An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

La multi ani!!!

Va doresc sa aveti un an plin de bucurii, multa fericire si sanatate alaturi de toata familia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Marryan, sa va faceti bine repede

Andreea, imi pare rau ca nu reuseste sa adoarma mai repede dar doarme ziua sau cum de are atata energie sa stea atata treaz?

Dani, de cand ne-am intors de acasa si-a schimbat programul... adoarme foarte greu si destul de tarziu seara se trezeste cam de 2 ori pe noapte





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani!!!!


Bujo, unde se gaseste lactoza si cum se da?
oare de ce nu mi-au zis nici pediatru, nici dr de fam de varianta asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

La multi ani!!!!


Bujo, unde se gaseste lactoza si cum se da?
oare de ce nu mi-au zis nici pediatru, nici dr de fam de varianta asta?


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


May nici mie nu mi-a zis nici gastroenterologu nici dr de fam nimic

Lactoza o gasesti in farmacii.. e de la Humana milchzucker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI fetele

Maria, eu stau in Tudor..dar tot mi se pari cunoscuta rau; sa imi spui si mie te rog, cum e cu grinda asta, noi astazi vrem,cu intarziere, sper ca mai merge, daca am fost pelcati de revelion de acasa, moasa la fel, in alta aprte..dar nu situ eu ce trebe sa cumpar pt moasa..sau pt evenimentul asta

Noi trebuia sa plecam din Pitesti vreo 10 persoane sa mergem la mine la tara, trebuaiu sa vina si din bucuresti, insa am mai plecat in final doar 4 ca a intervenit ceva la ceilalti:(..si acolo am petrecut cu vecinii, la care nu ma asteptam sa ii vad asa..dezlantuiti, s-a dansat in curte pana pe la 4 dim, am facut gratar afara,a fost frumos,cel mai mult mi-a placut ca au venit copii cu capra si am facut poze cu Ayu, mie imi plac tare mult traditiile astea de la tara, dar nici acolo nu s emai pastreaza ca ianinte; baiatul a fost si el treaz la 12 si a ciocnit sampanie cu mami si tati:)))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

La multi ani strugurasi! Un an nou fericit si plin de impliniri si sa fie toti strugurasii sanatosi ca asta e cel mai important.
Revin ca s-a trezit bebica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetelor, sa stiti ca atunci cand m-am chinuit cu constipatia la Filip pe la 4 luni nu mi-a zis niciun medic de lactoza, imi spusese in schimb de lactuloza, care e medicament. Am citit de la alte mamici de Humana Milchzucker si am incercat. I-am zis apoi si medicului de fam ca i-am dat si a zis ok, deci multi nu stiu despre ea iar altii n-o recomanda pt ca nu cred ca functioneaza, nefiind medicament.
Atentie insa! Nu se poate da la copii cu intoleranta la lactoza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

De functionat insa, functioneaza. Si la noi si la alti copii a mers de minune. Insa nu va asteptati la rezultate rapide, se observa dupa cel putin o sapt. La noi a durat 2 sapt pana a inceput sa faca iarasi zilnic si fara ajutor. I-am dat o luna apoi gata, n-a mai fost nevoie deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Aveam atatea de spus..... uff... dar mai greu acum

Noi acum suntem bine. De revelion am stat acasa , in 4, desi planul fusese altul. Pe 30 dec noaptea Mihnea a facut febra si a stat in febra pana ieri inclusiv. Aseara s-a oprit febra si acum e la plimbare cu tati la padure. De la ce? Banui ca fuse un virusel. Toti din casa am simtit cate ceva( o gadilatura in nas, d'ástea), dar vad ca Mihnea a facut febra... de ieri si Tudor tuseste. practic ieri seara tusea rau si spre dimineata s-a calmat. acum e spre bine.
Meniul puilor a fost exclusiv titi de revelion, asa ca mi-am petrecut noaptea alaptand si schimband copilul de hainele ude ( e prima oara cand transpira asa, dar nici prea multa experienta cu febra nu avem noi.)
peste toate si maselele lui Mihnea isi fac de cap.

Initial ma gandeam ca va fi un revelion tare nereusit... bla-bla... pana mi-a dat seama ca nu e deloc asa. Daca puii erau bine pai chiar era unul genial. Ce putea fi mai frumos decat sa incepem noul an in familie, cu drag si dragoste... Sigur erau si alte vartiante faine de a petrece, dar sigur asta nu a fost o varianta proasta, mai ales ca nu stiu daca vreodata vom mai avea ocazia sa facem asta

Acum sunt numai cu Tudor acasa si as vrea sa fac asa muuuulte... sa scriu pe blog, sa scriu pentru acreditare, sa scriu unei tipe care mi-a oferit sansa de a vorbi despre alaptare viitoarelor mamici, ... offff. oare cu ce sa incep???

Mergi la inceput