Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

vai esti belea Simo..cica a racit mosul la sale [:)))] Era si mai fain daca impachetai fiecare surubelnita separat
Asa am patit intr-un an de Craciun, timp de o saptamana mi-a adus mosu in fiecare zi un cadou nou, dar cica sa nu le desfac...pffft...pe 24 seara eram deja cu nervii in pioneze atunci a fost testata la maxim curiozitatea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

hey fetele!

Am avut o zi lunga si abramburita...de-aia nici nu prea am dat pe aici. Maine o luam iar de coada!

OCSANICA, n-am sarit peste intrebarea ta cu costumatia, dar sincer sa-ti spun n-am nici o idee...poate vreo rochie lunga de ocazie ceva...si te cosumezi in zana/regina etc? Ai p-acasa vreun accesoriu? O masca? O coronita? Niste cornite, ceva?
Cu socrosenia nu mai zis nimic...abia stept sa scap si eu de ei. Noi stam usa in usa,(dupa cum v-am spus de mii de ori, stiu) si ne vdm mai des decat mi-as dori.

SIMO, suuuper tare faza cu biletelul, am lesinat de ras

MONIK, sa stapanesti sanatoasa cadoutele!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Diana..stii cat e de mare cutia aia ? si grea ?? vai de mine,abia m-am dus cu ea la masina,abia am urcat-o. era sa fac crize cand mi-am dat seama ca nu am unde baga carutul..afara ningea si batea vantul rau de tot..eu cu capul gol,cu parul in toate directiile,in tricou si geaca deasupra..in cizme cu toc,se dusese si rimelul pe ochi la vale......aratam fix ca o doamna...vai steaua mea :))))

asa ca am lasat-o acolo..sa mearga sa depuna si el efort :))
prin cate chinuri am trecut,daca nu ii place il omor...il pun sa ridice singur casa,ca scule are.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Monika;le meriti din plin..esti fata minunata
Simo;si cadoul tau mami?ce ai primit de la moshul olthenas?bine ca nu ai carat ditai geamantanul cu scule


ZIKI!!!! DRAGA NOASTRA PRIETENA...
iti multumim din suflet pentru ideea GENIALA de Craciuneala!
Multumiri si tie draga FLAVIA pentru contributie!
Am primit daruri minunate! Am avut parte de surprize frumoase!
Vorba MONIKAI.."Mos Craciun chiar EXISTA!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Tunde..am vrut sa scriu o prostie..da nici p-aia n-am primit-o :))))) mai bine tac.
cadoul meu cica e pe drum.ajunge pe 24,sa fie surpriza mai mare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Piscotel;fu frumos la serbare..a venit si mosul..au halit toate sandwishurile..tort..ceai..tot tot..
Maine nici nu mergem la scoala..cadou de la duamna invatatoare..cica EA isi tine spatele
MI-am rezolvat laptopuam lasat azi o cana de cafea pe masa..laptop deschis..Am uitat de ea si i-a fcaut fii-mea o vizita..nu mai merge touchpad-ul..ne chinuim cu mouse..fir-ar!

PS;Masuta e joasa
nu ma intrebati cum a ajuns acolo domsoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Tunde..am vrut sa scriu o prostie..da nici p-aia n-am primit-o :))))) mai bine tac.
cadoul meu cica e pe drum.ajunge pe 24,sa fie surpriza mai mare.




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'

seamana cu cadoul meu...adica cel primit de la soata..da hai sa stam cuminti pana pe 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

piscotel ma bucur ca i a fost pe plac jucaria lui Ionica..ce m a bodoganit tov M ca n am fost in stare sa rezolv sa fie adus pachetul azi la usa...ca x si pix...ce a fost la gura lui....au au.....nu i bai, copii s au bucurat de jucarii frumoase

eu nu i fac nici un cadou lui M, ca el mie nu mi face, indiferent de ocazie ar fi..nici ziua mea nu stie cand e

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna!
Sunt si eu prin zona... calc si acum fac o pauza de mancat niste cereale cu lapte!

M-ati incantat la maxim cu discutiile despre socrosenii. Si noi avem parte de ele, anual, cu fiecare ocazie. De cativa ani de cand ne-am mutat la Resita, conditia pe care i-am pus-o sotului a fost sa facem sarbatorile la Breaza, cu ai mei. Zis si facut - scorii bosumflati cu falca-n pamant... neinteresant.
Anul trecut era P prea mic si am facut acasa (nici la ei, doar asa ca sa le fac cumva in ciuda si sa-mi pastrez "traditia" de a sta departe de ei de sarbatori ), iar anul asta, tinand cont ca ai mei au stat 2 saptamani la noi (si asta a fost acum de curand) am hotarat ca nu mergem la Breaza dupa Craciun.
Acum apare si al meu sot cu propunerea sa mergem pe 27 ca doar nu plecam imediat dupa Craciun (si asta fac pariu doar ca sa nu-i supere pe ai lui ca sigur se vor oftica si nu le va ajunge ca stam de Craciun acasa) si i-am zis sa-si bage mintile-n cap ca dupa ce ca sunt singuri ai mei de Craciun, macar atat sa facem si noi.

Nah,,, prostii de-astea - asta ca drage colegi de suferinta stiu cum e - sunt si eu in aceeasi oala!



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Daca tot vorbeati saptamana trecuta de cadou pentru sot am zis ca sa ma mobilizez si eu si sa vina si la al meu Mosu'. N-a fost el prea cuminte si m-a cam suparat (dar si hormonii mei fac inca misto de mine), dar stiam ca-si dorea un telefon mai smecheros, asa ca... cu greu ca in ultimele zile a fost non-stop acasa cu mine... am comandat telefon, am pus un prieten sa se duca sa-l ridice si sa il trimta la Resita (la soacra acasa), am pus-o pe mama sa-i trimita banii lui... nebunie!

Am vorbit la tel in soapta, am dat sms-uri si emailuri pe furis... am trait la maxim zilele astea!

Dar maine vine Mosu'! Yuppppi!



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput