Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Miki,deja meniul tau ma depaseste complet!!!
Eu abia incerc sa fac de astea normale..Oricum suna apetisant!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Miki,deja meniul tau ma depaseste complet!!!
Eu abia incerc sa fac de astea normale..Oricum suna apetisant!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




eee, da ce crezi ca e incercat..pastravul asta era favoritul meu la un restaurant unde mergeam pe vremuri, adica in vremea cand mai ieseam si noi..si vreau neaparat sa-l incerc..
fazanii vreau sa scap de ei, nu stiu ce va iesi ca n-am reteta, ii tin mult la marinat , adica de maine in tot felul de condimente si vin si o sa-i indop cu bacon gras ca altfel ies fazi, asta stiu sigur..si tocmai din motivul asta ii ag si in punga, sa nu se usuce de tot..
cu garniturile inca nu m-am hotarat, desi la ciuperci nu renunt..trase in unt cu putina smantana si verdeata..hmm cred ca iese ceva..

de craciun pana la urma am facut o negresa cu multa cioco si nuca si o prajitura krantz, chiar asa se numeste, asta a avut succes, era cu crema de vanilie si nuci pralinate pe care le-am omis din greseala la ingrediente si in lipsa lor am facut cu migdale..cred ca era si mai gustoasa cu nuci..
acum praji nu mai fac ca am ramas cu tavile si m-am luptat cu ele toata saptamana fac doar tort si salata de fructe cu cognac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

DEEA nici nu l- am mai pus pe Rares, in afara de volanul ala nu e incantat, dar trag speranta ca in primavara ii va placea.Pupici dulci pentru 3 fete frumoase

IOANA16 multa sanatate pruncuntei.De unde a luat rubeola asta?

MOULINETA MULTUMIM FRUMOS, da suntem mandri de cei 3 dintisori

FETELOR CUM SE NUMEA ACEL TORT, egiptean cumva?

DELIA AM SA VA SPUN CUM A IESIT, maine il facem, azi am fa ut salata de bbeouf si piftia

Pupici tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

DEEA nici nu l- am mai pus pe Rares, in afara de volanul ala nu e incantat, dar trag speranta ca in primavara ii va placea.Pupici dulci pentru 3 fete frumoase

IOANA16 multa sanatate pruncuntei.De unde a luat rubeola asta?

MOULINETA MULTUMIM FRUMOS, da suntem mandri de cei 3 dintisori

FETELOR CUM SE NUMEA ACEL TORT, egiptean cumva?

DELIA AM SA VA SPUN CUM A IESIT, maine il facem, azi am fa ut salata de bbeouf si piftia

Pupici tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




da, tort egiptean
andra mea e f incantata de masinuta aia de la chicco, se aseaza singurica pe ea, se da jos, o impinge de pe o parte, de la spate, a ajutat-o chiar sa capete siguranta si incredere singurica si deja isi da drumul si se tine cateva secunde singura pe picioruse.. iar daca are cine sa o plimbe, e lux..sta asa mandra si trage de volan in toate partile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`Na seara !!!

Numai de bunataturi vorbiti aici, mi s-a facut o pofta de prajituri ceva de speriat eu tocmai am savurat o pizza, a iesit delicioasa, pacat ca s-a si terminat ca as mai fi mancat Lidia tre` sa iti multumesc pentru reteta apropo, pe unde-mi umbli eh ?

Piscoata mea e super maraita, cred ca vin niste dinti ca altfel nu-mi explic, numai cu degetelele in gura sta si maraie, ma musca de unde apuca, sa nu mai spun de sfarcuri ma musca si rade si eu ii spun ca ma doare si nu ii mai dau si ea chicoteste daca ieri noapte s-a trezit de 4-5 ori, noaptea asta cred ca are program artistic toata noaptea, off ce ma asteapta

MaryM multumim tu ce faci, te-ai apucat de prajiturit si tu iar pentru anul nou de nu mai ai timp de forum ?

Moulineta, se vede ca ti-e draga soacra, ca si mie sper sa nu aveti conflicte pana pleaca inapoi la ea acasa asteptam pozici de la bunici

Lalely vad ca in ultima vreme stai cam mult in bucatarie, nu vrei sa iesi in club cu prietenii ? upss... sper ca nu am pus sare pe rana, glumesc si eu pozici noi cu David cand ne arati?

ailed, de revelion fac bun ce trebuia sa fac de Craciun si nu am reusit ca am fost plecata, adica sarmale, bors si daca pot ceva racitura(piftie) m-as baga sa fac 2 cozonaci dar Nick nu mananca deci cred ca zic pas , sa nu ma ingras numa eu am sa fac o negresa cred in schimb si poate cumpar niste cheesecake de la M&S ca ei il fac cel mai bun, am mancat la soacra 2 portii odata

Yvyana tu pe unde esti? plecata in deplasare pe la munte pe undeva la aer curat si zapada ?

catank, tu inca esti in Moldova la tataie? hai cu povestile ca mi-e dor de tine, dar mai ales de Ioana

Alexina, tu unde disparusi mama draga ? iar cu musafiri si foarte ocupata ? treci la semnat condicuta

Alina06 tu pe unde esti burtica ? ce mai faceti? cum te simti ?

Persi, astept pozici cu frumosul de Raducu

Simonnnnaaaaaaa ce mai faceti mami? sunteti bine? hai vino pe la noi sa mai povestim , mi-e dor de tine

dyadya, voi ce faceti? sper ca sunteti ok si ne dai de veste curand

Monas tu tot in deplasare ? sper ca te-ai mai relaxat si tu

Millie tu iar disparusi ? ce-ti mai fac printesele?

Ma duc pana jos ca aud una bucata piscoata foarte maraita/plangacioasa off dintii astia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

"LA MULTI ANI!" Cristinelu de Madutza sa fii sanatos, sa ai parte numai de ce-i frumos in viata si sa aduci numai bucurii parintilor
multi si ptr surioara ta Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

moulineta, multumesc pentru urari. Felicitari pentru dintisori! sper sa va intelegeti cu soacra si sa te si ajute in perioada asta

deea, lalely, spor la pregatori. Eu nu tb sa fac nimic

miki, super ca ati ajuns la munte am vrea si noi sa mergem cu cristi pe la sf lui ianuarie, dar cred ca o vom las ape cata acasa...cu ea nu putem sta sfara atat de mult cat si-ar dori cristi

iony, mary,

strumph, spor si tie la treburi

fug la impachetat..abia acum ma apuc de bagajul nostru Am lasat copii la mama cu instructuiuni de folosire si nu mai imi venea sa plec de acolo...cum am ajuns acasa m-am molesit toata..gata am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mada, drum bun si sa aveti parte de o vacanta bine meritata, fara peripetii dar plina de distractie

am pus si eu ceva poze, sa vedeti cum ne-a umplut si noua sufletele de bucurie si implinire acest Craciun. ne-am bucurat de bucuria lor, chiar daca pe noi ne-a sarit anul asta mosul ca de, am avut buget restrans, bucuria lor a facut de un milion de ori mai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

La multi ani Cristinel de Madutza!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

MIKI multumesc frumos pentru raspuns.Felicitari Andrei pentru reusita.Si eu sunt mandra de pruncul meu ca stand in 4labute se pune singurel in fund.Uraaaa,face progrese pe zi ce trece si ne umple sufletul de bucurie

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput