iar eu si sotul electroforeza hemoblobinei si suntem f bn... ei au lipsa de fier (au anemie feripriva)si pe prospect scrie k este necesara administrarea lui prematurilor 1-2/pic per kg...
va pupam... intru mai tarziu ma duc sa le pregatesc papica

De Buburuzutzi Mici ”Luca Alexandru & Mathias Valentin”
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput