Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!

Mi-am ”bulit„ laptopul de tot si gata, a clacat dupa doar 2 ani de folosinta. Sau poate din cauza ca am ”ras„ de Micki cu vorba ei care m-a amuzat...”ultima i.a fost fatala„.
Nu am citit nimic din urma pentru ca efectiv nu mai am cand...sunt printre bagaje,liste, cadouri, Duracell care scoate tot ce bag eu in genti si tot asa.
Madutz, maxim de maxim o ora !


Sarbatori fericite tuturor si un an nou plin de bucurii, sanatate si muuuuulte realizari !!!


Va puuup si va iubesc mult! Va multumesc din suflet pentru ca existati si pentru ca mi-ati fost alaturi si acest an !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Craciun fericit si din partea noastra!!!
Maine plecam spre moldova, ....suntem bine, f bine...un pic ma mai sacaie gitul, dar fffff putin(nici nu am grija, ies afara cu parul ud, transpirata, etc....dar in anul 2012 ma voi face o mamica mai cuminte)

Vreau sa multumesc mamicilor care mi-au raspuns la intrebarile mele!le meritati din plin.

Va pup pe toate acum si va doresc multa caldura sufleteasca sa va aduca Mosu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am revenit si eu putin. Vorba Laviniei, am culcat kinderimea

yasmi, ce tare esti tu , la curent mereu cu reducerile din oras

Happi, ioanna, Sarbatori fericite si voua, multa sanatate, liniste si multumire sufleteasca!!! Sper sa va aduca mosul ce va doriti asa e, Craciunul cu copii mici e mult mai frumos, parca suntem si noi copii din nou..hai ma apuca emotiile si incep sa dau apa la soricei..Ii multumesc Domnului pentru comorile care mi le-a dat si ma minunez zilnic la cat de "bogata" sunt !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ally, catank, Sarbatori fericte si distractie placuta in calatorii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Madutz, ai citit?....ti-a raspuns la intrebarea cu timpul alocat cozonacului krantz....maxim de maxim 1 ora. Te pup si Srabatori fericite si voua!

Ne ”auzim„ de la Milano zilele viitoare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada de juma de an de cand a plecat mami meu nu prea mai sunt la curent doar cu cele pt casa si acum le-am stiu pe cele de la metro ca tot am cumparat cadouri. azi am zis sa intru online pe metro sa vad ce au la oferta la jucarii si asa am facut marea descoperire

vai fetelor, mada, miki, simo sincer eu nu stiu cum ati facut voi fata la copilasii cat nu a fost unul dintre ei la gradi.....e tareee greu!! fara ajutor sa fi zi de zi cu amandoi acasa. pur si simplu iti ocupa tot, dar tot timpul. sa nu mai spun daca nu reusesti sa le sincronizezi ora de culcare la pranz... ....ete se plange una cu ditamai domn'soara dar chiar si asa ba ii trebuie una ba alta....ba le pregatesc micul dejun..nici bine nu au terminat de mancat tre sa ma gandesc/sau sa pregatesc pt pranz...apoi culcal pe primul apoi urmatorul....ufffffffffff cand ne trezim o luam de la capat....noroc ca I este mai mare si chiar dc nu reusesc sa o fac sa doarma (uneori!!) se uita la desene in camera ei sau deseneaza/face puzzle si nu face galagie deloc...dar e compromis somnul meu de "frumusete"
sa nu mai spun de viss... si multi ca ii meriti@@!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Pupici, ..si multumim! Mare dreptate ai madutza!Bogata mai sunt!

simonacip Nu pot sa te ajut, in schimb sper sa fiti ok, ...Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally sa aveti drum bun!!! ce rasfatati o sa fiti!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, da am citit hai ca maine ma incumet si eu la el

yasmi, da e mai greu, dar nu foarte..cel putin pt mine. Uite azi cu amandoi acasa am reusit sa fac si biscuitei Cata a stat in scaunul de masa, si cristi langa mine, si-a tras un scaun, i-am dat si lui castron si lingura, ma ajuta sa torn faina, sa cantaresc..l-am implicat si pe el la treaba. cata se uita fascinata la noi, ii dadeam cate o cutie/jucarie ceva sa mestereasca si ea acolo si am facut treaba. In restul timpului se joaca amandoi in living, daca eu am treaba la buc, vin si pleca inapoi. cata se joaca ca un baietoi cu masinutele lui Cristi . Acum sunt ceva mai "aglomerata" pt ca mai tb sa tin cont si de orele pt medicamente si sa-i fac si aerosolii lui Cristi. sta mai cuminte decat ma asteptam..i-am spus ca e masca de Spiderman si ca inauntru este un ser magic ce il face mai puternic si functioneaza . Dupa ce terminam se duce si muta masa din living de puternic ce este

Eu ma gandesc la Simo sau Somleac cum reusesc cu mai multi copilasi, dar probabil ca te adaptezi la fiecare situatie, iar dragostea pt ei te face sa poti orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vaii mada ce este cristi cu serul de spiderman si mutatul de masa super tare!!!!
asa si eu fac mancare, curatenie cu ei in casa dar la noi ce e nasol este ca mama are bucataria in balcon care nu este izolat si nici calorifer nu ese acolo si este si deschis cu bucataria este un friggg..brrr...si mai nou si un condens si L daca ma vede acolo tot pe acolo isi face treaba...in scaunul de masa daca il pun nu sta deloc se ridica in picioare...daca il las pe jos vreau sa scoata farfuriile din dulap ...uite tot asa....daca stau cu ei in camera totul este bine si frumos
si da ne adaptam si din dragoste ne descurcam. eu faceam strict referire la ce diferenta este sa iti fie unul din copii la gradi sau nu.

si ca zicea miki ca pe de o parte i este dor de lucru, sa socializeze....ufffffffffffff....eu as sta acasa pana mi s ar marita/insurat fata/baiatul......


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput