Bubu-LMA REBECCA, RAZVAN, ROBERT, STEFAN! (120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata in ziua minunata de Ajun! Mie intotdeauna mi-a placut cel mai mult Ajunul, cu toate pregatirile, imi place mult si cum se termina ziua, obositi, imbaiati, curati, imbracati frumos, in casa curata, luam masa....

Despre LP-eu am folosit Topfer, acum folosim Hipp. Niciodata n-am tinut cont de cum se face, cu 30 ml asa, 50 altfel, etc. Eu fierb apa, o las sa se raceasca pana la temp camerei (poate un pic mai calda), o pun in termos. Noaptea merg la bucatarie, da, pun apa din termos, pun laptele , agit si gata. Asa am facut mereu. Si vad ca Miru nu a avut nicio pb la burtica.

Carmen, bine ai revenit! Mai, mie facebookul mi se pare ca da mai multa dependenta, sincer. Ca trebuie sa stai mereu cu ochii in monitor, altfel sigur ratezi ceva. Cu forumul e mai lejer, poti recupera cand vrei.

Mirela, suntem in ziua asta speciala, am si postit, deci nu imi pot manifesta sentimentele pe care le nutresc vis-a-vis de musiu M. Dar pot sa spun doar ca tu esti o femeie de nota 20 si nu pricep comportamentul lui. Pur si simplu am un blocaj.

Fug la bucatarie, mai revin cand pot, noi suntem tare in urma cu toate. Ca aseara musiu a pierdut mult timp in oras sa imi ia cadou (de care el e meeega incantat, deci abia astept sa vad ce primesc )

Meniul nostru: salata de boeuf, salata de vinete, oua umplute, chiftelute marinate, pasta de branza si, poate, o ciorba de coaste afumate.Eu ma intreb cat ceai va trebui sa beau zilele astea dupa 4 saptamani de post?? Daca ma apuc sa bag maioneze, tocaturi, etc...

Pup comoarele!! Spor la bucatarit , impodobit brad, impachetat cadouri, abia astept sa ajungem si noi la etapa aia!


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

LA MULTI ANI TUDOR SI IRIS!

LA MULTE LUNITE ADELINE!

Sa cresteti mari,frumosi si voiosi!

Iar voua dragele mele va doresc Un Craciun Fericit alaturi de cei dragi, sa va aduca Mosul sanatate si multe bucurii.cadouri vad ca ati primit cu gramada

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

buna fetelor..am intrat asa pe fuga sa transmit, bineinteles cu intarziere un sincer La multi ani! sarbatoritilor de pana acum..Luca, Andrei, Patrick, Eduard, Carmen, Maria Sofia, Alexia, Stefan, Matei, Maria Clara, Alexandra, David, Tudor si Iris, sper sa nu fi uitat pe cineva..le urez sa creasca mari si sa fie sanatosi..iar voua dragi mamici va urez Sarbatori frumoase, iar Noul an sa va aduca numai bucurii si multa multa sanatate..

nu sunt eu o membra foarte activa dar in momente importante ca acesta nu pot sa nu ma gandesc si la voi..si tot ce va doriti!..

ah, am uitat sa va spun..in sfarsit ne-am mutat la casa noua, deci in seara asta il asteptam pe mosu aici..vom petrece ajunul Craciunului numai noi 4.. fericiti in noua noastra casa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Ariana, sa va fie de bine mutatul in casuta noua si sa o stapaniti sanatosi!Craciun Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

multumim..Craciun fericit si voua!..fug la bucatarie..va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

ariana, ce frumosssss....Mosu va fi fericit sa va gaseasca in culcus nou...bravo!

anduta - ce frumos vorbesti tu despre craciun...si mie imi place atmosfera asta impreuna cu familia, agitatie si la sfarsit linistea si bucuria:)

noi suntem cu pregatiri, facem cu randul la stat cu piscot ca nu sta singura, si inca mai avem...am facut sarmalute, salata boef, caltabosi, toba, ciorba de burta si urmeaza dulciurile...au facut ai mei ...io doar mananc si mai ajut pe ici pe colo imi place la nebunie acasa:))

nu stiu daca mai intru, deci VA DORESC DE PE ACUM UN CRACIUN FRUMOS, LINISTIT CU FAMILIILE VOASTRE SI CU ISUS IN SUFLET. SA PRIMITI TOT CE VA DORITI DE LA MOSU! VA PUP SI VA IUBESC!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dimineata!
Am citit din urma si acum o sa incerc sa si raspund. Nu prea am fost activa in ultimul timp ca am stat mai mult la soacra.
Asa:
Craciunul il vom petrece tot la soacra, daca tata a stat o saptamana aici cu noi nu am mai avut pretentii, o sa mergem de Paste la parinti sa petrecem sarbatorile.
Irinukaaa lapte praf eu am incercat de la Hipp, l-a acceptat doar intr-o seara dupa aia a mai luat doar cateva guri :)), si cu preparare cand il faceam cu apa potabila o lasam pe aia sa fiarba si amestecam cu putina apa plata rece, acum cred ca o sa fac cum a zis Ppisic la cuptorul cu microunde. Si eu i-am schimbat si tetina de la biberon, i-am luat una de la Nuk ortodontica si cu aia se descurca mult mai bine.
Mai revin ca s-a trezit Raducu



Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La multi ani TUDORRRRR!!!!!!

La multi ani IRISSS!


Gata mancarea
gata bradul
pun poze cu bradut pe fb
vin cu urari mai spre seara
va pupicesc cu drag..spor la pregatiri dragi mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:




La multi ani Tudor si Iris!
Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!




Mimo, multumim pentru urari!

Azi e toata lumea ocupata..hihi...spor la treburi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

La multi ani TUDOR!
La multi ani IRIS!

Schimbat nume capitol

La multe lunite Adeline!

Irinuka, eu ii fac laptele cu apa plata la temperatura camerei cam 180 ml, agit bine si pe urma mai completez cu putina apa fierbinte.

Ariana, sa va fie de bine!

Angie, cred ca Mosul s-a imbatat si doarme in sanie. Tu ai fost foarte cuminte, doar intarzie putin.

Sculat noaptea? Ce-i aia? Al meu, in cel mai rau caz se culca la 2 noaptea si se trezeste a doua zi la pranz...

Nu mai stiu ce vroiam sa zic...

VA UREZ TUTUROR CRACIUN FERICIT,
CADOURI MULTE SI MESE IMBELSUGATE!




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput