Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Depinde ce tel este.
daca merge de ex sa ii pui ton de apel personalizat,sa suni pe el,tel sa fie pe undeva prin camera...sa auda dar sa nu stie ce este.
eu asta i-am facut lui Adi.
i poti inregistra ceva..de dragoste asa






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Simo, ai PM

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





am rasp




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetelor ! Mi-a fost dor di voi ... in sfarsit mi-au instalat astia netul !
Am intrat sa va mai zic una alta...si apoi ma duc sa citesc fb-ul ca e mai multa activitate pe acolo. oricum nu as putea sa recuperez capitolele pierdute...

Despre noi ce sa va zic...suntem bine la socrii, ne-am obisnuit, Andrei se simte foarte bine, probabil ca ati aflat ca l-am intarcat, s-au v-am zis data trecuta cand am intrat, nu mai stiu. Oricum...a fost foarte usor, nici nu ma asteptam. mai nasol a fost cu titi...ziceai ca mi-am pus implant in titi din dreapta...cealalta nu a avut mari probleme, dar dreapta a fost jale cu ea. la un moemnt dat aveam galme multe. am rezolvat cu dostinex si cu frunze de varza puse pe ea noaptea (multam roxx) ! Suntem pe aptamil pepti acum...75 ron cutia , bine ca papa doar seara inainte de culcare si inca o data dimineata pe la 7 ! deci iau o cutie la o saptamana. incepuse sa se trezeasca cam la 4 ore si bea ceai. acum de 2 nopti se trezeste cam din ora in ora si toata ziua baleste si sta cu mainile in gura ! cred ca se iveste vreun dinte...dar nu ma lasa deloc sa ma uit in gurita lui. Doamne ajuta sa iasa repede .

Am primit si eu cadoul de Craciuneala ... SUPERB ! chiar nu ma asteptam ! este minunat ! tot familionul a ramas cu gura cascata ! tataie cand a vazut a inceput sa planga ! o sa pun poza pe fb !

Vreau sa va spun ca fara net am petrecut mult mai mult timp cu Andrei si m-am culcat numai pe la 22-23 ! Nu am mai avut capitole de citit, deci exista viata si dupa Despre Copii ! Mi-a prins bine lipsa de net, si-asa nu stiam cum sa scap de dependenta asta ...

In rest ... cu pregatirile de Craciun ... o sa il facem in familie , ca de fiecare data de ceva ani incoace .

Mai e putin si incep munca...pe 1 ! ma bucur de ultimele zile de leneveala !

Va dulce si vb maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Irina, LP il fac in 2 feluri:
1. super rapid: apa rece (in fine la temperatura camerei ca folosesc apa plata) o pun in bibe si 30 de sec la microunde. Apoi amestec cu praful si gata.
2. rapid: in cana electrica am tot timpul apa, ii dau drumul si cam intr-un minut doua fierbe. De acolo bag 40-50 ml apa fierbinte pe care o amestec cu apa rece, pun LP si gata.

Sau pur si simplu la temp. camerei...noaptea ea bea foarte rar...cand a fost impetuos necesar, da am mers la bucatarie...am mai avut si o perioada cand am stat cu incalzitorul de biberon in dormitor..dar cand avea Adje o luna...si trebuie sa o trezesc eu sa manace..ce vremuri...
Dureaza destul de mult pana se incalzeste..cred ca 4-5 minute pt un bibe mare...

Mie mi se pare super comoda varianta cu microunde...30 de secunde, dar stiu ca sunt si persoane care nu agreeaza metoda Ce LP ii dai..ca unele marci cica trebuie dizolvat in apa calda...

Aa, cand am folosit lp care se dizolva si la temp camerei, asa i-am dat, rece, si a baut :)
Ii mai dau si lp gata facut, ala il dau direct asa la temp camerei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Irinuka, noi suntem cu Nan 2. Folosesc apa din sticla de apa plata (Devin sau Izvorul minunilor) la temperatura camerei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Fetelor, vad ca tuturor ne place mai mult forumul. Depinde doar de noi sa-l animam ca pe vremuri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Eu intentionez sa incerc Topfer, l-am luat, acum sa vad cat de prietenos va fi cu el.
Multumesc de sfaturi - sunt binevenite!

Carmen ce ma bucur sa "te vad la fata", m-am gandit mult la voi (chiar si in seara asta am zis "ce-o fi cu Carmen? Parca zicea ca luni vin aia de la RDS... - pe bune vorbesc).
Eu te-astept cu mai multe detalii in legatura cu intarcarea - cum, cand, in ce fel - totul!

BINE AI REVENIT "ACASA"!

Simo cam asa am gandit-o si eu... dar cam greu cu melodia personalizata... o sa0i bag cred cartela in telefonul asta si sa sun...

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Irinuka,eu merg la bucatarie

Mai fetelor,da copii vostri nu se mai trezesc noaptea???Eu una asa am dedus?Suntem singurii cu masa noaptea??

Carmen,bine-ai revenit!!!No,lasa FB,hai aici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Ooooo, azi e vineri, trebuie sa ma gandesc la o intrebare atatatoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Shubu, nope, nu esti singura. Pe vremuri a mea dormea toata noaptea. Acum se trezeste si de trei ori pe noapte (azi noapte) ca sa manance. Ma tot gandesc la Anka, cum a reusit ea sa-l disciplineze pe Bubu noaptea. Va trebui sa o fac si eu, voi incerca cereale seara. Nu de alta, dar jobul se apropie .

Mergi la inceput