Craciun Fericit strumfi &prichindei iul-aug'11(31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

mai fetelor se vede ca suntem f aproape de Craciun ca nu prea mai aveti timp de scris,pana acum abia ma tineam dupa voi cu cititul iar acum sunt la zi cu cititul

eu am cam terminat cu curatenia azi am pus la fiert toate cele pt toba si maine fac restul adica salata beouf(sper ca am scris bn),toba sa o termin,tiramisu ca si miha,cremsnit,cozonac si cam atat,bogat meniul nu...de dulciuri,sarmale nu fac acum ca poate de revelion nu le mai mancam cu placere,mai ales ca am mai facut acum o sapt,asa ca o sa avem in meniul de craciun asa:supa de pui,salata beouf,toba,friptura de porc,de pui si mici,dulciurile si gata ca si asa e mult pt bietl stomac
imi aduc aminte ca anul trecut de sarbatori nici nu prea am mancat nimic ca imi era greata numai de la miros....ce repede a trecut timpul,nu stiu daca maine mai reusesc sa scriu ceva asa ca va urez de pe acum
Craciun Fericit alaturi de cei dragi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

verifi daca am bagat o poza la profil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

si urezi si eu la multe lunite sarbatoritilor de maine:Maria Sofiade Alinafilip,siStefan DaviddeVflorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Babylicius bravo pentru masauratorile Elizei, a mancat cu folos
Anca cred ca Natalia ta a stiut ca ai multa treaba si trebuie sa fi odihnita
Gliana bucurate de copii tai si cu siguranta Craciunul tau este unul fericit
madybulancea imi pare rau ca e bebelul bolnav, sper sa nu se agraveze si sa treaca repede.

crudiutalida la multi ani printesei tale si sarbatori fericite!
lisssa_ana off, off sper sa treaca cat mai repede raceala
Ruxii sa ai un Craciun fericit!

babyblue imi pare rau ca a cazut micutul. Stai linistita ca se zice ca exista un Dumnezeu al bebeilor. La Paula cele mai nasoale cazaturi le-a avut in momentul in care eram si eu si sotul langa ea. Pe la un an si jumatate eram in fata blocului, ne dadusem jos din masina si a calcat intr-o denivelare si a fost in cap, eu m-am intins sa o prind, dar ca si tine, nu am apucat. Sotul chiar a avut impresia ca eu am impins-o . S-a julit un pic, s-a umflat, i-am pus compresa ca propolis si in 2 zile erau ca si cum nu s-ar fi lovit. La sapte luni a sarit efectiv din scaunul de masa, legata fiind (era doar cu prindere in 3 puncte scaunul), asa ca eu zic ca trebuie sa-i pazim foarte bine si sa fim totusi indulgenti si cu noi.
Cu parere de rau iti spun ca e prima lovitura, cu siguranta nu va fi ultima

v_florina imi pare rau ca ai probleme cu dantura. Eu zic sa mergi la acelasi medic chiar daca nu ma iai bonul de casa. Poate s-a dezlipit doar lucrarea, daca nu te doare sau nu ai alte probleme cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

pufi79 foarte frumoasa jucaria, sper sa-i placa si lui Eduard.
Craciun fericit!
Miha bravo pentru Imi ca a reusit sa doarma atat de mult. Sper sa repete figura
Gliana imi pare rau ca te chinui atat cu lapticul
Ireth
morenna foarte frumos renisorul Sarbatori fericite!
La multe lunite sarbatoritilor de astazi:
EDUARD-CONSTANTIN de Florina_g
SOFIA-ELENA de amaia
ISABELA de maribell
si de maine:
MARIA-SOFIA de alinafilip
STEFAN-DAVID de V_Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

si apropo am uitat sa trec la meniul de Craciun si papica lui David :laptic,piure de fructe,laptic,supita de legume si iar laptic

hai ca am pus monopol pe pagina asta,nu stiu cum se intasmpla ca atunci cand ma apuca si pe mine sa scriu mai mult voi nu prea sunteti active,imi aduc aminte ca si in ultima luna de sarcina nu era zi sa nu scriu macar un mesaj,dar tot asa voi nu mai erati foarte active pe forum din cauza bebelusilor recent nascuti care va ocupau tot timpul,sper ca macar de acum inainte sa scriu macar un mesaj pe zi ca mi sunteti tare dragi si imi place f mult sa va citesc
Irethfelicitari pt cei 2 dintisori strumfului tau ,de ,am asa emotii pt acea perioada cand ii vor da dintii dar sper sa trecem cu bine fara prea multe dureri pt el
gata acum chiar ma bag la culcare ,noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Eu am facut astazi cam tot ce mi-am propus. Meniul de Craciun include: supa de pui radauteana, friptura de porc cu ciuperci si legume, chiftelute, racituri (de la mama), sarmale (de la soacra), prajitura snikers, rulada cu crema de cacao, tort, cozonac cu branza de vaca si stafide (soacra).
Maine dupa amiaza intentionam sa mergem la ai mei, sa mearga Paula la colindat cu verisorul ei care e cu un an mai mic decat ea, dar nascut in aceias zi cu Luca , la parinti si bunici, apoi speram sa ajungem si la nasi, in functie de cum se comporta bebelinul. In prima zi mergem la socri la masa, iar in zilele urmatoare speram sa stam pe acasa.

Maine nu stiu daca mai intru asa ca va urez de pe acum un Craciun fericit! cu pace si liniste in casa si in suflete, cu veselie si sanatate
pentru vn_edelweiss sper sa ai un Craciun vesel, sper ca ai reusit sa gasesti in tine puterea de a aduce linistea, bucuria si veselia in caminul tau. Sa stii ca in casa ta tu faci diferenta

O noapte linistita va doresc si spor la treaba maine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Navicula, mi-a placut mult asta cu impinsul, ca sotul tau a crezut ca ai impins-o Multumesc de urari, si la voi va fi o zi speciala de Craciun

Morenna, multumesc si tie

Ah, eu nu am gatit nimic de Craciun, caci mergem si la parinti si la socri. O sa fac maine o placinta cu branza dulce si un tiramisu, ca sa mergem si noi cu ceva. oricum fetelor, aveti toata admiratia mea pentru faptul ca gatiti. La mine in familie se gateste f traditional de Craciun (toata gama de racituri, friptura de porc, cozonaci facuti de mama), asa ca sincer, eu nu cred ca m-as putea ridica la inaltimea asteptarilor.

Noi am avut azi o zi agitata, a venit prietena mea la noi, dupa care tata neanuntat si noi eram pe coclauri, a plecat tata, a venit Razvan, am mers sa-mi ia si mie mosul cadou, si am ajuns franti. SI surprize surprize, Stefan a adormit la 9. Ma intreb la cat imi da trezirea maine dimineata.

Pup fetelor si spor la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Serios fetelor, cand aveti timp pt atatea?? Aveti ajutor?? Sau copiii vostri dorm mult? Se joaca singuri? Cum faceti? I wanna know!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Dragele mele,
Pentru ca eu sigur nu mai am timp sa intru aici cateva zile, vreau sa va urez de pe acum:

Nasterea Domnului sa va gaseasca cu sufletele linistite, cu mesele imbelsugate, cu cei dragi sanatosi. Sa va bucurati de primul Craciun cu noii membri ai familiei si sa ne regasim cu bine si cu nu prea multe kilograme in plus dupa bunatatile de zilele astea ;)
Craciun Fericit!

Mergi la inceput