An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mie nu prea imi merge tasta D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

mie nu prea imi merge tasta D

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


am observat

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,


Oana, felicitari. Sa stii ca si eu am auzit multe mamici care au spus k a trecut fara nimic.

Sei, ce dulce cum dormiti voi acolo.
Si Maia aseara la masaj aproape a reusit sa isi scoata manuta dupa ce am rostogolit-o eu de pe spate pe burta

Racheel a mea doarme toata noaptea (12-8 sau 1-9), dar dupa baie pana la 12-1 cand adoarme isi face rezerve, deci sta mult la san.
Nu i-am facut eu nimic, asta e regimul ei, in prima luna se trezea o data de 2 ori pe noapte.

Ce poza faina ai la avatar Mariana, eu de cand incerc sa o prind cand intoarce asa buzita, mi se pare delicioasa.

Noi avem sambata botezul , azi am comandat tortul... cu ciocolata , cred k o sa gust si eu 1mg .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

La multi ani si un An Nou fericit cu sanatate, fericire si iubire, va doresc la toti si toate!!!!

Nu stiu daca va mai amintiti de noi ca n-am mai dat pe aici mai deloc, am fost tot pe drumuri si in curand o luam iar la picior...deh calatorului ii sta bine cu drumul

Ilincuta mea e bine , a fost bolnavioara destul de nasol, a avut o laringita urata cu tuse si valuri, valuri de secretii...acum suntem pe sfarsitul virozei pe care am tot trecut-o de la unul la altul. Din pacate n-a mancat in perioada asta nici macar atat cat mananca de obicei, asa ca masuram la 4 luni doar 6100g, 65cm...manechin o face mama. Se intoarce de pe spate pe burta si invers, mozoleste tot ce prinde, isi duce picioarele spre gura insa nu reuseste inca sa-si suga degetelul, isi scoate in permanenta sosetele, se joaca cu jucariile, chiuie si rade la loata lumea si...cam atat.

Ma gandesc acum daca sa merg sau nu cu fetele intr-o tabara de schi de 1 saptamana...mi-e un dor sa schiez...de nu mai pot si ma gandesc ca intre alaptari as putea baga si eu cateva partii

Ghindutele mele mari sunt la patinoar, iar cea mica doarme, drept urmare pot si eu sa scriu 3 randuri.

Sper ca sunteti toate si toti strugureii nostri bine, sanatoasi voiosi!

Va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Salutare !

Multumesc tuturor care mi au dat sfaturi cu privire la putzulica

Masa de noapte , inca avem si noi , se culca cu plansete si chinuieli in jur de 23.30 , se trezeste in jur de 5 , adoarme din nou dar se tot foieste , icneste pana pe la 9 cand se trezeste de tot
azi de ex am dormit amandoi ca purcelusii pana la 10 (bine, mai mult eu decat el )

Joaca - si el se joaca cu jucariile , acum jucaria preferata este 'catelusul vorbitor' primit de la mosu'
da cu mana in el , il loveste , trage de el si il duce la gura , tipa la el , daca este pe spate se intoarce intr o parte catre el
asta e singura manevra care o face si fiimiu

Despre sub dermatite nu mi dau cu parerea , multumim lui Dzeu de asta ne a ferit

iris si noi tot la filme ne placea sa ne petrecem timpul liber
acu n am mai vazut un film cap coada de cand eram gravida
oricum , nu stiu ce naiba am , ca nu ma pot concentra la ele si parca nu inteleg nimic

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

natalia olaaa

am uitat sa zic ca si noi dormit imbratisati , spre invidia maxima a lu' tacsu , numai cu fata la mine doarme , tot ca sa i faca in ciuda lu' tacsu'
(T doarme in pat cu noi , la mijloc )

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

ziua buna

decalotat - noi decalotam usor, atat cat permite ca sa curatam zona cu pricina - asta la sfatul chirurgului la care am ajuns pt alta mica problemutza; la fel am procedat si la Marcu si totul e in regula; dar nu cred ca tine doar de asta - daca e sa faca fimoza sau alte complicatii mici sau mari, tot le va face, cu toata grija noastra - eu asa cred...; iar in pampers cuc-ul isi alege singur pozitia

LM si ciclul - LM nu scade si nici nu se pierde odata cu venirea ciclului; iar ciclul poate fi (sau nu) destul de neregulat la inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Multumesc pentru raspunsuri.

Ieri m-am muls mai des si cand nu venea, in gol, si am adunat cumva 880 ml. Sa speram ca urca inapoi la 900-950 ml productia, ca a mea bea acuma in jur de 800/zi (de asta doarme, cred , noaptea fara masa, ca bea lapte suficient peste zi), probabil pana la sf lunii ajunge la 900.

Papusa mea doarme bine mai nou si ziua, a avut o perioada cand nu mai dormea asa bine ziua.
Eu acuma sunt "ocupata"cu Albumul bebelusului :)). Voi aveti/faceti asa ceva?

ps. May, tu mai ai laptic? Beatrice suge acuma numai de la san?

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nu suge decat noaptea la san si ocazional ziua.
da, laptic am mai mult ecat bea ea, dar a mea e pe la 650 ml, maxim 700.
nu vrea mai mult.

a mea a avut o perioada buna in care dormea la 11 si se trezea la 4, papa si adormea la loc pana la 8, cand papa iar si adormea pana la 10.
eh, a trecut :D
acum doarme la 11 pana la 2, apoi la 6 iar trezirea, apoi la 9 iar si nu mai doarme pana la 12 cand iesim afar cand doarme juma de ora si apoi se pune pe plans de tre sa ma intorc cu ea acasa
iar in timpul zilei 3-4 sesiuni a cate juma de ora, dupa ce e leganata cate o ora
azi noapte s-a trezit la 1 jumate, apoi la 5,c and n-a mai vrut sa adoarma si a trebuit sa legan la ea o ora ca sa aoarma la loc

Ionela, de pe 16 ma duc la dentist. daca baga anestezic la 4, eu ma mulg la 3 jumate, cand tre sa ma mulg si sa arunc laptele?
dr zice ca nu trebe sa-l arunc ca e ok.
dar parca n-as vrea sa risc.
merci anticipat


sei, nu mai stiu daca am raspuns,.da, i-am bagat supozitor si a facut apoi de doua ori, mult si moale.
nush de ce nu face singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, am patit si eu intr-o zi cand am scos-o afara fara sa fi mancat bine bine si urla de a trezit tot cartierul... nu stiam cum sa ajung mai repede acasa. Inainte dormea si 2h afara, acum doarme putin si apoi ochii cat cepele.
Azi nici nu puteam sa ii cer sa doarma mai mult. A dormit de la 1 la 9, apoi a papat si a dormit pana la 12:30... cum sa mai doarma?

Mariana, foarte faine pozele. Sunteti o familie frumoasa :)
Si ce fain e la piscina

Mergi la inceput