Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *18*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ala, stii tu ca lactatia se stimuleaza cu
1. bebe la san mult-mult-mult
2. mancare buna la mami
3. lichide multe la mami
4. odihna si relaxare tot la mami

Nu stiu cum sa o inveti cu biberonul... dar nu vrei sa stii cat de greu o dezveti mai apoi... asa ca eu ma bucur ca nu il accepta.( stiu ca pe tine te streseaza alte cele acum.... congeleaza laptele ala si il vei folosi la diversificare si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Cata liniste pe aici...
Foloseste cineva scutece puffies?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Ionela, daca Beatrice mananca de ex azi: la 6 jumate o tzatzica, la 8 jumate 140 de ml, la 12 - 60 ml, la 15:30 - 70 ml si ia in greutate cel mai mult 200 gr pe sapt, cel mai putin 130 gr. asta in ultima luna, e ok?
cred eu ca mananca vreo 650 ml pe zi, ca noaptea mananca la tzatzi si nu stiu cat ia de acolo, dar de obicei ea mananca putin la tzatzi.
ca are totusi aproape 3 luni si mananca putin.
am incercat s-o bag pe 6 mese si sa-i dau mai mult odata, dar tot putin mananca si daca o las 4 ore...
vioaie e, chiar prea vioaie :D pipi face ok. cu cacacea avem noi probleme, acum ia protectis si face cam la 2-3 zile.

si inca o intrebare tot pt tine, daca imi permiti. apropo de lapte cum vine la san. daca eu ma mulg din ambii sani intr-un biberon cam 140 ml, ii dau ei sa bea si ea bea doar 60 din astia, ce fel de lapte a baut ea? de toate soiurile amestecate sau cum?

alayna, si eu zic la fel, lasa biberonul ca apoi nu mai poti s-o pui la tzatzi.
a mea s-a invatat la biberon din maternitate si n-am mai reusit s-o pun la san. noaptea ce mai suge ca-i adormita cred si nu realizeaza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Ionela, multumesc de raspuns. Cam asa a fost pana la urma cum spui tu, pe la jumatatea intervalului dintre doua mese m'am muls. Nu'mi place deloc sa ma mulg, dar uite ca mai trebuie sa pleci de acasa si ea e imprevizibila nu stii cind i se face foame. Chiar daca ii da cu lingurita tot trebuie sa'i las ceva acasa. Iti multumesc inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ce liniste e pw aici....

coaceti prajituri?

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

eu imi astept soata sa plec la un concert Andries, asta ca sa vada Ionela de ce ma mulg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ionela,incerc sa respect acele reguli cat de mult pot as dori sa te mai intreb ceva
Dupa cum stii , Noura accepta momentan sanul cu protectia de silicon . In timp ce papa la un san ,celalalt curge si se umple acel mamelon cu lapte si avand 3 gauri curge ca o stropitoare (am cam exagerat cu stropitoarea )
Pot sa tin fata 5 min la un san ,o schimb imediat la celalalt ca s-a umplut siliconul si curge,iar celalalt plin si tot asa SAU sa las fata sa goleasca sanul si la celalalt sa pun un absorbant pt sani, un prosopel ceva
E greu s-o schimb des dar fiecare picatura de lapte in timpul zilei e ffff pretioasa



[bMay],ma gandeam la biberon ca nu se satura cu ce am san ,dar m-am pus pe treaba si sper sa vina iar lapticul








Mamica fericita de bebe NOURA[/b] (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

offf, offff eu mai merg la apartament (noroc ca este la 5 minute de mers pe jos)sa fac curat....mai vin acasa sa o alaptez pe cea mica (am pe cineva care sta cu ea si eu ii las in biberon dar ea NU VREA BIBERONUL)urla de zici ca a batut-o cineva, mai strang hainele si le bag la saci si tot asa.





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach.. lasa ca mai ai putin si va bucurati toti 3 in noua casa..
eu zic ca e desteapta ca nu ia biberonul..

OOKa sa aveti distractie placuta!!

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

ce liniste e pw aici....

coaceti prajituri?



eu fac iar fursecuri cu Dani

racheel pai stai acasa cu fatuca, si sa mearga ailalta la lucru la apartament...daca tot o platesti...

may pai si a ta primeste amestecat ca si a mea din toate etapele. ai obs cum se ridica smantana la suprafata si jos ramane mai albatruiż eu intotdeuna amestec bine inainte de a-i pune portia ei in bibe...

seidana ai zis paraż i-ai dat paraż de la para facea Dani niste colici grupa mare...

alayna nu stiu ce sa zic cu biberonul..lp sau lm in bibeż

Mergi la inceput