Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
LA MULTI ANI ALEXANDRA SI DAVID!!!
Sa cresteti mari, voiosi si sanatosi!
Tunde, nu ma mut maica pe nici un FB ca imi prind urechile...is pe spate si nici nu am vreme sa vad care ii treaba
Pusi si o zi productiva va (imi) doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, Alexandra!
La multi ani, David!

Tunde, eu am folosit pentru corectia ochilor si programul Wondershare si pe cel de la Domo de pe site.

Am scos lista cu ingrediente pentru masa de Craciun ca mergem azi la cumparaturi. Pentru 2 prajituri si un fel de fursecuri cata ciocolata credeti ca trebuie?! 8 cu lapte si 8 albe!!! Cred ca mai bine pun ciocolata pe paine. Cand o sa vada sotul o sa creada ca deschidem un magazin...


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Tunde, la programelele enumerate de Ppisic adaug eu si site-uri pe care poti prelucra on-line, fara sa instalezi nici un program pe PC:

http://editor.pho.to/
http://www.tuxpi.com/
http://www.scrapee.net/en/online-photo-editor.htm




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA!
LA MULTI ANI DAVID!






"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

multi ani ALEXANDRA
multi ani DAVID

sa cresti mari si sanatosi sa fiti

noi p'aci
facut curat la pici in camera, mutat niste mobila
piciul Razvan a turbat pe aspirator, tre sa i cumpar unul de jucarie, ca sa nu mi mai fure teava cu perie de la aspirator, nu de alta, dar se lovesc cu ea.....o taraie dupa el prin toata casa
azi cand am incercat sa i o subtilizez s a pus pe un urlat mama mama

nu prea au mancat fructele azi, poate la legume sa mearga mai bine
le am facut linte, ca n au mai mancat de mult
Razvi inca doarme, Robi ma trage cu dintii de pantaloni si tot face: iiii, eee, aaaaaa

din astea

lori sanatate la puiuti
tre sa i duc si eu la cantarit la masurat..o sa, cand? nush
pupici fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LA MULTI ANI, ALEXANDRA-MARIA! LA MULTI ANI, DAVID!

La multe lunite sarbatoritilor de azi!


Mie mi-e dor de forum, mi-e tare greu sa tin minte , pe facebook, ce scrie fiecare... E distractiv, e adevarat, dar si aici poate fi si, mai mult de atat, mi-e mai usor sa REcitesc pasajele care ma intereseaza, ma amuza, etc.

Acum, intrebare pentru fetele care au facut cerere de incetare a indemnizatiei: e ceva tipizat? Cum ati facut-o?

Lori, multa sanatate lui Robertel!

Pup comoarele, astept mai multa activitate si aici!



Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

mersi fetelor..pan la urma ma instalat picasa.

Am facut o miscare de tot rahatul..am sa va povestesc mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

LA MULTI ANI, ALEXANDRA-MARIA! LA MULTI ANI, DAVID!

La multe lunite sarbatoritilor de azi!


Mie mi-e dor de forum, mi-e tare greu sa tin minte , pe facebook, ce scrie fiecare... E distractiv, e adevarat, dar si aici poate fi si, mai mult de atat, mi-e mai usor sa REcitesc pasajele care ma intereseaza, ma amuza, etc.

Acum, intrebare pentru fetele care au facut cerere de incetare a indemnizatiei: e ceva tipizat? Cum ati facut-o?

Lori, multa sanatate lui Robertel!

Pup comoarele, astept mai multa activitate si aici!



Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."



azi am fost sa depun si eu cererea, nu este un model titpizat doar o cerere de mana prin care soliciti suspendarea indemnizatiei; mie mi-a mai dat si o decizie de la ei si o adeverinta care trebuie sa o completeze angajatorul;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Andutza, si mie imi place mai mult pe forum. Pe Fb se discuta in paralel pe mai multe subiecte, nu mai stiu unde am ramas cu cititul, reiau aceleasi pasaje pana gasesc unde am ramas, nu prea pot sa urmaresc firul discutiei....


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Andutza mie mi-a dat cerere tipizata. Dar poate difera de la o primarie la alta.

Azi am facut curat. Mai am de dat cu aspiratorul dar mai stau putin sa se odihneasca vecina de dedesubt ca ieri mi-a venit la usa. Ea e de treaba dar ieri cica nu a mai suportat ca are impresia ca ii cade zugraveala de pe tavan in cap cand daRazvan cu jucariile de podea.

Mergi la inceput