An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

BunA seara

La multi ani!!! un an nou cu sanatate, fericire si indeplinirea tuturor dorintelor

Noi suntem bine, revelionul l-am facut acasa... in familie,pe facebook am pus cateva poze de la cumatrie ...Alina Negara
Noi miine ii taiem motul la finutzul nostru, azi a stat sotul cu copii si eu am fost la cumparaturi ...
Lui Darius ii cautam gradinita, ca l-am retras de la cea care mergea pina acuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani cu sanatate!!!

Noi am petrecut revelionul acasa. dormind in mare parte.katiusa mea s a culcat la 8 si s a trezit fix la 12 dupa tzatzuri. deci m a prins noul an cu titele in gura.

in rest suntem bine. ne ma luptam din cand in cand cu un curulet rosu iar eu cu o infectie la un deget de la picior...

fiica mea vad ca incepe sa se simta ca la spa la masaj.sta ca un mielusel si daca am vazut ca ii place asa rau am inceput zilnic masajul.

aaa...voiam sa zic ca pe mine si acum ma dor sanii cand vine lapticul.sunt vizibil mai mari, angorjati, curg rau, unul tasneste fara sa ii fac nimic si parca ma strange cineva de sfarcuri rau cand incepe sa curga...asta ce mai inseamna?! Ca ma fac milka, nu?!



Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

may si seidana am auzit de niste saruri homeopatice pt consti: schussler saltz. Cica-s f bune.1oo% natural. googaliti. eu am gasit doar in spaniola:
http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/es/schuessler-salts/schuessler-salt-details-10/index.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Uram si noi cu intarziere darcum niciodata nu este prea tarziu va dorim un An Nou mult mai bun ca precedentul, multa sanatate k este mai importanta decat toate si tot ce va doriti sa vi de indeplineasca...

Noi am avut casa plina de invitati, a trebuit sa stau in bucatarie sa fac pregatiri non stop, de fapt am facut potecuta intre bucatarie si dormitorul piticilor ...Pe la 10.30 au iesit barbatii in fata blocului si am incins un gratarel de toata frumusetea cu peste, pui si carnita de piggy piggy... La 00.00 am urcat ne.am pupacit sub vasc, ne.am urat una alta ca de revelion vb aia, apoi am dat o fuga pana la finutul nostru k era de serviciu am ciocnit un paharel am fct o poza 2, 3 si apoi inapoi la invitati toata treaba a durat pana la 4 dimineata...timp in care piticii au dormit neintorsi pana la 8 dimineata cd s.au trezit pt micul dejun portia de laptic... Apoi la 12 p.m. au venit Mosii Mosii si i.au dat in grinda am intins iar masa, treci iar la spalat de vase , strans masa facut curat... intr.un final au plecat toti si ne.am bagat la un puiut de somn pana la urmat masa a piticilor, noroc k a stat mami cu ei...

Ma vaitam in cap trecut k piticii sunt intr.o criza de nemancat si vreau sa le linistesc pe mamicile care se confrunta cu asa ceva k era hellena siparca mai era cnv dar nu mai imi amintesc scz, la mine au inceput sa isi revina si am procedat astfel: i.am lasat sa pape cat au vrut la fiecare masa nu am fortat copilul cu bibe deloc chiar daca inainte mi se parea normal si le.am combinat lapticul Nan 1 cu Humana 1 noi papam 170 ml si punem 2 lingurite de humana si 3 de nan1...Le dau in continuare fier si vitamina C la rec medicului...La mine criza de nemancat a durat cel putin o luna in care apetitullor a scazut treptat si de la 170 ml per masa se ajunsese abia la 70-90 ml per masa ma speriasem rau de tot dar din fericire a trecutsi de 2 zile papam mai bine... sper sa va ajute info

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marina.. plin Nou An ati avut voi.. e frumos cu casa plina , dar e si obositor, eu ieri doar dupa 7 oameni am tras si adunat ca azi ma intrebam de ce ma dor picioarele si am febra musculara..

Bunny.. multumesc pt recomandare, insa pb e ca a mea nu e constipata.. doar nu face kk, si dupa 1 sapt ea face moale... sper ca dupa luna asta insa sa-si revina, m-am dat iar pe pere, ca daca bine stiu ea a facut kk cand am mancat pere.. vedem..oricum e clar ca noi am scapat de colici de tot, adik am mancat de toate si nici o reactie ( mai putin varza cruda, moare si fasole, si evident lacatate)

Oana.. si eu inca simt lapticul cum urca , nu zlnic insa in zilele in care mananc mai mult simt si de 3-4 ori pe zi..bravo ca ii faci masaj zilnic..a mea de cateva zile varsa cand o pun pe burtica, pt ca a inceput sa se tarasca cu genunchii sub ea si probabil frecusul ii provoace ceva miscari puternice

Anilansa un an nou fericit si voua.. iar esti f ocupata de noi ?

La mine soacra a inceput azi cu scandal, dupa ce ieri a fost lapte si miere .. asa o ducem tot anul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Sorcova veselea sa traiti sa infloriti ca un mar ca un par ca un fir de trandafi tare ca fierul iute ca otelu tare ca piatra iute ca sageata. La multi ani !
Fie ca nou an sa va aduca tot ce va doriti voua si comorilor voastre
Sanatate in primul rand fericire si numai impliniri va multumesc ca existati si va sarut pe fiecare in parte cu mult drag si respect tuturor mamicilor din grupul srugurasii
Va pupa dulce Inez si Miriam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hei evribadi

Unde ati disparut?!?!




Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata mamici si bebici!!!

Oana, si eu simt urcarea laptelui... ciudat este ca o simt de vreo luna, nu de la inceput... si nu intodeauna, o data sau de doua ori pe zi :)

Apropo de masaj si noi stam ca pisica la masaj, nici pis nu zice... pe cand atunci cand incep sa o imbrac e scandal mare.

Marina, ati petrecut fain de revelion
In legatura cu administrarea de fier, imi spunea o prietena k e foarte nasol... sa te mai documentezi legat de asta... poate nu tin eu minte.

Alina, ti-am dat add pe FB

Inezluiza, multumim de urari

Noi ieri am invatat sa tipam cand suntem suparate, si am si aplicat noile lucruri invatate, numai ca mami radea de se prapadea cand o auzea tipand. M-am obisnuit in final.
Tipa in fata la tzitzi... a linistit-o tati si pana la urma a adormit la tzitzi :)

Ieri am fost cu manduca in vizita, a fost super ok :) a dormit in manduca, si era asa cald cu ea la piept . Ma gandeam k tipetele de seara au fost generate de vizita, desi in vizita a fost tare cuminte. A stat in brate la gazda si a si adormit dupa ce a papat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

La multi ani !!!!!!!

bine v-am gasit in noul an.

Noi abea azi ne-am reintors acasa la noi , am fost la Piatra Neamt de la Craciun si de acum gata cu vizitele o vreme.
Revelionul l-am petrecut la niste prieteni si bebe a stat pt prima data cu bunica lui.
Despre Iancu: prinde mult mai bine jucariile, nu mai doarme in masinaa(deci patru ore am facut de toate pana am ajuns acasa).In rest tot avid dupa tzitzi, vesel si fff bine dispus tot timpul.

De rau Iancu a fost putin constipat , nu a facut 4 zile dupa care i-am pus supozitor, si apoi iar pauza, deci am fugit la pediatru, rezultatul: trebuie pus mai des pe burta cica de minim 8 ori pe zi ca sa dezvolte muschii de la burtica, sa il ajut sa faca apasandui cu genunchiul lui stang pe burtica, si daca nici asa nu merge sa incerc si cu termometrul, si daca nici asa sa nu ii pun supozitor sa cumpar microclisme pt copii si sa ii dau un sfert cica sunt mai ok ca sunt din plante. Din fericire la noi a mers prima parte aia cu genunchiul si s-a reglat acum face singurel, si am mai baut si eu ceai de musetel.
Din punctul asta de vedere a fost ok doctorul dar(normal ca exista un dar), bebe e prea slabut pt varsta lui (7200g la trei luni jumate)deci de asta nu a mai facut kk ca a asimilat tot, si as mai putea sa incep sa ii dau sucuri de fructe cate o lingurita doua pe zi de suc de mar cu morcov.Refuz.

Dar na bine macar ca a trecut.
mama cat am scris va PUP si revin mai des, gata cu sarbatorile.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Salutare la toate lumea si LA MULTI ANI 2012 .... va tzucam pe toate si pe toti din timisoara!!!!!!!!!!!!!!


Mai povestim .... pentru k noi ink avem musafiri!!!!


Aveti grija de voi

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput