Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *18*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Seara buna

Baietii dorm de multa vreme, eu incerc pe fuga sa scriu un mesaj.. nu stiu cat am sa si reusesc pentru ca se apropie prima trezire a lui Tudor
Zilele astea am fost la cumparaturi cu bebe in wrap si l-a apucat foame... asa ca am alaptat din mers, in magazin... in timp ce-mi umpleam cosul Nimeni nu stia ce se intampla sub wrap... bebe a scos si aerul singur si a adormit dupa masa Iubesc wrapul!!!


May, daca alaptai diresc de la san si nu aveai cantar, habar nu aveai cat manca fata. Tot ce aveai atunci de urmarit era daca e vioaie, uda scutece si creste in greutate. Ei, acesti indicatori sunt ok la ea... deci e perfect atat cat mananca. ce, noi adultii mancam cantitati egale? Eu stiu adulti care abia de gusta ceva si sunt grasuni si altii care infuleca tone( exagerez) si-s bat de slabi...
Daca amesteci laptele din bibe, atunci mananca laptic de toate tipurile odata si e ok asa

ooka, inteleg asta cu nevoia de depozit. eu , daca nu pot sa ma imprietenes deloc cu pompa, prefer sa iau copilul peste tot cu mine ( traiasca Wrapul!!)

Ala, uite Bujo ti-a spus corect. Nu e ok sa schimbi bebe pana nu termina de papat de un san... O lasi sa pape si o treci la celalalt cand e gata. intre timp poti presa cu degetul sanul care curge... se va opri din curs...
Ti-am spsu ca si eu am folosit protectii din alea cand aveam ragade si cand am avut rana infectata la san... ceva mai tarziu. dar foloseam doar 1 protectie la ambii sani daca era cazul sa pape si din sanul 2

racheel imi pare rau ca e asa complicat. Nu poti lua mama si fata cu tine? Stii cum e cu biberonul asta... e greu ca nu-l vrea... dar e cea mai sigura alegere pentru fata... asa ca... vezi si tu partea plina a paharului... e mare si stie ce vrea

Iris_K din pacate eco se face pentru displazie numai in primele saptamani.

irinush4u, ei "balesc " mult pentru ca acum descopera totul cu gurita. Abia si-a descoperit mainile... are ce cerceta tot cu gura. E normal sa fie plini de balute cand ling tot in jur. E posibil sa fie si dintii, dar, cel mai probabil e doar etapa de descoperire cu gurita

pinkysor unele mamici se declara multumite de Galafor sau Galactogil si spun ca au mare efcta. altele insa au spus ca n-au simtit nimic. Cred ca depinde de la mamica la mamica. Cu toate astea, ce spui tu mie imi seamana a "reglarea lactatiei" nu a scaderea ei. Bebe cum se comporta? E multumit dupa ce a papat la san? cat de des suge?
la un moment dat, daca ai sa alaptezi o perioada luuunga sanii vor ajunge sa arate exact ca inainte de sarcina ( sau chiar mai mici... daca esti ca mine) , cu toate astea lapte era... sigur era si destul de mult pentru copil. Repet: aspectul sanului ( mare/mic/tare/moale/cu mamelon in afara/plat sau ombilicat) nu are legatura cu cantitatea de lapte produsa de san/scoasa de bebe

mikka11 corect...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna dimineata, fetelor! si la multe lunite bebe-ilor care si-au serbat luna in ultimele 4-5zile de cand nu am mai reusit sa scriu. Scuze, insa in ultima luna ne-am tot luptat cu racelile, pe rand, si am avut si serbarea lui Iannis si cu toata agitatia asta ptr sarbatori nu am reusit sa mai scriu nimic. V-am citit de pe tel cand apucam, dar ioc de scris.

Ah, si sa nu uit,asa cu noaptea in cap, am pregatit frappe cu/fara inghetata si limonada cu miere asa ca va invit cu drag

Noi azi implinim 3 luni -baiat mare ce mai:) Inca nu stiu greutate,lungime, ca Dimitris inca doarme asa ca mai tarziu vin cu raportul (sper sa reusesc azi sa mai intru).

Va citesc si revin.

Va

mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Ningeeeee.A venit iarna............iar eu car si fac bagaje.Noroc cu mama care ma ajuta la curatenie.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza. merci Ionela.
mie mi-a zis pediatru ca ne trimite pe la 3 luni la eco de displazie. n-a zis nimic de primele sapt.

la multe lunite, Dimitris.

pitica mea iar a avut mancarici in fundulet azi noapte.
s-a trezit la 1 jumate, la 4 si la 6 jumate. i-am dat tzatzi de fiecare data si a adormit la l
oc, dar a avut toata noaptea somn agitat cu dat din maini si din picioare. n-am prea putut sa dorm pe langa ea ca ma asteptam mereu sa se trezeasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza.
Si noi la 6 saptamani am facut eco la sold. Asa ne-a recomandat de la spital. Cand ma duc eu la control sa ii faca si lui eco. Eu inca nu am ajuns la control

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Ooka, cum a fost la concert?

Racheel, mai e un pic. Sa vezi ce bine o sa va fie la casa noua :)

Iris, eu cred k mai bine mergi inainte de 4 luni ca sa faci ecografie de sold, mi se pare mult mai ok decat radiografia.
Eu stiu ca ecografia de sold se face pana mai tarziu. Este o mamica pe alt forum care are bebe de 4 luni si a facut recent eco de sold. Cel mai bine e sa suni la un cabinet si sa intrebi :)
Eu nu as face radiografie, mai ales daca nu exista suspiciuni.

Mersic Alina, Pinky o sa incerc si eu Puffies :)
Faptul ca iese kk e universal valabil :)))

Pinky, la manduca e o idee buna sa mai astepti. Dar daca tace atunci cand iesi afara e ok. Maia cand o imbrac face o tragedie, dar cum ajunge afara tace si face nani. Noi acum mergem cu carutul, dar avem o manduca pe drum. Va anunt si eu cum e :) Abia astept

Irinush4u, tare e scumpel mos Craciun

Mikka, mersic. Erau haioase pozele si am zis sa fac un filmulet :)

Kora, eu ma servesc cu o limonada

Camady, sa va fie de bine ninsoarea... noi in Iasi mai asteptam
spor la bagaje



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

si la noi ningeee...

La eco tot pe la 6-7 sapt am fost...

La multe lunite

DIMITRIS .. de Kora

RONALD... de Elly

ANDREI.. de Andreea T

MARTIN.. de Lai


...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

La multe lunite Roland, Andrei, Martin si Dimitris !!!

Azi avem numai baietei sarbatoriti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

neata
urez si eu la multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi!!!!sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!!

may si la noi a fost o noapte agitata, Mariuca mea s-a trezit la 11, la 3, la 4 si de la 4 jumate nu a mai dormit, numai a scancit, nu stiu ce a avut.sunt chioara de somn.

la noi ploua..

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena ti-ai luat manduca pana la urma? sa o stapaniti sanatosi !

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput