Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Pe mine ma obosesc mesajele lungi asa ca am zis ca pe-al meu il proportionez eu.

Am facut vaccin, fara urmari de nici un fel. Avem aprox 10kg si vreo 75cm. Fontanela a zis ca e ok, poate putin mai mare (masurata doar la mana asa) dar cica nu ar fi motiv de ingrijorare ca pe la 1.5 ani - 2 ani e ok sa se inchida. Continuam cu 2 picaturi de vit D!

Hufff si cate alea imi venise sa zic, nah ca am uitat.

Aaa da- propun sa divulgam cine pe cine a craciunit! Ce ziceti? Cat mai tinem secretul ca ma roade curiozitatea mai fete mai!
Cadourile sunt atat de diverse si de pline de semnificatie... se cunoaste ca-s din suflet toate!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hai ca mi-am mai amintit:

Multumita ideii lui Roxx cu cadourile personalizate pentru bunici, am comandat marti pe un site de reduceri unde am gasit super promotie cica 3 calendare de birou (pentru ai mei, pentru socrii si pentru noi normal!). Sun azi sa vad care e treaba ca nu-mi dadusera nici un raspuns si-mi zica "ca nu sunt gata inca... poate vineri!" Sa innebunesc nu alta, sa le dau cu ceva in cap daca pot... numai ca am platit deja si nu mai aveam cum sa anulez comanda ca altfel faceam pipi pe calendarele lor care imi vor ajunge dupa Craciun!
Asa ca am cautat repede pe site-ul dat de Angie si am gasit cani termosensibile ce apare poza cand pui un lichid fierbinte in ele (mi s-a parut tare ingenioasa ideea). Am dat comanda cate 2 bucati pentru fiecare si maine le avem!
Traiasca Angie cu site-ul recomandat!

Ma duc sa mai calc vreo 2 rufe...

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Nu stiu ce sa ma mai fac cu piciul meu. Se culca din ce in ce mai tarziu. La 00.30 a adormit. Si ziua nu doarme f. mult. O fi de la dinti, o fi de la faptul ca nu prea mai stam mult afara ca e frig...



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Irinuka..si daca citeste sotul tau pe aici? of of..nu ai mai asteptat si tu cu scrisul pe aici

Chiar, cine mai asteapta aviz?
Incepeti va rog lista care de la cine a primit, sa vadem daca iese socoteala []
Gata,, plec la nani :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Prea tareee. Hai ca ma dau astia afara ca am monopolizat forumul, eu si mesajele mele.

Trebuia sa ma plang mai demult de astia cu calendare, ca se pare ca a fost cu noroc. I-a uitati-va ce am primit acum 10 minute pe email:
"Buna ziua,
Comanda dumneavoastra a fost finalizata astazi 22 decembrie ora 11pm."

Hai mai chiar toate dormiti la ora asta? Ce mamici si buburuze cuminti...


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Irinuka, mai sunt vre-o 3-4 cel putin care n-au primit cadourile. Daca spunem acum le sticam surpriza. Desi unele s-au mai scapat... Si s-a facut si munca de detectiv la greu. Dar hai sa le lasam si lor surpriza



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Asa deci stateati pitite... ma bucur sa "va vad la fata" si ca nu sunt singura car emisuna pe la ora asta (acum s-ar putea totusi sa fiu... )

Mayane da si la mine daca vrei parola pentru conturile comune te rog!
Si bineee daca trebuieee... nu divulgam inca lista de craciunela... hufff... mai rabdam putin!

Mimo eu am retinut ceva din cartea aia cu "how to sleep..." - asa: somnul copilului de noapte este direct influentat de cel de zi. Adica daca ziua nu doarme bine sau mai deloc ai toate sansele sa ti se intample asta si noaptea. Si ca prin orice metoda trebuie sa-l faci sa doarma mai mult de o ora pe zi - adica atunci cand se trezeste dupa jumatate de ora sa nu crezi ca gata asta a fost... sa faci tot posibilul sa-l readormi imediat!
NU stiu ce sa zic... aaa,,, si in nici un caz sa neglijezi "semnele" cand el ar vrea sa doarma... adica atunci sa il culci, nu peste 10 minute ca degeaba incerci pe urma.

Te cred si imi dau seama ca trebuie sa fie tare nasol. Sper sa gasiti "formula magica" care vi se poatriveste voua si sa revina totul la normal.

Al meu pui doarme o singura data pe zi - intre o ora si 2 - iar apoi seara pica lat in jur de ora 20 si doarme pana pe la 8.30 cu treziri fara numar, fara numar. De exemplu pana acum a avut 2! De-acum incep sa se indeseasca (cand tzitzile mele nu prea mai au laptic de atata supt si el insista si insista... )

Noapte buna!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Neata..si cafea
Irinukaaa....eu sunt de acord cu divulgatul numelui mamicii..asa o iau si eu prin eliminare si vad cine nu vrea sa-mi trimita si mie avizul ala!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la mine

azi vine Vladut, care e pe drum deja, l a pus mama la ...deci are cine se juca cu picii si eu sa stau pe la bucatarie sa fac una alta....cate oi face si eu nu stiu, ca asa mi propun sa fac multe, dar parca vad ca n o sa fac mare branza

angi merci de cafea buna tare, mai buna decat a mea care e rece ca e facuta de ieri, am gasit o in cana cafetierei

in rest..picii deja misuna pe jos, au impratiat jucariile peste tot,
mosul le a adus niste masinute de la Vtech, care canta si fac ca toate cele, sunt micute, m as juca eu cu ele, deocamdata Robi arunca cu ele

lui Vlad inca nu i a ajuns cadoul, nush ce i cu astia de pe amazon ca mi au bucatit comanda si bucata lui V n a ajuns

mz duc sa dau de mancare la caini

pupi fetelor si multi ani sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si multam de cafea angie buna tare....

ce fete vorbarete aseara pfffff

si ce patanii cu cadourile astea:)) Simo cu atatea scule n-o sa mai aiba domnu nici o scuza...cat despre cadoul tau pana acu seamana tare mult si cu al meu:))))))

Tunde - naspa cu laptopu...mie mi-a varsat piscot ieri o halba cu suc lang televizor si alte scule...ce-a fost la gura lu ta-su...io n-am zis nik da-l astept la cotitura:)))))

Irinuk - frumoasa chestia cu cadoul sotului..bv tie mamica!

Daca vreti sa divulgati numele si io sunt de acord, depinde cumm vor fetele care nu au primit inca...angie vad ca vrea sa stie cine nu i-a trimis ei avizul ei mult dorit...:))))

Gata, ma apuc de bagaje ca ieri cu atatea cadoaie nu am facut nik si am o gramada...o casa intreaga ptr trei zile:)))) dar asta e tot farmecul...sunt prin jur...

pop

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput