Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Maria am scris si mailul meu la un moment dat ca metoda de trimis poza,ma bucur ca nu te-ai suparat ca l-am pus fara voia ta acolo!




Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

OAna Bujo.. offf .. ce rau imi pare ca avem bebei raciti .. va doresc o noapte usoara si o dimineata fara secretii si raceala..

Maria, filmuletul nu l-am putut vedea, insa e superb Albert..de fapt toti bebeii nostri sunt superbi... Felicitari pt as o silueta.. ehh si ma laudam eu la gabaritul meu.... cu dulciurile da e teroare si la mine, nimic nu scapa intreg de mine..

LALI.. tu ce faci mami? tot mai rar pe la noi.. te-ai suparat? Pupam Teodora mica .. si Paulici scump... hai mai fa-le poze ca parca mi-i dor de ei.. Teo e numai bine la 6300 , mai sportiva spre deosebire de unii grasani care obosesc la pedalat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aa.. si eu as vrea sa ramanem aici .... sa nu ne divizam

Lali de zubi stii ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

PS: a facut kk de 2 ori azi.. singurica.. acu seara la gimnastica , in pozitia in care o puneam dupa ce ii puneam supozitor.. se pare ca supozitorul nu da depndenta ci chiar ne-a ajutat la reflex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

https://picasaweb.google.com/108644730335869449240/December29201102?authkey=Gv1sRgCIr05eCl14raMQ

Am dat send fara sa vreau.

Nu Sei,nu m-am suparat ,nu pe voi cel putin,am avut doa o perioada mai aglomerata,si imi e ciuda ca mi-am facut prostul obicei de citesc intai si apoi scriu din amintiri si asa raspund doar la ultimele postari... Stai ca in noaptea asta nu m somn,asa ca m-am apucat de co0pt foi pt prajituri,asa ca scriu tot-tot...
In linkul de mai sus sunt toate pozele facute in ultimul timp.


Lali mamica de http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916" target="_blank">Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Doamne Lali ce frumosi copii ai.. seamana tare Teo cu PAul.. si e frumoasa si pare grasuna.... iar Paul e adorabil ca de obicei.. imi place franzela lui de numa..
Iar sora ta seamana cu tine
La voi pare mereu un chef continuu

Harnicie mica ce esti.. eu stau ca trantoru si nu fac nimik.. adik fac , ma conversez cu pitik mea..toata ziua , ca si asa nu doarme ziua mai deloc

Voi patiti ca bebeii vostri sa nu doarma ziua decat ff putin? adik a mea nu doamre mai mult de 2-3 ore impartite in 4 reprize, de cand nu ies afara, dar nici nu pare obosita

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sei,pai ma chinui sa fac un chef continuu,sa nu ma las prada nervilor si lipsei de chef.
De Zubi atat stiu,ca e intr-o pasa mai proasta,a primit o veste proasta in familie si nu e in apele ei. Mai multe o las pe ea sa spuna atunci cand va putea.
Daa,are si Teodora zile cand doarme reprize scurte ,dar si zile cand imi adoarme la 10 dimineata si pana la 18 se trezeste doar sa manance si adoarme la loc.
Multumesc de aprecieri,franzela e la rang de papa bun cand nu are pofta de mancare ,si o incepe din mijloc,exact din mijloc,ca un soricel,spre capete. Printesa din poze e nepotica mea,a fost craiasa zapezii la serbare,iar fetita cealalta,cu mami "Cris" , e o "buburuza" .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Insanatosire rapida puiutilor de OanaB si Bujo

Eu ma duc la 4 luni inapoi la job pt ca trebuie nu pt ca asta e ceea ce vreau... pe langa faptul ca la noi concediul maternal nu e platit decat 18 sapt (anul asta au inceput sa dea si la noi 18 saptamani platite), situatia e mai complicata la mine si trebuie sa ma duc inapoi dar altfel asa as sta acasa pana la 1 an cel putin... Cum zicea Sei, o sa ma doara sufletul ca nu o sa fiu langa el cand o sa zica prima data mama, sau cand o sa faca primii pasi.. imi dau lacrimile acum doar scriind..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ce-ati facut ma!!!
M-ati lasat singura?
Eu cu cine numar oi si foi ?


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

sEARA BUNA FETELE

Sarbatori fericite va doresc, imi pare rau de tot de itnarziere, imi pare rau ca nu am mai petrecut cu voi...asa am simtit, sa stau mai retrasa, ca si cum nu mai am nimic de spus, ma bucur ca sunteti toate bine, imi pare rau de bebeii raciti,dar ei sunt puternici si repede s e vor face bine; oricum, am intrat si v-am citit in absolut fiecare zi, dar..nu mi-am gasit cuvintele

vroiams a va multumesc si pt urarile de ziua mea d epe 7.12..cam de atunci nu am mai intrat,d ar m-am simtit coplesita de atatea urari

Ayu papa la fel, rade la fel, ochii ii rad si ei la fel, de vreo 2 sapt se intoarce pe burtica de pe spate si mor d edragul lui, cand il vad eu as ade pitic , cum il pun pe spate, in secunda doi el hop pe burtica...iar il pun pe spate, air el pe burtica si tot asa,asta facem toata ziua

De ziua mea, am aflat ca tata are cancer..malign la colon' nu am vrut sa intru pt ca stiamc a nu pot tine in mine si o s ava spun, si nu am rut asa sa vas dau vesti proaste..am fost eu asa daramata,a cum m-am mai obisnuit cu ideea, si sunt mai optimista in privinta lui

in rest, per ca ati fost foarte cuminti si ati primit cadouri frumoase

M-am regasit in toate descrierile voastre, care sutn la fel:)..si anume Zubi copilul..Zubi ca re are nevoie mereu de imbratisari...

Va pup, sper sa ma iertati pt absenta



Mergi la inceput