An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bunny.. ie spuma de capsuni.. pe langa ca as gasi capsuni la 100 lei kg , fara gust si miros.. la alergiile noastre... da acuma m-ai facut sa imi curga balutele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

rach .. mie imi e mila de ea cand se joaca singura si merg sa stau langa ea .. nu sunt normala ...
Tot asa cumintica e Nasty?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Jade.. deci am tot citit si rascitit despre chestiunea cu impozitele.. si da nu se da indemnizatia de crestere a copilulului (era in discutie sa nu se dea nici alocatia copilului da s-a scos ) , si mai mult se suspenda pe o perioada de 5 luni plata indemnizatie daca nu ai platite impozitele ( din cate am inteles prin suspendare se intelege neplata , nu intarzierea la plata )

nemernicii.. oare ei nu isi suspenda spagile si beneficiile niciodata?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



ce kakanari

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

sei, rach, ziceti merci ca se joaca singure si lasati remuscarile.
eu si jade ce sa zicem ca bebeii nostri nu se joaca deloc singuri si nici la baie nu poti merge? :D
bine ca aveti ce sa alegeti, daca sa stati sau nu langa ele :D
eu tot sper ca o sa creasca si o sa se joace singura ca nush ce-o face bona ca o sa fie singura pe ziua. mi-e ca-si da demisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Jade pai atunci s'ar putea ca la voi nici sa nu se depuna mai devreme, la sectorul 2 de ex, la sofica nu le'am depus mai devreme ca nu le primeau. De impozite stiam si eu, apropos, vedeti la impozit, Racheel, ca tu te'ai mutat de curind, ca gresesc la greu calculul impozitului. Eu am facut deja doua sesizari. De exemplu, eu m'am mutat in 2009 intr'un bloc contstruit din 2008 si era prima proprietate, eu mai avind o garsoniera. Ei au spus ca de fapt am trei case, asta de domiciliu fiind a doua proprietate in afara de domiciliu , le'a dat ca era construita inca din 2005 si ca am cumparat'o in 2010 cind de fapt mi'am facut buletinul nou. Deci o varza totala, plus ca iti baga logiile la suprafata utila ceea ce e mai mult decit fals, mi'au trecut ca fiind in zona A si de fapt e B si ca boxa e de fapt pivnita . In concluzie am platit undeva la dublu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may asa e , ca bine zici

ooka acu ce sa zici si tu ,incerci sa ma consolezi ?
bai ce ma oftica chestia cu impozitele
si am o gramada de platit

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade nici eu n-am decalotat putica la baiat si cand avea 1 an am ajuns la un chirurg ptr o problemuta si s-a uitat si la cuc.Mi-a zis ca trebuia sa-l decalotez .A tras el de putzica si ce mizerie era acolo..........doamne, doamne. De atunci decalotam cam de 2-3 ori pe saptamana.Nu stiu daca facem bine sau rau.

Fetelor sa va bucurati ca se joaca singure.Mie mi se pare film SF.La niciun copil n-am avut norocul asta. Ce mai pun ca Eva doarme si numai in brate ziua.Si la toaleta merg cu ea.O pun in scoica si vb cu ea, dar maraie rau.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May..da ar trebui sa zic mersi nu? insa na.. uneori cand o vad ca s-a trezit si se uita pe pereti mi-as dori sa ma strige si sa nu stea singura... Imi e sa nu o neglijez.., desi na toata ziua e cu mine.. si cand se joaca e in bucatarie langa mine .. si mai vb cu ea..
I-ai pus supozitor ?

Camady.. imi pare rau ca e tot asa... macar noaptea doarme mai bine?

Si la noi se ia dosarul dupa expirarea concediului postnatal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Noaptea se foieste ingrozitor, zici ca acum se trezeste.Mai nou maraie ca vrea suzeta.Mananca la 2-3 si la 5-6.Doarme de pe la 10 pana la 8 dar eu toata noaptea ii bag suzeta in gurita, o mangai cand scanceste, o alaptez si dorm cu ea langa mine.Oricum e mai bine ca la baiat.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. asa face si a mea.. se foieste si ofteaza da din maini si maraie de multe ori pe noapte.. cum ia tita in gura in sec 2 doarme..

Mergi la inceput