An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

despre decalotat pot sa zic ca eu il decalotez cate putin la fiecare baita, dar in nici un caz sa il doara ci doar sa curat secretia.
Despre pozitia cuculetzului in pampers sincer nu l-am asezat niciodata , dar stiu sigur ca daca sta in sus cum ti s-a spus trebuie schimbat la fiecare pipi ca iese din pampers , deci nu prea cred.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

LA MULTI ANI!!!!!!
Cu toata pregateala de Craciun si de Revelion nu am mai apucat sa intru pe net sa va urez Sarbatori Fericite,motiv pentru care imi cer scuze.
Noi suntem bine in 30 am facut 3 luni.Inca nu ne-am cantarit ca nu am ajuns la doctor ,abia in 11 avem controlul.
Vorbim mult pe "bebeleasca", ne sucim de pe burta pe o parte si invers ,dar de pe spate inca nu reusim.Ce ma ingrijoreaza pe mine este ca s-a obisnuit sa doarma pe burta,sau daca il pun pe o parte isi baga nasul in perna.Oare ii place sa-si simta respiratia?
Daca doarme cu noi in pat se trage langa unul dintre noi si se baga efectiv in tine pana ce ajungem sa dormim pe o bucatica de pat.
Am observat ca si el se chinui sa faca kk si altadata plange ,desi nu este constipat.Am avut o perioada cand ii faceam sondina ,dar am incetat pentru ca nu vreau sa-l obisnuiesc asa.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali.. eu ma simt vinovata ca nu ma joc sau ii vb toata ziua, insa inainte dormea cate 4 h pe zi , timp in care mai mancam, spalat, adunam casa, si eram odihnita cand se trezea.. acum doarme pana la 18 cand vine tati de 2 ori cate 30 min, din care 1 tura imediat dupa ce o schimb dimineata, de abia apuc sa ma spal , si o tura cu tita in gura.. si e mult sa tot vb 9 h.. cand vine sotu cad lata...

Maria
.. probabil incearca sa se intoarca inapoi pe burtica de asta isi baga nasucul in perna..

Eu bezele nu am facut doar cand eram copil, deci nu sstiu sa fac , cu toate astea ma gandeam si eu sa fac bezele cu nuca.. insa curaj gaina ca te tai..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut fetelor si La multi ani!

Dbunny unde stai tu in Spania? Eu am o finuta acolo, in Madrid si e tare singura, are si ea o fetita de aproape un an. Poate te mai intreb una alta ce'ar putea face cu bebica sa nu mai sufere asa de dor de casa..

Noi tocmai am trecut de o faza (sper sa fi trecut de tot) de dermatita atopica exact ca la sofica la picior care se lasa cu sangerare. La Sofi am dat cu cortizon dar nu a ajutat la nimic la Zoe am dat cu unt de cacao (de fapt o crema, 'burtica fericita) si cold cream si pare sa fi trecut. Am dat si cu mercurocrom unde supura bubita, nu pun poze ca arata sinistru. Am inceput mesajul dimineata, abia acum m'am adunat de pe afara. Dbunny, voiam sa te intreb de sarurile alea homeopate, ai luat de vreun fel?

Noi am stat acasa de revelion ca am fost raciti, Zoe si acum mai muceste. Vaccin ni i'am facut, poate saptamina viitoare desi n'am tragere de inima. Pentru cine e interesat stiu o reteta super de tarta cu ton si pt cine poate una superbisima cu ciocolata neagra. Ah si ma apuc de facut creme mi'am comandat ingrediente (unt de shea semirafinat ca nu am gasit nerafinat, unt bio de cocos, ulei de galbenele, de neem, apa de portocale, ule esential de portocale dulci) abia astept
Jade eu sunt in S1 si poti depune pt indemnizatie cu 31 zile inainte sa se termine postnatalul, lista difera insa de la sector la sector. eu am depus in dec si mie mi se termina pe 8 ian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ooka vai ce bataita imi vine sa ti dau
pai nu puteai sa vii cu o asa informatie pretioasa mai demult ?
mie mi s a terminat la 31 dec si ete ca n am stiut si am pierdut timpul aiurea
ce ma oftic !

multumesc fetelor care mi au raspuns la sub cu putzulica

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, eu o mai las singurica si mie imi pare rau de ea. Cand mai deschid usa sa vad ce face, ea tine cu manutele vreo jucarie si ii vorbeste.Mor de dragul ei cand tine jucariile cu amandoua manutele si gangureste la ele

Aude cand deschid usa se uita la mine si imi zambeste si apoi se joaca in continuare.






Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Jade, pai nici tu n'ai intrebat de prea multa vreme, in tot cazul parca dupa Craciun ai intrebat pe Seidana. Plus ca daca nu stai in sectorul 1 nu stiu daca valabil. Oricum daca stai in Sectorul 1 am sa'ti mai spun neste chestiuni. Deci unde stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

Jade, pai nici tu n'ai intrebat de prea multa vreme, in tot cazul parca dupa Craciun ai intrebat pe Seidana. Plus ca daca nu stai in sectorul 1 nu stiu daca valabil. Oricum daca stai in Sectorul 1 am sa'ti mai spun neste chestiuni. Deci unde stai?

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


in super mega ultra cartier 4

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

lena mie pediatrul mi-a spus sa-i bag 3-4 ml in fiecare nara, cu siringa, in jet! ca daca nu bagi cu jet, nu impinge serul muculetii

aici un video: http://www.youtube.com/watch?v=ZrQ8_Nh0pHo, cu copilul pus pe-o parte...apoi pe cealalta. Serul intra pe-o nara si iese pe cealalta.

ooka stau cam la 4-5 ore in masina de Madrid. sarurile alea n-am luat ca nu am avut nevoie.am auzit doar de ele...

decalotat: daca stii s-o faci, fara riscul de ai face vreo fisura fa-o, daca nu, abtine-te!

sei fa spuma de capsuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. deci am tot citit si rascitit despre chestiunea cu impozitele.. si da nu se da indemnizatia de crestere a copilulului (era in discutie sa nu se dea nici alocatia copilului da s-a scos ) , si mai mult se suspenda pe o perioada de 5 luni plata indemnizatie daca nu ai platite impozitele ( din cate am inteles prin suspendare se intelege neplata , nu intarzierea la plata )

nemernicii.. oare ei nu isi suspenda spagile si beneficiile niciodata?

Mergi la inceput