Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetele
Despre laptele de capra si eu stiu ca e bine sa fie consumat nefiert dar exista si branza din lapte de capra si pt asta eu cred ca se fierbe laptele ca la orice branza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Natalia da semne ca ar vrea sa se ridice singura in fundulet: sta pe spate si isi ridica capul si o parte din trunchi si se chinuie sas se ridice cat mai mult dar nu reuseste, in schimb daca o pun pe perna la 45 de grade se ridica singura pana la 90 de grade dar apoi nu are stabilitate si vine in fata, e asa draguta cand face miscarile astea face si niste ochi mari mari parca vrea sa vada totul odata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:


Eduard de Pufi79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multe lunite Eduard!! Wow! 7 luni...ce trece timpul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

La multi ani Edy!!! Chiar ca ce trece timpul .. 7 luni !!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite EDU! Sa cresti mare,frumos si sanatos!



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna dimineata si de la noi!

Sper ca a-ti inceput anul cu dreptul si ca sunte-ti atat voi cat si bebelusii sanatosi si in forta!
Noi de trei zile ne culcam la 10:30 si ne mai trezim abia dimineata si sper sa tina
In rest,Luca este un bebe superb care vrajeste pe toata lumea cu zambetul lui,prietenos si super cuminte.L-as putea pupa si dragalii non stopIeri a fost la un Sf Vasile si el s-a iubit cu toata lumea,a ras la toata lumea si ne-a lasat si pe noi sa ne distram un pic.La 10 ne-am intors ,ne-am spalat un pic,am papat o tzitzi si la 11 dormea dus.S-a trezit la 7 si apoi la 8 Cat credeam eu ca voi fi de obosita zilele astea acum pot sa zic ca-s odihnitaaaaaaaaaaaaa
Va pup si va urez o zi superba!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

la multi ani 2012!!!

la multi ani edu de pufi!!


sper ca ati pretecut bine noaptea de revelion.
eu fix la 12 noaptea, cand a batut gongul, il leganam pe iustin care voia sa doarma si era super marait. si imediat dupa 12 noaptea, a adormit profund si am tras si eu un ochi la artificii..din casa.:)

oricum primul caruia i am zis la multi ani 2012 a fost iubitul meu baiat si apoi sotul.:)

in rest noi am mancat si am baut si ne am mai uitat la tv (mai mult sa zornaie ceva pe fundal), am jucat scrable si remi cu totii si apoi m am bagat repede langa iustin sa dorm, pt ca stiam ca dim la 8 se va trezi si m am obisnuit sa ma culc o data cu el sau imediat dupa.


eu una ador sa dorm cu el. acasa la bucuresti doarme la el in camera in patut, dar dimineata dupa prima trezire, cea de la 8, ii dau sa pape si l iau cu mine si mai dormim impreuna, ca doi purcei lenesi, pana pe la 11.:)))ne uitam minute in sir unul la altul si ne zambim. ii iau manutzele si ma mangai pe mine pe fatza cu manutzele lui si ii zic "mai mai mami, mai mai" si el rade asa frumos si are o privire asa tandra...de ma topesc...


azi i am facut dovlecel fiert si dat prin blender si am pus si putin morcov fiert si am papat si noi, in sf, cateva lingurite.mai ne strambam, mai deschideam gurita...maine dim vreau sa i dau mar copt sa vad dc avem succes cu el.:)


va pup!!!




_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe lunite Edu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Fetelor am o intrebare .... cum pot pastra la congelator perele.......le coc, le fierb sau le dau prin razatoare si le bag la congelator?
Am primit de la tara vreo 3 kg de pere BIO ....mai am la congelator dovleac copt si mere coapte.


Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003



date pe razatoare asa crude nu cred ca e ok pt ca ingheata si adio...
fierte sau coapte suna bine....parerea mea

Mergi la inceput