Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

marym85 daca ai in casa ser fiziologic
bagi in nasuc si apoi aspiri
da aveti muci?
ca nu s-a inteles prea bine


doamne cat despre pisici
eu nu am nimic cu cei care iubesc animalele
dar cand m-am operat eu in spitalul floreasca din bucuresti
era internata pty operatie o tanara
care avea chisturi hidatice pe toate organele corpului
iar medicii nu ii dadeau f multe sanse
iar aceste chisturi se fac de la parul animalelor
deci sunt f multe consecinte urate ca sa zic asa
dar fiecare face cum crede
mai ales acu cat sunt mici
ca ei bag mereu mana in gura
si peste tot poate fi par de pisica

doamne feteleeeeeee
da pe unde sunteti????????????????????????????????????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello!

Am culcat pitica, sper sa nu se trezeasca dupa 15 minute ...

Se vede ca vin sarbatorile, toate mamicile sunt in pregatiri! Am facut si eu ceva cumparaturi, era si cazul si acum sa vad ce voi gati


Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

strumf, roxy a dormit asa de la 12 si ceva pana la 16 cand l am trezit eu sa mergem dupa Mina la gradi si nemancat era de la ora 10...




Fericito! Desi e treaza de la ora 7, azi L n-a dormit decat 40 de minute, si alea chinuite prin galagia din mall ca era terminata de somn si abia am reusit sa o adorm acum!
In ultima vreme abia mai doarme cate o ora ziua in rest tot maraie si face boacane si nici singura sa se joace nu sta

Strumphy te-ai hotarat ce scaun de masina cumperi? Care tip de la maxi-cosi? Eu nu stiu ce sa aleg si e aiurea ca nu le pot vedea "life" si mai rau este ca L nu mai incape in scoica, sta cam inghesuita si urlaaa


Fetelor ii spalati pe prunci pe dinti? Cu ce, cum? Eu am o periuta de silicon, dar n-am folosit-o inca... L are doar 2 dinti...

Gata, trec la TV!
Spor la treburi sau somn usor mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:



Cami, eu sunt. N-am mai reusit sa intru de vreo 2 zile. Au fost socrii pe la noi, iar seara pic lata de somn.

Acum mai stau putin, mai citesc si eu din urma sa vad ce s-a mai intamplat.

pe toata lumea care mai e prin zona.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 8+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yvy, al meu a adormit pe la 8.45 si pana acum a avut deja o trezire in scancete. Adormise fara suzeta si acu' l-am mufat la suzi . Sa vedem cat doarme

Miki, ce dulce e Vladut. Si cuminte si atent! Cred ca a fost frumos la serbare. M-au emotionat pozele. Abia astept si eu...

Dyadya, multumesc mami!
Alexina, ce de dintisori aveti si voi! Felicitari!
Noi inca n-avem niciunul. Tot asteptam, verificam, si ma tot gandesc de acolo or fi problemele astea cu somnul?

Yasmi, m-ai intrebat cum ma simt. Pai, binisor. Am ceva greturi dupa ce mananc, dar suportabile. Oricum, mult mai bine decat la Luca . In sarcina cu Luca m-am simtit rau de la inceput la sfarsit. Acum e muuuult mai bine. Si am muuuult mai multe pofte

Sunt singura? Inca nu mi-e somn, mai citesc, mai recuperez

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 8+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara,

desi am o gramada de treaba am spus sa intru sa vad ce faceti.. deja mi-am adus valizele sus sa incep a pune lucrusoare in ele....sa incep cu piscoata ca la mine e simplu 2 blugi, 3 chiloti si am rezolvat-o sa nu uit de parfum si ruj, asta e cel mai important

parca au intrat zilele in sac, orele mai bine spus, ca nu mai e mult si ne luam zborul spre socri maine dimi, adica cu masinuta da la ce trafic o sa fie ma astept sa facem 5-6 ore care in mod normal nu ar trebui sa fie mai mult de 3-4 ore

o sa imi iau laptopul cu mine sa pot freca menta si de la soacra nu numa de la londra , nu ?

pfff... ia sa vad ce mai imi amintesc din ce citisi de pe telefon cat am alaptat

cami ti-am raspuns la PM cine stie ce or crede fetele astea ca ne tot PM uim toata ziua , on and on hai nu intrati la banuieli, va rog frumos da ? suntem cucoane serioase

Yvyana, ne-am hotarat, ne-au si dat bani socrii si deja i-am si chletuit cu craciunul asta, nu am luat inca scaun pt ca piscoata nu are inca 9 kile, presupun ca de mult nu am mai cantarit-o , dar de la lapte din tziti nu cred ca a pus ea prea mult daca nu papa alte legume si fructe o sa il cumparam in ian cand ia sotul salariu ca pana atunci suntem pe 0 www.mothercare.com/Maxi-Cosi-Priorifix-Isofix-Car-Seat/dp/B004H26P7E?ie=UTF8&ref=sr_1_3&nodeId=44454031&sr=1-3&qid=1324584490&pf_rd_r=00828ZCCGX7N9JNG7T54&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44454031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5" target="_blank"> asta e scaunul noi o sa il vrem pe rosu sau alta culoare nu pe negru

mary sa stii ca faci bine cu matzele, eu le placeam inainte sa vin aici sa vad cat par lasa si cata mizerie fac , chit ca-s pisici de casa, dar mi s-a scarbit de ele rau de tot, numa shuturi in dos isi iau de la mine cand le prind

Uff gata , plec... ma duc sa dau drumul la apa in cada sa se umple sa ii fac baita piscoatei si sa o culc si apoi sa fac valiza, ca degeaba le-am adus sus ca eu am stat pe forum

Va pup , noapte buna si ne auzim maine, daca nu apuc pana plec, va salut de pe deal de la soacra-mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Strumph, ai plecat tocmai cand voiam sa-ti raspund . C-am vazut ca m-ai intrebat de "ghita". Am facut carnati si toba. Un muschi afumat si o kaizer. Si-a facut sotu' afumatoare si de maine le baga la afumat. A! Si sunca. . Bine, noroc ca au venit socrii si ne-au ajutat, ca doar noi doi nu le descurcam . In rest, burtica e bine . Astept urmatoarea ecografie.

Delia, sa-ti fie de bine shaorma aia! Si sper ca esti mai bine!

Ma bag si eu la somn.
Pup pe cine am mai vazut prin zona, madutza, roxy, mary, lalely,. Si restul!!!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 8+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alinutzo te pup dulce!cand ai dat vestea mi-ai luat din durerea de cap atunci!
Strumph, spor la bagaje.. pai eu zic e simplu si la piscoata, fa cum fac eu,gandeste-te ce tb sa lasi acasa si restul pune in valiza
eu am terminat de calcat, de spalat mai am o masina doar si rstul sambata!, scot pt piftie si o fierb dimi, acu vreau sa le pun in dulap ce am calcat de sufra plina... am luat cadouri TOATE(o sa mergem in vizita si am luat cate ceva pt copii care vin acolo, ca asa e frumos).. tb doar sa iau hartie de impachetat,Andrei poate i-as mai lua ceva...si Mariei tb ca mai am de pe lista(haine), dar cum e in vizita la matusa si dupa la bunici, ii iau cand incep reducerilesa-i iau mai multe
Sambata fac rosenkranz si prajesc carne , ca asa am comanda de la gravidul de barbata-miu.... , eu mi-am luat o jacheta tricotata sa mi-o pun sub brad, ca tel n-avem cand sa luam... vedem... oricum vad ca inca mai merge asat... e in coma... dar traieste
maine tb doar sa iau faina si drojdie si sa mai dau un aspirator superficial si un praf idem ca e curat...dar sunt scame de la calcat.. sambata sper sa ajung sa ma vopsesc acasa, ca n-am timp de coafor

scuze ca v-am inebunit de cap
va pupez, mai intru dupa amiaza maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Seara buna,

Hai ca eu nu ma mai ajung deloc cu timpul!!!
Astazi am fost la cumparaturi si era jale in supermarket..te calcai in picioare si era doar dupa-amiaza..cred ca pe seara a fost dezastru.

Am facut si eu RosenKrantul dar mi s-a lipit de oala si s-a dezasamblat sa zic asa...Ca si sfat as putea sa zic ca trebuiesc mai putine linguri de zahar caramelizate..12 sunt prea multe si ramane mult zahar pe fund...se lipeste si nu mai iese..Ca si gust cred ca este ok,noi tinem post asa ca il incercam duminica abia...L-am infasurat in folie de prospetime,sper ca se va mentine proaspat.
Am fiert si legumele pt salata..
Am drob de pasare la cuptor..

Presimt ca maine nu ma lasa D sa fac nici macar maioneza..iar sambata vreau sa ma aranjez si eu putin,sa mai bag aspiratorul si gata!!!

A,si mai fac maine cateva eclere...fac doar crema si cojile le cumpar.

Cam atat despre noi,ma duc sa vad daca este gata drobul..si m-am bagat la nana!!!

Va pupic dulcic!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

buna seara si de la noi!

dau si eu o felie de tort la ceas de seara, k acum in preajma craciunului mai bine nu ne mai gandim la kilograme nu? azi piticul meu a facut 9 luni sia zis musai sa faca cinste!

am fost azi cu el la pediatru la control, ca sa o citez pe doctorita "plezneste de sanatate" ca e si rosu in obrajori si vesel ceva de speriat in plus la mancarica ne-a dat doar ostropel fata de lista de luna trecuta.

dupa doc am fost la masaj si dupa iar la mall sa cumparam ultimele cadouri! bine k azi nu a mai fost chiar asa de aglomerat ca in weekend, a fost ceva mai decent ca altfel cred k o luam razna. macar am terminat

maine ma duc si la vopsit si pe dupamasa ma apuc de bucatareala, o sa am de tocat la salata beouf

yasmi nu am apucat sa te felicit pentru ca esti proprietara sa fie intr-un ceas bun si sa petreceti in casuta cea noua doar momente minunate

shtrumph drum bun maine si sa te simti cat mai bine la socrii! matzele daca iti fac probleme....cand nu se uita nimeni da-le afara din casa sau inchide le intr o debara

fug sa ii fac lista de cumparaturi sotului, maine se duce sa ne aprovizioneze cu mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Miki...ziceai de intoarcerea la munca.Vreau sa zic ca eu am simtit ca sunt acolo dintotdeauna cand am fost la sedinta.Parca deja stiam ca sunt aceleasi probleme,aceleasi discursuri despre performanta...bla,bla..dar cum creierul meu nu mai era atent gandul zbura la David..!!Si acum era in siguranta cu sotul,dar cand voi pleca si il voi lasa cu bona sau soacra???
A fost placut ca m-am deconectat putin,dar imi va fi destul de greu!!
Bine ca macar o ora doua am reusit sa ma detasez..Tb sa fac ceva sa nu mai fiu atat de posesiva cu David..sunt prea mamoasa!!

Madutza..nu stiam ca este scump localul asta.Nu mi s-0a parut ceva iesit din comun la mancare,ca si decor este foarte ok,Bucurestiul de alta data...Eu chiar am servit un piept de curcan cu sos de pere malaiete si nu prea mi-a placut..Nu am vazut lista de preturi,dar cred ca acum de sfarsit de an pot scoate si ei ceva din buzunar..

Alexina,sefii nostri sunt chiar ok.mereu invita si persoanele care stau acasa..chiar si in teambuilding...Eu anul asta nu am fost,dar stiu ca acum un an o colega din maternitate a venit ..asa ca am apreciat gestul!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput