Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Fetelor trimiteti si la Iasi niste fulgusori !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza la pranz strugurime!!!!
Eu sunt in pline pregateli ,dar pe bune daca nu as fi preferat sa fiu doar eu cu copilasi iacasa,si sa fie sot doar la mancat. Ieri l-am pus la somn la pranz,ca ma dispera ,nimic nu facea bine. Si nu mai zic ca am dormi si eu o ora si ceva. Am facut ieri ciorbica, am scos la dezghetat carnea de sarmale,de fripturici, am facut salata de beuf,salam de biscuiti ,chec dimineata,cornulete. Azi fac cozonacul,e la crescut deja ,sarmale,prajitura "alba ca zapada " , pun carnita la baitz, termin si curatenia. Si tre sa ma fac si bella,sa-mi defrisez padurea ecuatoriala de pe picioare,si sa imi jumulesc sprancenele.

Lui Paul ii e frica de "ursi",sunt pri ncartier si li se aud tobele,iar al meu are ochii in lacrimi,si s-a urcat in arful patului,si-a strans toti maimutoii de plus pe langa el.

Oana, s-o fi iritat Eca de la samponel?Sau de la apa de baie? Bag-o pe ceai cateva zile la spalat(galbenele+musetel+ tarate de grau) ,fara samponel.masaj cu ulei de masline(stiu ca il ai facut bine) ,si scapa repede de iritatie.

Revin,sper sa pot baga si azi barbatul la somn,sa pot intra si pe forum in timp ce imi fac trebile.

Va pupesc dulce,dulce....

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

ola... Am trecut sa va uram
Pe la geamuri sunt stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul e in coltul lui, Mosul e la treaba lui sa ne fie noua bine, si Craciunul iata vine. Sarbatori Fericite si multa sanatate



Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Fetelor eu va urez Craciun Fericit si sa va aduca mosul in seara asta la fiecare tot ce va doriti!

Mai am o gramada de treaba, m-am apucat de o mie de treburi in acelasi timp (mancaruri) sper sa reusesc sa termin si eu pana vine mosul la noi.

Va cu drag pe toate.


Mami fericita de bebe Maximilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Buna ziua evribadi!

Noi azi am ajuns la dermato ca ma enervau bubele fetei. are dermatita iritativasi se pare ca proasta de ma'sa i a provocat o pt ca o tine la 25 de grade. Prin urmare ni s a recomandat baita cu apa fiarta si racita. nu ceai , nu tarate, nimic.spalata doar cu un apunel de copii fara coloranti, max 22 de grade in casa. nu creme pe corp decat ulei de masline si trixera pana isi revine pielea.

m a dezamagit in schimb doctorita ca a insistat sa ii dau ceai...ca se deshidrateaza copilul...in fine. m am abtinut cu greu. a trebuit sa zic ca ii dau ca sa ma lase in pace. evident , eca nu va vedea niciun strop. i am luat si pamperscu un nr mai mare ca sa nu ii stea lipit de fund...poate, poate scapam de bubele astea odioase.

lali, harnicuta mica

craciun fericit, dragele mele mamici de strugurei!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Salut.

Va uram si noi Craciun Fericit si multe bucurii alaturi de cei dragi si de bebelusii vostri.

pitica mea s-a gandit sa ii faca o bucurie lui ta-su si s-a ridicat in fundulet de ieri. numai asa trage sa stea. nu o ridica nimeni. daca ii iei manutele in palme imediat se ridica. direct asa... are o forta. vroiam sa va intreb: nu-i prea devreme?
acum suntem cu okii ca pe butelie pe ea ca da mereu sa se ridice si mi-e ca pica de pe pat sau din leagan.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Dragele mele,
nu am mai dat in ultimele zile nici un semn de viata din cauza racelii/gripei care efectiv m-a doborat; Petru a luat si el de la mine. Asta e acum, o sa ne revenim noi si am sa revin in forta, promit

Am intrat doar sa va urez un CRACIUN FERICIT! alaturi de cei dragi sa aveti.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Fete harnicute ce sunteti voi!! numai eu nu fac nimic:)) am facut numai o salata beof si in rest mergem la soacra:)):p va pupic dulce si va doresc un craciun fericit
Iarna geroasa a venit, zapada bate la usa, bradul e impodobit cu cele mai frumoase glubulete si lumini.
Va uram un Craciun Fericit, plin de caldura si voie buna, bucurie si armonie.
I-am scris mosului sa va puna sub brad: fericire, iubire, speranta, sanatate, bani si tot ce va doriti.


Eu nu stiu cum fac ca nu mai apuc sa mai scriu deloc, de citit va citesc si sunt dependenta de voi, insa nu am mereu tastatura la indemana...
Noi suntem bine am fost in brasov o fuga sa facem vaccinul, ne-a masurat si cantarit avem 6500gr(a luat relativ putin luna asta dar stiu motivul si asa ca incanu ma ingrijorez) si avem 62 cm.
a invatat sa se intoarca pe burta si acum mereu cande treaza se da singurica pe burta.. sa ajunga pe spate e mai greu ca a uitat cum sa faca si se enerveaza dar ii trece, rade in fiecare zi cu mine, tipa la mine cat o tin plamanii gangureste cu lustra formele de pe tavan+pereti si cu catelusul ei, dar cu mine tipa nene, tipa si radeeeeeeeeeeeee:)))))adoarme singurica(inainte adormea la san mereu acum daca a obosit si o als in pace adoarme singura

Ne-am speriat un pic ca tine capul cam intr-o parte ac si cum i-ar atarna greu , incet incet sper sa o corectez sa nu fie nevoie sa ajungem la chirurg.
Cam atat am intrat sa va urez sarbatori fericite si m-am lungit hahaa pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

A venit Craciunul!! fetelor, bucurati-va de bebelusii vostrii, mimati-i, pupaciti-i, profitati de momentele astea la maxim, ca-i primul Craciun cu bb!

sa va aduca mosul daruri multe, in special rabdare, iubire si sanatate!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna seara mamicile mele dragi si scumpi strugurasi.

Acum in prag de sarbatoare va facem si noi o urare:



Aripi de ingeri sa va atinga sufletul si sa ia cu ei toate supararile lasand in schimb Lumina si Speranta.CRACIUN FERICIT !!!!!!!!!!!

Sa aveti parte de tot ce e mai frumos alaturi de cei mai noi membri din familiile voastre.

Sei , da mami, a fost sotul si a luat ce era de luat. Mersic[


Multumesc fetele pentru felicitari...privind realizarile "imense" comise de fiul meu scump..


Lali....mai lasa scumpo si altora sa mai munceasca...tu bucura-te de tot ce ai langa tine.

Oana , bine ca ati gasit remediu pentru pielea frumusetii mici.

Dbunny . Sarbatori fericite!

Pupici tuturorrrrrrrr!!!!

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput