Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Mihaaaaaa, succes in ce ti-ai propus cu Imi.......
Zii drept..... mic...tie dor de Ralph sa..................hi,hi,hi

Florinucaaa, te creddddd cum e...eu de Rev m-am culcat la 1 si a doua zi eram ruuupta, aveam un disconfort total

Lulusooor...La multi ani! Mult succes cu tratamentul care-l veti urma Pupici lui Eric mic si dragalas!

Lori

Krissy...multumim..esti de mare ajutooorr

Pufi, m-ai speriat cu ce ai povestit, de nepotel + ca vrei sa te retragi pt o perioada. Tu stii mai bine ce vrei sa faci! Sa ne spui totusi cum e cu nepotelul, daca este bine.

Pup si restul fetelor cu muuuult drag!

Eu nici nu v-am mai pove prin ce am trecut sapt trecutaa cu Cristina....
Acuza dureri de spate de peste un an si ceva...Am dat-o cu diverse alifii la recomandarea med de familie. revenea durerea destul de rar de aceea nu am dat o importanta deosebita. M-a sunat intr-o zi...dupa Craciun cred a doua zi, era in oras ca sa vin sa o iau ca e jos, nu se poate misca, a facut o criza de spate..... Am chemat ambulanta, au trimis Smurdu, eu am lasat totul balta acasa, fuga si eu la spital...am stat 3 ore sa-i faca toate investigatiile, Cristina lata pe targa, in perfuzii....I-a gasit ceva pe la coloana modificari. Acum face injectii+pastile+unguent.......
ce sa mai spun......tineri si bolnavi...ce generatie

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Offfffff, sanatate multa Cristinei, stiu prin ce trece pt ca toata per adolescentei am avut pb cu coloana....tot la fel, injectii, fizioterapie, masaj, gimnastica medicala, inot, infiltratii si muuuulte pastile.....groaznic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Krissy

Cu branzica si retete de obtinere nu ma bag, eu una nu o voi introduce lactate de nici un fel pana dupa 9 luni. E adevarat ca proteina laptelui (cazeina) e modificata prin cultura si fermentare, ca in genul branzei fermentate si iaurtului/chefirului, dar e tot o proteina mare care poate da sau intretine o reactie alergica in organismul micutilor, daca nu poate fi descompusa si filtrata corespunzator de ei. Ori branza asta "de casa" din lapte praf sau lapte de vaca cu lamaie sau calciu gluconic nici macar nu e fermentata cu culturi, e doar cazeina precipitata - proteina pura. Imi cer scuze din nou fetele, dar mi se pare nepotrivit sa introduci "branzica" asta la 6 luni. O fi secolul vitezei, dar eu tot nu pricep care e graba cu introdusul de toate cele, cand in primul an de viata tot laptele de mama/laptele praf trebuie sa fie baza pt nutritie, restul sunt pt "antrenament" organoleptic mai mult. Copilul are timp sa manace dupa un an si alimente cu potential alergenic, si alimente super-mega-hranitoare, dupa ce s-a invatata cu texturi, gusturi, arome si combinatii diverse. Din nou, parerea mea, sper din suflet ca nu ofensez pe nimeni...


Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"






Eu renunt sa-i mai dau branica ....pt ca nu mi-a reusit pana acum sa o fac cum trebuie .....am incercat si cu iaurt si cu lamaie si cu pastiluta de ca. Ori sunt eu ori.........si am respectat reteta.

Multumesc pt link-ul cu exema.
Mai asteptam si facem din laptic de vaca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

LA MULTI ANI PT ANU 2012!!!

Noi de sarbatori am fost la socri mei, a fost frumos si apoi pe 2 l am lasat pe Ianis cu mama soacra si am plecat cu niste prieteni la Vatra Dorneice i drept ne am intors seara acasa dar macar m am relaxat un pic

Raportez si eu bebe marait si plangaciosnu stiu de ce imi doarme noaptea la 12 nu reusesc sa l invat mai devreme plus ca numa in brate vrea adormitMai este cineva ca noi???
Deci noi noapte de noapte numa in brate il adormim k altfel nu se poate...si bineinteles ca pana adoarme plange si se indoaie de numai stim ce sa i facem
Spuneti ne si noua va rugammmmmmmmmmm voi cum procedati sa i adormitiO fi normal asa??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

gliana.....ce rau imi pare pentru cristina! multa sanatate ii doresc.

la multi ani ruxiii!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Mihaaaaaa, succes in ce ti-ai propus cu Imi.......
Zii drept..... mic...tie dor de Ralph sa..................hi,hi,hi

Florinucaaa, te creddddd cum e...eu de Rev m-am culcat la 1 si a doua zi eram ruuupta, aveam un disconfort total

Lulusooor...La multi ani! Mult succes cu tratamentul care-l veti urma Pupici lui Eric mic si dragalas!

Lori

Krissy...multumim..esti de mare ajutooorr

Pufi, m-ai speriat cu ce ai povestit, de nepotel + ca vrei sa te retragi pt o perioada. Tu stii mai bine ce vrei sa faci! Sa ne spui totusi cum e cu nepotelul, daca este bine.

Pup si restul fetelor cu muuuult drag!

Eu nici nu v-am mai pove prin ce am trecut sapt trecutaa cu Cristina....
Acuza dureri de spate de peste un an si ceva...Am dat-o cu diverse alifii la recomandarea med de familie. revenea durerea destul de rar de aceea nu am dat o importanta deosebita. M-a sunat intr-o zi...dupa Craciun cred a doua zi, era in oras ca sa vin sa o iau ca e jos, nu se poate misca, a facut o criza de spate..... Am chemat ambulanta, au trimis Smurdu, eu am lasat totul balta acasa, fuga si eu la spital...am stat 3 ore sa-i faca toate investigatiile, Cristina lata pe targa, in perfuzii....I-a gasit ceva pe la coloana modificari. Acum face injectii+pastile+unguent.......
ce sa mai spun......tineri si bolnavi...ce generatie

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Offf Giulia!Sper sa se termine totul cu bine!Te pup si pe tine si pe Cristina!Sanatate!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite minunate in primul rand pentru puiul meu care face astaùzi 6 luni.Doamne ,nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 6 luni
Apoi La multe lunite pentru:
PTRICK de sdcristian
IANIS de dya27
RUXANDRA de alexia_ada
FILIP de squirrel
Sa fitit toti sanatosi si sa aveti o viata minunata!



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

LA MULTI ANI RUXIIIIII !Sa fii sanatoasa si sa ai parte nuai de bucurii!!!



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

LA MULTI ANI RUXIIIIII !Sa fii sanatoasa si sa ai parte nuai de bucurii!!!



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!




La muuuuulti lunite/ ani, pentru zambaretul Luca si muuuulte floricele pentru mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Multumesc fetelor, Cristina se simte mai bine, dar trebuie sa aiba grija in mod special de coloana ei......

Eu de principiu il adorm punandu-l pe burtica. Daca este f obosit..adoarme instant. Mai dau drumul la feon sau aspirator la minim...serios....adoarme la fel repede...nu stiu , asta o fi o mostenire de la tatal lui ...ca -mi povestea de cand era copil cand mama'sa dadea cu aspiratorul, el se baga sub plapuma si dormea...incercati si voi:)))))

In rest la noi nimic noutati....nu mai stiu ce sa mai gatesc:))). Maine vine preotul cu sfintitul si vreau sa fac iar avocado si un platou cu branzeturi, struguri, nuci...

Va pup...ma duc sa mai stau cu Cristina ca vineri pleaca la Cluj iar....:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

Scurt scurt

Florina, eu nu cred ca gresesti daca-l trezesti pe Stefan .Poate reusesti sa-i faci un program, asta daca nu este "setat" pe somn de la 1 incolo.

Miha, Lore

Krissy multumim mult !

Lulushor distractie placuta la munte.

Gliana multa sanatate Cristinei si felicitari pt grasunel!

Ai zis ca maine vine preotul? Vezi ca maine este zi de post !

Pufi te asteptam cu forte proaspete !

Eu sunt chiauna, nervoasa, si tot tacamul...De ieri Petru este un marait...nu ca ar fi o noutate, dar nu mai vrea deloc sa stea jos, vrea numai in brate, numai plimbat...nu pot sa fac nimic sau ce fac fac cu el in brate. Moooor de spate!

Lasa ca ne facem noi mari. Doar nu o sta in brate pana s-o insura !

Va pup pe toate cu drag!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput