Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

La multi ani strumfilor!

Ana, te inteleg, este groaznic cand ai cateva zile asa. Eu am reusit sa dorm o ora la pranz si ma simt mai bine, dar tot ca si cand m-ar fi batut cineva.

Gliana, multa sanatate Cristinei. Eu nu prea le am cu gatitul. Gatesc ce mancam azi, maine altceva. De regula chestii la cuptor. Ma mai arunc sa fac un chinezesc din cand in cand.

Alymih, si noi suntem la fel. Adormit la 1 si numai la san. Dormea cam 10 ore pe noapte, si 3-4 peste zi. De ieri am inceput sa-l trezesc la 9, deocamdata nicio schimbare. Ieri si azi la somnul de pranz l-am adormit fara san. Mi-a trebuit o ora, ba cu cantat, mangaiat, pus muzica... A fost greu, nu m-am miscat de langa el, dar vreau sa perseverez. Seara insa la ora 1 nu mai am aceeasi rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

La multi ani si din partea noastra!


Florina si eu cred ca bine faci sa il trezesti, incet incet sa isi schimbe programul de somn. Bafta multa si rabdare.

Miha, Filip doarme acum in travel bed, imi e mai usor mie ca e cu mine in camera. L-am scos din bassinet pe la 3 luni ca nu mai incapea de lung ce era. Acum, la 6 luni il mut cu Ana in camera...sunt curuiasa cum va fi.


Noutati despre noi: Filip si-a mai revenit cu somnul, e un dragut, adoarme singurel de fieacre data. zamabeste non stop iar acum de 6 luni ne face cadou 2 dintisori care se vad ca si tic tacurile gata sa sparga gingiuta. Cred ca 1-2 zile mai are si gata. Rooooade tot si baleste peste tot. Oricum, a suportat tare bine. De cand cu diversificarea e mult mai bine. Laptele inca imi ajunge 100%. A papat: morcov, cartof dulce, mazare, dovleac, avocado, prune,pere, banane,piersici si cereale oats. Iaurt nu vom introduce decat dupa 8 luni din aceleasi motive mentionate de Krissy. La el am facut cu Anusca si totul a fost ok.
Se disteaza cel mai bine cu Ana, e atat de frumos sa ii vad razand impreuna, mi se umple inima de bucurie. Mai nou, le fac baie impreuna, i-am comandat la Filip un scaunel de baie in care sta si se distreaza de Ana care face tot felul de prostioare.

Casa ne e plina de jucarii, de bale, de firimituri...dar ma simt atat de fericita cu ei .

Ana e o draguta, il iubeste pe Filip de numa'. Ii face zilnic cate o declaratie de dragoste. Vrea mult sa il tina in barte si sa se joace cu el. Astept sa il avd ca merge bine in 4 labe sa o urmareasca prin casa. Cred ca va fi mare distractie pt Ana careia ii p;lace f mult sa fie lidera. Va dati seama ca acum cum are un admirator infocat e in al 9-lea cer.

Va


aaaa, cred ca imi vin musafirii si mie

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multe lunite
LUCA-RYAN de lorialex
PATRICK de sdcristian
IANIS de dya27
RUXANDRA de alexia_ada
FILIP de squirrel
Sa cresteti mari si frumosi!!

Imediat capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

faptul ca F adoarme singur e si din cauza ca eu nu il pun la san...deci nu va luati dupa mine.


urasc pompatul

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput