An nou fericit ! Strugurasi de S-O 2011 *20*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

oare daca ii curge nasul lui Iancu e racit ?stiu ca e o intrebare prosteasca, dar nu are nici un alt simptom si nu stiu daca ar trebui sa ii dau ceva , sau daca ar trebui sa ne ducem la doctor.Nu as vrea sa devin o mamica care se duce la fiecare stranut la doctor.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

La multi ani!!! Un an nou fericit, cu sanatate si belsug in toate, va dorim si noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Simmo la fel si voua

Neata mai spre amiaza

Fetelor si mie imi cade parul mi-a cazut in sarcinas primul trimestru apoi s-a oprit si acum a inceput iara

Jade taxele care trebuiesc platite trebuie sa fie obligatoriu pe numele nostru?Sau se refera si la cele trecute pe numele sotului?

Lali, eu daca beau cafea seara cea mica da din maini si picioare pana la ora 12.Se agita rau de tot.Am patit-o
Aseara, am lasat-o singurica in dormitor si cand m-am intors am gasit-o pe burtica dar, avea manuta dreapta sub ea




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna ziua scumpelor!

LA MULTI ANI 2012!!!

cu mica intarziere....

Multumesc fetelor pentru urari. Imi cer scuze ca nu am reusit sa intru mai repede, insa de joia trecuta am un copil hiper agitat, plangacios, refluxul in floare, ce mai....tot tacamul. Nu am avut timp nici sa respir. Seara este cel mai rau.....mananca la 21:00-22:00 si pana pe la 01:00 ne chiunuim si eu si sotul sa-l adormim..ca nimic nu vrea, nici papa, nici in brate, nici suzi, nici nimic.. Sincer, nu imi dau seama unde gresesc....Acum 2 seri mi-a facut o criza urata de plans de transpirase tot. M-am mai certat si cu sotul pentru asta, ca nu vad de copil....whattttttttt??? Cand toata ziua sunt numai in fundul lui.. Uneori imi pierd rabdarea si ma simt asa de vinovata incat incep si plang...

Am pus pe grup poze de la cununia civila. Petrecere nu am facut, asa cum va spuneam..Am avut doar familia alaturi si o prietena draga.Am iesit dupa primarie , la un restaurant si am luat masa si cam asta a fost. Daca va uitati peste poze o sa vedeti ca Razvan si-a luat prima masa in oras... Si am avut un invitat de vaza...(glumesc)...s-a nimerit sa fie acolo si toata lumea sa faca poze cu el...

Inca nu am reusit sa citesc nimic din urma...ci doar asa pe sarite. AM reusit sa observ ca Lali, a fost prima prezenta dupa miezul noptii cu urari. Pup scumpa

Lali....jurr...iti arunc telefoanele in mare...

Revin, sper, mai tarziu..cu raspunsuri,daca este cazul, dupa ce ma pun la curent cu ce ati mai scris voi in ultimele zile. Pupici.

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana dar ce te mira in tara asta ??
am inteles ca asta au inventat o acum pe 2012
tre sa ai toate contributiile catre stat platite la zi ca sa beneficiezi de orice fel de indemnizatii
ce i drept , nu am auzit eu , ci sotul meu
dar pe mine nu ma mira , ei ar face orice cand e vb de dat bani

_


de T 4+





Nemernici sunt astia din conducere.. deci noi sa avem tot platit, ei ne constrang cu tot felul, insa isi bat joc de noi.. iau cu sacu si ne dau cu picatura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Simmo la fel si voua

Neata mai spre amiaza

Fetelor si mie imi cade parul mi-a cazut in sarcinas primul trimestru apoi s-a oprit si acum a inceput iara

Jade taxele care trebuiesc platite trebuie sa fie obligatoriu pe numele nostru?Sau se refera si la cele trecute pe numele sotului?

Lali, eu daca beau cafea seara cea mica da din maini si picioare pana la ora 12.Se agita rau de tot.Am patit-o
Aseara, am lasat-o singurica in dormitor si cand m-am intors am gasit-o pe burtica dar, avea manuta dreapta sub ea




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





Bravo gogoasa mica .. si noi cum ajunge pe o parte isi intoarce capul pt a ajunge pe burta, insa prostuta isi baga mana de sub ea in gura si isi face opritor.. insa tot mai reuseste ea sa se intoarca .. acum ii place pe burta ca a invatat sa se tarasca pana isi inroseste genunchii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Lali, eu daca beau cafea seara cea mica da din maini si picioare pana la ora 12.Se agita rau de tot.Am patit-o



a mea si fara cafea tot asa face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

oare daca ii curge nasul lui Iancu e racit ?stiu ca e o intrebare prosteasca, dar nu are nici un alt simptom si nu stiu daca ar trebui sa ii dau ceva , sau daca ar trebui sa ne ducem la doctor.Nu as vrea sa devin o mamica care se duce la fiecare stranut la doctor.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Anca nu e racit.. curata-i nasucul bine de cateva ori pe zi , si o sa-si revina singur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

oare daca ii curge nasul lui Iancu e racit ?stiu ca e o intrebare prosteasca, dar nu are nici un alt simptom si nu stiu daca ar trebui sa ii dau ceva , sau daca ar trebui sa ne ducem la doctor.Nu as vrea sa devin o mamica care se duce la fiecare stranut la doctor.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


aspira-i nasucul si tine-l sub observatie! poate fi vreo rinita alergica, sau inceputul unei raceli

hayat multa sanatate puiului! si la noi mai revine refluxul, insa in alte zile parca n-are nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bunny mai raspund inca o data, probabil ca ai uitat sau ai sarit postarea(ori am raspuns doar in gand,ca se mai intampla) , nu are nimic Teodora de la cafea, in schimb imi face foarte urat la laptele dulce si la varza mai nou. Cred ca si la muraturi. Adica de la muraturi s-a facut rosie la fundulet,sper sa nu o tina mult ca data trecuta.

Daa,e super sa pot fugi cand vreau eu la surioara mea,acum e mai greu ca i-a venit sotul in tara si nu au incalzita decat o camera ,deci pana pleaca el nu mai mergem noi ( la anul o sa putem merge ca isi pun centrala) .

Hayat ce am facut? Pe care m-ai sunat si nu am raspuns? Eu cam uit sa le incarc bateriile,si care o are incarcata ala e folosit. Glumesc,cosmote-ul e tot timpul activ, restul cand sunt acasa. Daca ai sunat pe fix sau rds nu a avut cine sa raspunda ca am fugeat la aer curat.
Pai cum sa nu fiu eu prima cu mesajele dupa miezul noptii daca mi-a facut revelionul jucand rummy si citind pe |Dc?
Noi asa vrem sa facem cununia religioasa, noi,nasii,cativa prieteni apropiati , mers la biserica,apoi luat masa impreuna,felicitat,pupat si gata. Pentru mine e importanta ceremonia in sine ,nu masa si dansul.

Rach felicitari micii sportive,a mea e lenesa tare , nu mai vrea sa se intoarca,in schimb pedaleaza,apuca tot cu mainile si duce la gura,il trage pe Paul de urechi si il trage spre gura ei,si asta raaade de se prapadeste,el zice ca vrea sa il pupe.Cand scapa din mainile ei vine la mine plin de bale si imi zice "a viigiuut?(ai vazut?) ,si incepe sa turuie pe limba lui,si gesticuleaza,si iar "hahaha",si iar gesticuleaza.

Oana
Lena si pe tine voiam sa te pup,dar nu mai sti ude ce.
MAy si in martie vine iar sot in tara si plecati impreuna cu pitica si bona? Sau ti-a facut procura sa poti merge cu micuta fara el?


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput