Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI DRAGELE MELE!UN AN NOU MAI BUN SI MAI PLIN DE BUCURIII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Bine v-am gasit in noul an!!! spar ca ati avut cel mai frumos revelion , ca la mine a fost super bine !!
Astept sa se trezeasca pelinasu si fugim la biserica sa il impartasesc !
Va pup cu drag si sa citim numai de bine in anul nou ce a inceput!

fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


Ce frumos ca l ai impartasit! Ieri si noi am fost la biserica, Dar catolica, pentru ca socrii mei sunt romano-catolici. M a atins la inima. De mic copil am fost atrasa de biserica romano-catolica (mai ales ca la noi in Suceava este una si mergeam des sa ascult orga). Mi ar placea sa merg mai des la biserica.
Cand voi veni in Romania voi profita si voi merge la cat mai multe biserici.
Ideal ar fi sa am masina de aici (sau cea a lui taica miu pe mana) si sa merg pe la manastirile din neamt si suceava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mamutz, in legatura cu branzica.... Sincer, nu ma pricep eu tare bine la asa ceva, de aia am sa vorbesc din experienta altora, gen prietena mea cu bebe de 11 luni si health visitor.
Eu stiu ca dupa 6 luni jumate-7 se poate da branzica de vaci. Prietena mea ii cumpara branzica romaneasca de la magazinul romanesc, chefir, smantana. Acum fiecare face ce poate. Mie mi se pare super ideea cu laptele de capra, dar cred ca voi introduce mai incolo laptele, gen 7 luni, trebuie sa mai fac niste research.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

ILida, cum a spus si Amaia, botezuri se fac oricand !



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

ILida, cum a spus si Amaia, botezuri se fac oricand !

Multumesc Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimineatza...poftiti la o cafea calda si tare buna!!!
rares al meu s-a trezit des azi noapte,are gingia umflata ca doua margelute,sper ca asta sa fie motivul....toata ziua se intoatce pe burta,se chinuie sa isi bage picioarele in gura,dar nu prea ii iese...

De revelion am stat acasa si am dormit,ne-am trezit la 12 noaptea ne-am pupat,ne-am uitat un pic la artificii si apoi iar somn...ieri am fost dimi la cimitir la mama,apoi ne-am dus in parc cu baietii,iar pe seara am fost la socrii mei care mi-au lasat un gust amar....

azi tati e la servici,asa ca sunt singurica cu amandoi si poate trece sor-mea pe la noi....

am vazut ca vorbiti despre diversificare si sincer eu nu ma stresez deloc,nu am ink schema,ma gandesc mai incolo...
Mamutz eu i-am dat lui razvi branza calcica,papa nu zicea nimic,facut din lapte de vaca....
mai fetele nu ziceati ca laptele de capra nu se fierbe???ca sa faceti branzica calcica trebuie fiert lapticl si apoi se pun pastilutele,eu asa stiam...

gata,va las....o zi linistita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna dimineata si de la noi! Mady da cafeaua, eu dau ceaiul englezesc cu lapte. Poftiti, e pe alese!

EDU la multe lunite puiut drag!!!



O zi buna si frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

La multi ani fetelor, bun gasit pe 2012!
Am intrat scut, de nevoie M-au sunat parintii din tara si mi-au zis ca s-au uitat in calendar si ca pe data de 2 iunie ar fi ajunul Rusaliilor si ca nu se fac nunti si botezuri.
Pentru Anaemi - sau oricine stie - pot sa fac botezul in 2 iunie? Preotul de la Timisoara a programat botezul fara coemntarii, oare nu si-a dat el seama ca nu se poate? Sau botezurile nu au legatura cu nuntile? Post stiu ca nu este, deci asta nu ar fi o problema
[green]"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansez



eu stiu ca se boteaza chiar si in post numai sa nu faceti petrecere.
Citeste pe ne la calendarortodox ce spune ca se poate face de Rusalii.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!

Eu cred ca laptele de capra nu necesita fierbere ca sa il consumi, dar se poate fierbe...poate stiu fetele mai bine, dar eu asa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

sa mai cautam info pe net dspre asta...

Mergi la inceput