Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

E usor sa trimiti ganduri bune
E greu sa alegi cuvinte potrivite
Dar e frumos sa ai prieteni carora sa le urezi : UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE IMPLINIRI
La multi ani tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi imi pare rau ca ai avut 2 zile mai rele. Te urmez! De cand am ajuns la cardiff, vineri dupa amiaza, in camera unde dormim noi e congelator. Deci Imi nu a dormit deloc bine. In fiecare seara are 3-4 ore cand efectiv sta treaza. Am noroc ca sotul e in concediu, a avut el grija de ea, altfel eram si eu chiauna rau de tot! Oricum sunt, Dar nu asa de mult cum poate esti tu. Te pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Si noi in noaptea de 30 spre 31 am stat mai mult treji, nu stiu ce a avut Maria dar nu vroia sa doarma deloc si a doua zi eram chiauni amandoi.
In schimb noaptea trecuta s-a oferit bunica mea sa stea cu pitica dupa miezul noptii ca sa putem merge si noi la o petrecere si sa si dormim ceva dupa.....
A fost super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multi ani si bine v-am regasit in 2012!

Despre branzica...eu nu inteleg de ce sa ii dau lapte praf...bine, nu cred ca o voi face! Doar ca sa se invete cu gustu;, sau de ce? Si lactate, cred ca ii voi da de capra, dar dupa 8 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La muuulti ani fetele mele dragi !!!

Noi am "petrecut" Revelionul, in varful patului : eu mi-am facut manichiura si al meu s-a uitat la o juma' de film . Copiii, au dormit evident

Noi nu suntem petrecareti de fel,iar de Revelion nici atat. Ce-mi place mie f tare, este sa ma uit la artificiile de la miezul noptii. Anul asta le-am cam ratat; am vazut doar cateva asaaaa in departare pe geam....au fost bune si alea

La 2 deja

De dimineata am fost cu copiii la biserica si la impartasit, dar asta facem in fiecare duminica si sarbatoare

Miha eu am avut zile proaste din cauza mea, ca sunt eu cu capul ; ca mai pun si copiii paie pe foc, este alta treaba. Totul ar fi super ok ,daca n-as fi eu dusa uneori.

Paula la mine, doar Filip a mancat branzica. Anastasia, nu.
Lui ii faceam din lapte de vaca si cu pastile de calciu. I-am facut un timp, iar apoi i-am luat de cateva ori Milli. Dar oricum nu-i prea placea de nici un fel.

Acum la Petru am zis ca o sa incerc cu lapte de capra+calciu, sa vedem ce si cum. Daca nu , lapte de vaca. Mai vad eu, ca mai astept putin cu branzica.

Oricum , cand o sa incepem cu iaurtul vreau sa iau o iaurtiera...su cum s-o chema

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

La multi ani fetelor, bun gasit pe 2012!

Am intrat scut, de nevoie M-au sunat parintii din tara si mi-au zis ca s-au uitat in calendar si ca pe data de 2 iunie ar fi ajunul Rusaliilor si ca nu se fac nunti si botezuri.
Pentru Anaemi - sau oricine stie - pot sa fac botezul in 2 iunie? Preotul de la Timisoara a programat botezul fara coemntarii, oare nu si-a dat el seama ca nu se poate? Sau botezurile nu au legatura cu nuntile? Post stiu ca nu este, deci asta nu ar fi o problema.
Merci de raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

[quote]citat din mesajul lui maria2mami

Am trimis carticica pentru Alexia, Miha si Alina F.
Lori si Mamutz va rog sa-mi trimiteti adresele de e-mail.
Aaaaaa, am trimis si pe mail-ul comun

Fetelor am o intrebare .... cum pot pastra la congelator perele.......le coc, le fierb sau le dau prin razatoare si le bag la congelator?
Am primit de la tara vreo 3 kg de pere BIO ....mai am la congelator dovleac copt si mere coapte.



Multumesc, saru'mana!!!! Acum am deschis mailul ca de ieri nu am mai avut net.



LA MULTI ANI, FETELOR!!!! SA FITI SANATOASE, FERICITE, SA VA ADUCA 2012 NUMAI BUCURII SI MULTE IMPLINIRI ALATURI DE CEI DRAGI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

La multi ani fetelor, bun gasit pe 2012!

Am intrat scut, de nevoie M-au sunat parintii din tara si mi-au zis ca s-au uitat in calendar si ca pe data de 2 iunie ar fi ajunul Rusaliilor si ca nu se fac nunti si botezuri.
Pentru Anaemi - sau oricine stie - pot sa fac botezul in 2 iunie? Preotul de la Timisoara a programat botezul fara coemntarii, oare nu si-a dat el seama ca nu se poate? Sau botezurile nu au legatura cu nuntile? Post stiu ca nu este, deci asta nu ar fi o problema.
Merci de raspunsuri!


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Da, poti sa faci botezul pe 2 iunie. De fapt, botezul se poate face in orice zi a anului, indiferent daca e sarbatoare sau nu, post sau nu. Deci, stai linistita, de aceea preotul ti-a facut rezervarea fara sa comenteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia
Da, poti sa faci botezul pe 2 iunie. De fapt, botezul se poate face in orice zi a anului, indiferent daca e sarbatoare sau nu, post sau nu. Deci, stai linistita, de aceea preotul ti-a facut rezervarea fara sa comenteze.

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Saru'mana de raspuns! Sper si eu sa fie ok, asa am avea 3 zile legate sa tot petrecem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multi ani fetelor dragi si bine v-am gasit in 2012!
Va pup si va urez un nou an minunat!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput