Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Ziua buna!!!

Am visat toata noaptea cadouri, avize, craciunita, Tunde, fete, mamici...

Angie, bogat mos ati avut!

Simo, hehe ce idee ti-a venit cu biletelul!! Bravo lui c-a rezistat..al meu fugea in secunda 2...Si eu raman fara cadou de la sot...eh, asta e...sunt multumita cu ce am primit!

si, da, Tunde, bine zis!! MULTUMIM ZIKISOR PENTRU IDEE, A CREAT STAREA CARE TREBUIA ACU, DE SARBATORI!!!

Nu dezvaluiti nimic, cat mai e pana maine?? stricam surpriza la fete!

Piscotel, drum bun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus,

se pare ca Mosul tot goleste din sac, au mai ramas 5 fete de vizitat?
Oricum la mine se stie cine e si dauritorul si daruitul, deci fara surprize.

Ca vorbeati de soacre, eu ma inteleg bine cu a mea dar anul asta o lasam singura, plecam la ai mei. Ea normal ca prefera sa stam cu ea dar ea il vede pe Alex de cateva ori pe saptamana, ai mei in cel mai bun caz o data pe luna. Deci nu se pune problema sa se supere, nu zice niciodata nimic pentru ca intelege care e situatia. Noi ajungem oricum si la ai mei, si la ea, acum ca nu e fix in ajun sau in prima zi, asta e....

Astept sa vina sotul de la servici sa trecem la curatenie, am terminat ieri mancarea si bradul si suntem incadrati in plan. Maine plecam la Sibiu, o sa petrecem ajunul cu parintii mei,sora mea si cumnatul lor. Deja mosul a stabilit ca o sa ajunga la ora 20, sa vedem cum o sa reactioneze cei patru copii. Parca vad ca Alex doarme, nu stiu cum reuseste dar tot asa face, cand se intampla ceva el doarme..... Imi amintesc in alti ani ca mergeam la colindat pana la 7 dimineata, era lumina cand ajungeam acasa, s-au dus vremurile alea, acum toata gasca are copii si stau toti pe acasa.

Fetele au dreptate, acum e momentul sa ne bucuram de familie, de copilasii minunati pe care-i avem, de faptul ca suntem sanatosi si avem cu cine sa impartim bucuria acestei sarbatori!!!




"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

a venit fimiu al mare
valeu muica cat e de mare si nu are decat 12 ani.....daca acum tre sa ma urc pe scaun sa i trag o palma, mai incolo o sa mi trebuiasca scara

m a sunat mama sa mi citeasca notele din carnet, pe care el l a facut pierdut...stia el de ce....la cate scaune are in el...offff
copii astia n au nici un chef de scoala, nush ce sa fac cu el, prost nu e, dar e ditai putoare, s ar juca toata ziua...sigur s a dus cu temele nescrise

of....

in fine......nici mi e nu mi plac serbarile....stau bietii copchii cu morcovul infipt in dos, sa nu cumva sa uite poezia....deh.....mai bine s ar organiza scenete, un carnaval...daca tot vor educatoarele/invatatoarele sa faca ceva cu copilasii...deh, nu stiu ce sa zic

angi iti dau adresa sa i o dai Mosului, sa treaca si pe la mine, poate mai are ceva n sac

pup si spor la framantat

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Salutare adunare!

La multi ani cu intarziere Maria-Alexandra si David! Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

Multumim mult fetelor care s-au gandit la noi si ne-au urat multe lunite pe 21! Angie, Andutza, Mimo si cam atat imi amintesc .

Lori, drum bun si sa va intoarceti cu bine, iar Ana si Robert sa se bucure in continuare de bunicul lor!

Un sincer bravo fetelor care traiesc frumos si in spiritul lor zilele de Craciun!

Intr-adevar, desi n-am participat, si mie mi se pare absolut minunata ideea de craciuneala. Un mare buchet de flori pentru Ziki!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Anduta, Shubulina mai povestiti, mai ziceti, mai trageti-ne de mana si pe celelalte care au tendinta sa uite cat de scurta si de frumoasa este viata si ca ar trebui sa ne bucuram la maximum de ea si de cei dragi!
A inceput "sa ma prinda si pe mine" spiritul Craciunului!

Va pup cu drag ca emanati atata buna-dispozitie si caldura si iubire si...



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Mirela..pai cred ca Mosul s-a gandit ca daca n-am aviz si eu...macar un telefon calumea sa am
dar lasa=mi adresa ca sigur o sa-l trimit si pe la tineca tare mi-esti draga

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

AAsa''
primit inca una bucata aviz..nume ...?....
MA DUC LA POSTA..
va anunt cu drag ca voi publica Duminica dimineata lista " lista de ;cine pupa bataia de la Tunde"..
Deci ma duc la posta
revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Pup comoarele! Am ajuns la consens : merem in 26 la socrosenii, dar le voi zice ca ii ultima data cand eu chinui pruncu pentru comoditatea lor si ca il mai duc la ei cand o sa zica el personal ca vrea sa il duc. si cu asta am gatat subiectu asta.
Tunde esti mortala si ai dreptate cu poiana lor cu tot!
Ana si Andutza, va pupacesc cu tot cu euforia voastra transmisibila!
Simo vin si io sa ma innec in cafea si as baga si o tigarusha, da nu cred ca mai apuc, la cate m-am inceput sa fac!
Ma duc ca mi se ard foile!daca mai ajung, mai vin azi la voi!
Spor la trebi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Vai, ce-mi place cand se primesc avizeeeee!!!

Abia astept, Tunde!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Ha ha,io cu Andutza avem pe Spiritu Craciunului in noi.

Am impodobit bradu.Bogdan numa a chiuit,acu nu mai e asa interesat

Mergi la inceput