Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

NEATA
..spor la treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata buna!

Sa aveti spor la prajiturit si cozonacit, eu maine gatesc (prajituri primesc de la soacra, deci am scapat de asta), azi sunt pe baricade, la lucru. Ma prind Sarbatorile cam pe picior gresit, curatenie am facut pe sponci, cum am putut, pe rand si eu si musiu, de gatit om vedea ce va iesi maine... Dar sanatosi sa fim si, mai ales, sa fie multa pace si liniste si armonie! Poate nu s-or uita musafirii si la perdele, tocurile usii, etc, ca acolo n-am ajuns.

Va pupic si... intelegere cu socrii doresc tuturor, iar cine si-i vrea aproape (cine? ) sa ii aiba aproape, cine nu... cat mai departe!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna dimineata!

Irinuka, merci pentru pontul cu cartea leg. de somn. O sa ma apuc si eu s-o citesc; am uitat de ea. Aaa, Mayane, trimite-mi si mie, te rog, parolele.

L. doarme cateodata si cate o ora-doua pe zi, dar uite ca seara tot asa se culca. Si il vad cum casca, incerc sa-l adorm si nimic. Sta cuminte in brate vreo 20 min de zici ca acus-acus adorme si apoi vrea pe jos si o ia de la capat cu a;lergatul. Cred ca isi incarca repede bateriile. Uite acum inca doarme. S-a culcat aseara la 00.30, s-a trezit pt laptic la 7, apoi s-a trezit pentru vreo 10 min la 9 si somn iara. Deci diseara parca vad ca iar stam pana tarziu.

Eu sunt de acord cu divulgarea numelelor Craciunitelor (adica a perechilor). Chiar daca n-am primit cadouasul. E mai dragut acum inainte de Craciun, decat dupa.

La multe lunite Gruia!


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

eu am revenit,serbare,alergatura
frumoasa serbarea,insa ma tot intreb cand se va renunta la ideea asta ceausista de a sta in fata parintilor,tremurand toti de emotie si frica si spunand poezii..saracii de ei.
pfuai..mai ales alea de ziua mamei le urasc..sa stea copilul drepti sa aduca ode si sa cante pana raguseste.

normal ca s-a schimbat in masina,si am tulit-o la gara unde o asteptau niste neamuri sa plece la tara. dimineata eram capiata la 6..fa pachetele,bagaje pentru tara,pregateste cadourile..aseara am stat degeaba se pare,ca tot mai aveam o groaza de pus la pct.

Edi mi-a urlat pe drum..de somn,foame,sete..nu stiu

ma duc sa ma innec cu cafea si revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Da, mai, practicile astea comuniste ma scot si pe mine din minti! Sper sa se mai schimbe cate ceva, incetul cu incetul... dar, din pacate, sunt foarte multi parinti care practica treaba asta si acasa, asa ca... mai greu cu schimbatul mentalitatii.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

asa..revenit..adormit copilam halit si eu ca omufacut cafeaua si acum sa va zic ce am primit noi de mos
Tudor a primit...1 calut care canta da din coada..e cam mare dar avand in vedere ca el creste repede e ok..ii place..il si pupa
1 casuta LeapFrog cu 70 activitati..aia imi place si mie
hainute..si maine nasul se imbraca in mos si o sa mai primeasca ceva
Mami adica eu..am primit un tel Samsung galaxy s2...frumos tare nu ma asteptam avand in vedere ca am primit de mos nicolae bicicleta eliptica..am crezut ca nu mai primesc nimic..THANKS MOSULE!!!
aa...mami mai are de primit un aviz:)))))
Tati..a primit un iphone S2..ca sa aiba ce scapa in apa cand mai merge la peste
un mos minunat!!!!multumesc Mosule
uitam ce e mai important...azi vine mamicuta mea la noi!!!sta pana pe 9 ianuarie...yupiiiiiiiiiiiiiiiii...deja visez la relaxare..plaja...plimbari..fra grija

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Neata fete dragi!!

Noi dimineata am fost la impartasit,acum betivu mic doarme,iar noi cu treaba inca.

Ma-sa e euforica .O sa am cel mai frumos Craciun dintre toate,primul alaturi de puiul meu frumos si cuminte.

Va somez pe toate sa lasati gandurile urate la o parte,sa va bucurati de aceasta sarbatoare,care pe langa frumusetea ei,o sa fie si mai grozava,puii nostri sunt la cea mai frumoasa si haioasa varsta,sunt amuzanti,iubitori si curiosi.

Ho ho ho,nu m-am simtit asa fericita in nici un alt an!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Asa e, Ana! mamica fericita si euforica!! Sa ai niste sarbatori grozave, pe masura entuziasmului tau!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Andutza,sper ca nu ti-ai pierdut entuziasmul de zilele trecute.Daaaaa?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

O, nuuu, deloc!! Il am pe Spiritul Craciunului in mine In fiecare an! Indiferent de greutati sau suparari, fac tot posibilul sa traiesc sarbatoarea asta cat mai frumos cu putinta! Si eu sunt super happy, happy, maine facem si noi bradul, cadouri, miros de gatit, ca acasa la mama...Super!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput