Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Sara'buna!!!

Intru si eu dupa ceva timp...cam luuung ce-i drept.
Am citit tot din urma asa ca sunt la zi si pot scrie cate ceva pt fiecare,chit ca nu prea-mi ia nimeni in seama mesajele..

Lavi,intrebai de pictura pe pereti..eu i-am facut lui Raducu la el in camera cu pigment de lavabila,se mai poate face si cu culori in ulei.
De pigmentul de lavabila poti scapa usor atunci cand te plictisesti de desene o mana doua de lavabila alba si s-a rezolvat,in schimb culorilr in ulei necesita raschetarea peretelui.
Sper ca am fost coerenta...

Miki,mi-a placut super mult de Vladut la serbare,un dulce,el avea treaba cu biscuitele nu cu rolul.
Sanatate puilor!!!

Madutza,Cristinelul tau a fost ceva mai responsabil si mai serios la serbare dar,la fel de dulce si frumos a fost si el.
Sanatate multa amandorura,sa scapati cat mai repede de raceala.

Mamicile cu puii gradinari cred ca ati fost suuuper emotionate la prima lor serbare,eu una cred ca as fi plans.
Am participat la ff multe serbari la gradi (apropo Strumph,sunt profa de engleza la gradi si la gimnaziu)si-mi dadeau lacrimile la fiecare in parte,mmi se pareau niste momente minunate.

Strumph,spor la impachetat si-ti multumesc inca odata pt faptul ca ma strigi la catalog de fiecare data.

Viss,am vazut puiutii tai,de-a dreptul superbi.
Nu stiu daca ti-am mai zis dar,de cate ori ii vad ma gandesc ca as fi putut avea si eu doua minuni..

Alexina,ti-am vazut cozonacul pe FB si m-am apucat si eu de el.
A iesit grozav de aratos,sper sa fie si la fel de gustos.

Cu siguranta mai aveam cate ceva de spus dar,nu-mi mai aduc aminte...

Ma bag pe picasa sa pun niste poze noi cu maimuta mea.

Pupici multi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andra papa si mi se pare ca tuseste, iar eu am o haraiala in piept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fete...n-am mai apucat sa intru, nu mai am timp.

Vreau doar sa va rog muuult, stie cineva un psiholog bun pentru copii? Va rog mult, as vrea cat mai repede.

Altfel, am sa incerc sa citesc sunt in urma, doar am vazut pozele lui Miki, superbe, o frumoasa si la nunta, copilasii seamana cu amandoi, guritzele de la tine insacel putin Vlad...
Andreea, cred ca ultima oara am citit un mesaj de-al tau. Pup tare si lasa ca ne vedem noi mai des cand vine primavara...abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


simo,puup, eu nu stiu nici unul
Andra tuseste harait ,fara muci, era un baietel sambata , care tusea asa, unde am fost noi in vizita... Ideea e ca si eu tusesc la fel, fara alte simptome... Doamn Ajuta! pana acum...
Aerius cat se da la copilasi?Azi o tin in casa...
O sa-i fac clasica supa de gaina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Neata!!

Ailed,servesc si eu o cafeluta de la tine...
Am mare nevoie...
Eu i-am dat lui Raducu cand a tusit harait Stodal,care e fff bun,cel putin pt el.
Eu despre Aerius nu stiu sa-ti spun...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Am luat propspan de la farmacie... ca se da si al bbei sub un an...stodalul e pt tuse seaca si noi suntem productivesi la Maria nu a avut NICIODATA efect, asa ca eu personal nu cred in efectele lui terapeutice...Si ii dau si vit. c si poate niste sirop de nurofen inainte de somnic.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

iau si eu o cafeluta de la voi... mmm

delia, ia ceva pt gat, nu sta asa. Mie pt Catalina mi-a spus sa-i dau o data pe zi cate un puf de Tantum verde, cred ca poti da si tu Andrei,

strumph, distractie placuta la socrii. Hai ca o sa fie frumos, cred ca abia va asteapta sa smotoceasca piscoata Mi-ar placea sa am si eu unde sa plec asa departe de sarbatori, de aia plec de revelion taman in bucivina

scrish, spor la treaba azi si eu prajituresc azi, dar cred ca pe dupa-amiaza sau pe seara ca dimineata imi cam ocupa tot timpul copii.

persi, multumesc de aprecieri la adresa lui Cristi, Intru si eu acum sa ma uit pe poze. fetele care ati facut cozonacul acela, cat timp a durat?..as vrea sa-l incerc si eu maine, dar nu stiu daca am destul timp

Copilasii mei sunt ceva mai bine, in sensul ca au mai facut temperatura, nu le-am mai dat deloc nurofen sau panadol, in schimb parca tusesc la fel de rau. Sunt in continuare pe antibiotic amandoi dar ma asteptam sa-i mai lase tusea. Cata nu prea mai vrea laptic..manaca f putin si seara si dimineata, dar nu se trezeste peste noapte..deci e satula si cu putinul ala...Ziua mananca bine fructe, piure si iaurt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza Mada!I-am dat Prospan, sa vedem... eu o sa iau ambroxol, ca nu ma doare gatul doar harai....am pus a-i fac o supa de gaina si nu o scot afara decat de Craciun si asta asa pana la masina si inapoi... ca e bine sa stea la caldurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

cris felicitari pt bilantul de 9 luni super bun!!!

mada pooop copilasii bolnaviori.

persi multu de raspuns. m am hotarat sa renunt la pictat si fac ceva din culoare de tifel (nu desen) ci un brau bleumarin lat de 15-20 pe care voi face stelute galbene....

simo

am fost aseara la casuta!!! este asa frumoasa!!!! mobila de bucatarie iese exact asa cum imi doream!!! sunt date cu culoare si camerele copiilor....

ama la multi ani pt ieri mami!!! imi cer scuze pt intarziere... sa ai o viata minunata alaturi de frumoasa ta familie!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia,multa sanatate tie si buburuzei. aerius ii dadeamn lui L 1,5 ml seara .

alina, cand se vede burtica vreau pozzzzzeeeeeeeeeeeee cu burticu'

astazi sunt si eu acasa cu amandoi nazdravanii.....



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput