Craciun Fericit strumfi &prichindei iul-aug'11(31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am terminat salata de boeuf (desigur fara carne) si ouale umplute!!!
Eu cica am inceput pe la 6.30 seara de gatit, dar cu Imi care mi a adormit foarte tarziu nu am reusit decat acu sa termin (aici e 00:26 dimineata). Dar am reusit! Si vreau sa ma apuc acum si de tiramisu, ca maine sa mi ramana sa fac cele doua torturi si borsul.

Anca multumesc si ma bucur ca fetele tale au facut pomul! Sa va bucurati de cadourile de sub el!
Tu esti o finuta, ai si servici si 3 fete si mai apuci sa raspunzi si la fiecare! BRAVO tie!

Anda, imi pare tare rau de cercel! Uite o mie de pupici poate iti mai trece un pic!
Fetita ta este absolut o dulce! Imi place mult tare poza de la avatar!

Ireth, bine ai (re)venit. Craciun fericit, in cazul in care nu ne mai auzim! Eu personal il am de ajutor doar pe sot. El a stat cu Imi toata seara (in afara momentelor cand a trebuit sa o alaptez). In rest eu bucataresc!!

Adra, ce frumos ca a mers Eva la colindat! Imi aduc aminte de copilaria mea cand si eu mergeam la colindat!

Felicia hop si tu mami! Ce faci de papa?

Morenna, da imi amintesc de craciunul de anul trecut! Eu personal am stat in pat si am bolit! Aveam greturi, aveam discomfort, nu aveam chef de nika. Sor'mea si cu Elena (care era gravida in luna a 8a) au facut mancare, cica o sa mananc!!! De unde!!!! Nu m am putut atinge de nik. Si sormea ce s a mai suparat pe mine!!!
Ce simpatic e renul tau de la avatar!

Naviculabravo ca ai reusit sa faci tot ce ti ai propus. Eu din pacate cred ca mi am propus mai mult decat am crezut ca pot duce!

Gliana, Ilida, Florina va pup dulce si pe pruncutii vostri la fel!!

Ma duc sa ma apuc de tiramisu dupa reteta lui Mariaruxi!!! Ce mai faci draguto?
Mamutz, tu ai terminat toata treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Va urez si eu CRACIUN FERICIT! Sa avem parte de un CArciun special altaturi de copiii nostri.
Va pupam mult!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Intru si eu rapid sa va urez:
Sa aveti un Craciun fericit si imbelsugat in noua formula!!
Am terminat salata boeuf, eclerele, prietena mea a terminat sarmalele ..ma apuc de cozonaci acum , friptura si aperitive..
Simt ca e Craciun cand va citesc pe voi ..in rest...aici a plouat zilele astea de a rupt..oribil..

Ireth felicitari pentru dintisori..eu il pandesc pe al meu dar se pare ca nu vrea inca..Al meu e un copil cuminte , ma lasa sa fac multe treburi si noaptea doarme

Morena foarte frumoasa poza..

Lori bineinteles ca atata vreme cat stam pe aici sunteti bineveniti..Un An Nou ceva la ecuator?

Ramona imi inchipui ce a fost in sufletul tau ..pupam nasucu Iustin..

Nu mai stiu ce vroiam sa mai zic..multumim de urari, spor la treburi si sa petreceti frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fetele gata, am terminat si tiramisu si in timpul asta am alaptat o si pe Imi care s a trezit pe la 1.20 (dupa 3 ore si 20 minute de somn!! )
Sunt foarte multumita cu ce am facut pe ziua de azi.
Am o durere de spate crunta si as plati oricat acum pentru un masaj!!
Sa vad daca l conving pe sot sa mi faca unul scurt, caci nu se poate!!
Din tot ceea ce am facut azi, el nu mananca nika, caci nu e amator nici de produse traditionale romanesti, nici de dulciuri. Mai mananca din cand in cand cate o inghetata si atat! El va manca fripturi pe parcursul craciunului, deci roast roast si iar roast!

Gliana imi pare rau ca nu prea ai laptic. Oare de ce? Cum mai e acum?

V am lasat si v am pupat pe noaptea asta! Pe maine, adica pe azi, caci e deja 2 jumate dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Neatza! am intrat inainte de a ma apuca de sarmalute, ca astea mi-au mai ramas de facut, sa va uraz UN CRACIUN FERICIT SI PLIN DE IUBIRE IN NOUA FORMULA!!!!
aveam de gand sa scriu ceva mai frumos si mai profund dar mi-e f rau , am racit zdravan , am temperatura , ma doare gatul .... dar si cea mai simpla urare vine tot din inima , asa ca va imbratisez si va pup cu drag pe toate , toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Ce fac fetele? Cozonaci? Sarmalute? Sigur numai bunatati.
Eu am pus sarmalele la cuptor, ciorbita e pe foc si imediat ma apuc de cozonaci, si apoi salata de beof si placinta cu branza dulce.
Va doresc sanatate si SFINTELE SARBATORI ALE NASTERII DOMNULUI SA VA ADUCA PACE SI LINISTE SUFLETEASCA ALATURI DE FAMILIE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

Serios fetelor, cand aveti timp pt atatea?? Aveti ajutor?? Sau copiii vostri dorm mult? Se joaca singuri? Cum faceti? I wanna know!







Dragostea nu inseamna doar a te uita in ochii celuilalt ci de a privi impreuna in aceeasi directie

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)


La noi in familie cand e liber sotul se ocupa de copii si eu de restul, si curatenie cam tot el face, si in rest eu incerc sa imi organizez timpul cat mai bine, azi de ex m-am trezit la 7 am alaptat-o pe Natalia si apoi m-am dus sa fac sarmale, ea a dormit pana la 9, acum o pun in scoica si o duc la bucatarie cu mine si in timp ce eu imi fac treburile ii povestesc si ei de toate si ea e fericita ca o bag in seama, e adevarat ca Natalia e cumintica si doarme cam toata noaptea deci si eu ma pot odihni. Eu cred ca atunci cand ai mai multi copii vrei nu vrei trebuie sa inveti sa te descurci ca altfel n-ai incotro, cand o aveam si eu doar pe Iustina nu faceam prea multe, mergeam la mama si imi dadea de toate, sau ii ducem ingredientele si ea imi aducea mancarea si prajiturile gata facute, acum nu mai pot sa fac asta pt ca suntem si multi nu pot sa ma duc toata ziua la mama sa ne faca mancare pt toti. In timp te obisnuiesti ca ai timp putin si treburi multe deci trebuie sa te misti repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

V-am pupat pe toate ma duc sa termin treburile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Salutare mamici dragi!

Noi am pus de o supica din gaina de casa, am facut muschiul de porc dupa reteta lui Lori, acum e la frigider pt 2 ore, astept pe o finuta cu parintii sa ne colinde, mai tarziu mergem noi la nasi, deja ne-au colindat multi copii la usa, maine mergem la parintii sotului impreuna cu parintii mei, noi asa ne adunam, toata familia, Cristina merge la colindat cu fosta clasa din liceu ( f fain ca au ramas prieteni) , Eric doarme acum si cam atat...la noi...

Miha, cu lapticul e ca mai am cat de cat, dar am ajuns sa-i dau din 7 mese , 3,4 cu lapte praf cate 120 ml, ca mai mult nu bea, in rest scot de la mine cat am, 70,80,100 ml.....asta e......eeeeeee,,in fineee..vine Craciunul.........
va doresc tot binele din lumee iubitelor!

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna dimi,
Noi am avut o noapte asa linistita, a dormit Maria de la 11 seara, la 12 noaptea a papat biberonul in somn si s-a mai trezit la 5 pt papa si la 9 de tot.
Am dormit si noi de ne-am umflat
Acum am putere sa termin pregatirile, aseara am facut salata boef si cozonacii si azi fac sarmalele si friptura.
E primul an cand fac cozonaci si sunt f fericita ca mi-au iesit super, am o reteta de la cumnata mea care e cofetareasa
In ultimii ani in preajma Craciunului eram asa trista si simteam cel mai mult lipsa unui copil, singuratatea ,chiar daca avem o familie f numeroasa si ne strangeam cu totii pt a petrece .
Anul acesta sunt f fericita , va fi cel mai frumos Craciun din viata mea, nici cadouri nu-mi mai doresc, Maria e cadoul meu perfect
Pupici !

Mergi la inceput