Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Astazi avem si noi 3 luni. Suntem mari deja, avem 64 cm si doar 5,8 kg. Nu avem falcutze ca majoritatea copilasilor, insa avand in vedere cat suntem de moftorosi la mancat ... e foarte bine 800g luna asta.

Multumim tuturor de urari.

Noi mai rarut pe forum ca suntem singurei acasa, mmai facem din cand in cand show-uri, acum si cu pregatirile pt sarbatori, iar la anul plecam si noi o saptamana la ski in Austria, bine doar tati schiaza anul asta, noi mai asteptam pana la 3 ani.

cu drag toti strugurasii si pe mamicile de strugurasi.

Mami fericita de bebe Maximilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

Lena, eu am niste emotii cumplite! Oricat de "cald" ar fi in ianuarie, tot frig e.
Imi fac in minte tot felul de scenarii, cum sa imbrac copilul mai repede dupa ce il scoate din apa. Mi-e groaza, dar asta e. Sper sa scapam fara probleme...

La multi ani sarbatoritilor de azi !

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George

ola ... eu zic sa nu iti faci atatea griji pentru k va fi totul in regula. si eu am aut acceasi temere dar atunci nu ai timp nici sa respiri ca o sa te copleseasca emotiile si o sa traiesti fiecare clipa... La noi apa a fost incalzita si apoi i.am sters repejor cu prosopelul ca la o baita acasa... eu am ajutat o nasa sa imbrace un bebe si preotul pe cealalta mai mult el k ii placea... Eu ma gandisem sa iau si feonul dupa mine sa le usuc pleata exact cum fac si acasa... dar totul a fost bine

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am intrat sa ma descarc: eca are o iritatie urata si nu mai stiu ce pisici sa ii dau sa treaca.aproape ca trecuse si acum a aparut iar..pe gat, burta ..fundulet. e toata plina de bubite..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

La multe lunite sanatoase si voioase tuturor sarbatoritilor din ultima saptamana!

Am facut si noi 3 luni, Doamne ce trece timpul.

Din pacate nu pot tine ritmul cu voi, am ceva probleme in paradis, mai sunt si sarbatorile, muuult asteptate...si nu am mai citit si scris. Iertare va rog!


Vreau sa va pup pe toate mamicile si pe toti strugureii si sa va urez un Craciun minunat si un Nou An excelent! Stiu ca pentru toti este primul Craciun alaturi de stugurasi nostri dragi si scumpi, de aceea va doresc sa aveti parte de momente unice de care sa va aduceti aminte toata viata!




21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara mamici si puiuti!

Noi suntem in sebes de ieri dupamasa! Ieri am calatorit si Dani a fost tare cuminte, a dormit destul de mult pe masina.

Sei, la fel si noi suntem in deplasare anul asta! E bine nu ma plang!
Fetelor va admir ca faceti atatea! Intr-un fel mi-as fi dorit sa fac si eu prajituri si mancare dar asa s-au asezat lucrurile.

Lena, bumbgenius al meu nu e cu fleece in interior, e scutec all in one si are bumbac dar e cusut de scutec, oare avem variante diferite?
Diferenta intre pop-in-ul nou si cel vechi asa la o prima vedere e ca la cel nou exteriorul nu e la fel se scortos ca si la cel vechi si e mai mic.

Jade, felicitari pentru bebe si concursul castigat!

Dbunny, si eu fac prajitura cu mere si caramel rasturnata, eu o las sa se raceasa, apoi insiropez blatul si apoi o pun intr-un vas cu apa calda sa se desprinda usor de pe margini cand o rastorn (asta cand nu pun hartie de copt). Apropo de prajitura asta... mi se pare una dintre cele mai bune ca are multe mere si nuci si nu are crema!

klaudita, super cadou de Craciun!

Hayat, felicitari pentru ras in hohot!

oana, iritatia o face de la ceva anume? imi pare rau ca esti asa suparata

Noi am trecut la masaj cu ulei de cocos! Miroase asa de fain! iti vine sa-l mananci!
Sa va zic la ce m-am gandit eu... as vrea sa cumpar mai multe produse romanesti si mai putin importate, nu stiu cat o sa reusesc. M-am gandit in special la jucarii ca am vazut la un moment dat un reportaj despre asta. Sa vedem ce gasesc, nu prea sunt la curent cu jucariile romanesti. Aaa si hainute de bebe, dar si aici trebuie sa caut firme romanesti bune.


Fetelor va urez un Craciun fericit si plin de iubire! Sa aveti parte de tot ce-i mai frumos alaturi de minunea din viata voastra!

Nu cred ca o sa reusesc sa mai intru zilele astea asa ca va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut,

Pinkysor, da avem modele diferite. Eu am bumgenius cu buzunar, tu ai AIO organic :)
Cum e comparativ cu fuzzibuns, mai bulky?
cand spui ca pop in-ul nou e mai mic... ce ai in vedere?

Hainute romanesti si foarte bune gasesti aici: daninaline .ro
Se gasesc si in magazine dar sunt mai scumpe decat pe site... de obicei
Pe prima pagina vezi in ce magazine gasesti :)

Sarbatori fericite la toate mamicile si la toti strugurasii !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Salutare, mamici!
Spre rusinea mea, nu dau prea des pe aici. E destul de complicat sa gasesc timp sa scriu. Multe trebi, 2 copii care vor atentie muuuulta, acum si pregatiri de sarbatori. Va citesc cat apuc, insa la scris-pauza.
Noi suntem bine cu totii. Theodor creste vazand cu ochii, gangureste, cauta "vorba", companie, poarta "conversatii" daca are cu cine . Surioara e si ea bine, pare sa ii mai treaca din gelozie incet-incet. Il cauta tot timpul, ii vorbeste, il cearta cand isi suge degetul "Nu mana du!!!" [adica, nu pune mana in gura :) ]

Frumoasa initiativa cu bradul de pe prima pagina, ce de strugurasi frumosi

Nu cred ca mai apuc sa intru maine, o sa fiu prinsa cu bucatareala si in plus o sa ne viziteze si Mosul , asa ca va urez de azi un Craciun frumos pentru toata lumea, alaturi de copilasii dragi si de persoanele apropiate!!!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata Mamici

Nu am apucat sa scriu o vreme buna, nu am timp efectiv nici sa respir, acum fetita mea cauta si mai multa atentie, creste frumos, ne cearta daca ceva nu ii place, ne gingureste de tii mare dragul, ce sa zic sunt o mamica fr fericita care imi ador fiinta micuta cu fiecare zi mai mult!

Am decis sa scriu acum, ca in timpul zilei nu voi reusi, voi avea multe de pregatit, asa ca vreau si eu sa va fellicit cu ocazia celei mai frumoase Sarbatori, Craciunul. Astazi ingerii asteapta cu nerabdare o lumina puternica ce va lumina sufletele fiecaruia dintre noi.
Este vremea unui nou inceput, plin de sperante, fericire si sentimente nobile. Vine Mos Creaciun, acel batrinel rumen, binevoitor nu uita pe nimeni sa faca fericit in aceste zile.
Speranta moare cind noi incetam sa mai credem, dragostea inceteaza, daca noi nu mai tinem la cineva, prietenia se sfirseste, cind nu mai impartem cu nimeni....asa ca hai sa impartim neconditionat celui care ne e prieten, sa iubim neconditionat, sa vorbim fara intentii, sa daruim fara motive.
Astazi este o zi speciala si pentru cei care nu stiu ce inseamna Mos Craciun, sau cel putin nu a fost niciodata pe la ei, sa nu uitam de ei si sa le daruim din suflet o bucurie

VA doresc un CRACIUN FERICIT, PLIN DE DRAGOSTE, IMPLINIRE SI VOIE BUNA, ALATURI DE CEI DRAGI!

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Hoooooo Hooooooo Oooohohouhubuhu Hapciu Hapciu Sfaaaaaaarrrrr!
Fetelor mi-a racit spiridusul :( Cred ca a luat viroza de la mine. Ma simt ingrozitor pentru asta, dar nu am cazut in butoi. Incerc sa o ingrijesc cat mai bine, asta e, ce pot sa mai fac acum, sa imi plang in pumni? Are mucii pana la buric, are rosu in gat dar nu mult (zice doctorita de familie ca pediatra e in concediu desigur). Luam 2 jumatati de Paracetamol supozitor pe zi, si cate 2,5 ml de Eurespal sirop homeopat tot de ori pe zi, iar ieri am dat si 2 pufuri de Tantum verde; desigur toate la recomandarea pediatrei cu care am vb la telefon. Febra nu avem. In ciuda nasucului infundat papa bine, cu pofta, e vesela, rade de se prapadesti cu tati care acum e ochii si fetita lui scumpa. :)) A renuntat si la HON (un joc pe care il joaca ZILNIC de 4 ani incoace :D :D :D )pentru a sta numai cu ea. Sunt induioasata ce sa zic.
Cum va ziceam, desi nu e o situatie de dorit, nu ma lamentez pentru ca nu o ajut cu nimic. Ne vedem in continuare de pregatirile pt venirea lui Mos Craciun. :D:D:D:D

Spor la treaba gospodinelor!@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Pentru ca mai am cate ceva de facut prin casa si pentru ca nu stiu cand mai apuc sa intru pe net, doresc sa va urez de acum un Craciun Fericit, alaturi de strugurasii mult iubiti, de familie si prieteni !
In acelasi timp, la multe lunite sarbatoritilor de azi si din zilele viitoare.

Va pup cu drag, si "ne auzim" dupa Craciun

It's a boy !!!

Mergi la inceput