Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *18*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

bunny productia se regleaza daca nu scoti laptic cateva zile la rand la o anumita ora. Deci daca sari storsul de la 4-4 cateva zile la rand, Atentie insa... e greu de crezut ca un bebe isi scoate brusc o masa de 220 ml. El o scoate treptat. Intai papa tot mai putin, apoi deloc... Cam asa scoti si o tura de stors... treptat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Dbunny- asa se face aici intre 2-3 luni eco.La voi nu?
Eu nu ma mulg dupa ce suge bebe,am incercat de cateva ori ca eram curioasa daca mai vine lapte si nu am reusit cu pompa,desi daca strangeam cu mana tasnea.Si mie imi este teama uneori ca nu manca destul ,dar ma gandesc ca ar plange daca i-ar fi foame.Sani si eu ii simt plini cateodata ,iar altadata am impresia ca nu am lapte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_scu

Dbunny- asa se face aici intre 2-3 luni eco.La voi nu?
Eu nu ma mulg dupa ce suge bebe,am incercat de cateva ori ca eram curioasa daca mai vine lapte si nu am reusit cu pompa,desi daca strangeam cu mana tasnea.Si mie imi este teama uneori ca nu manca destul ,dar ma gandesc ca ar plange daca i-ar fi foame.Sani si eu ii simt plini cateodata ,iar altadata am impresia ca nu am lapte .



Aici nu se face eco decat daca-i bai ceva. La primul copil au facut fiindca avea 2 cute pe un bulanash, iar pe celalalt doar una. dar nu a iesit nimic la eco, totul a fost ok.

ionela mi-e frica ca daca sar peste o masa 4-5 zile la rand scade productia vizibil, s-asa suntem la limita...n-am mai congelat de-o luna cred. 22o scot doar dupa o pauza mare ca azidimineata de ex, am scos la 1o...si pana la 6 pauza. in timpul zilei scot cam la 4 ore, cam 14o ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna.

intru pt cateva minute ... noi suntem ocupati cu .. pregatirea petrecerii de botez, cumparaturi pt mos craiun, il am si pe Darius acasa de ieri deoarece la gradinita sunt probleme administrative si trebuie sa caut alta gradinita
Incerc si eu sa pun o poza cu miruna pt bradut... dar nu stiu cand o sa am timp.

Ma duc sa ii dau sa pape li Darius cat doarme miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_scu

Buna dimineata fetele intru pana doarme Luca sa va salut Si sa felicit bebei care implinesc lunitele zilele acestea.
Asa cum va spus deja Lali Luca s-a nascut pe 30 septembrie la 4:30 dimineata , 3.150g , 51cm , apgar 10 . Am nascut normal . A fost ok ca a intrat si sotul cu mine si asta m-a ajutat foarte mult. Luca s-a atacat la san imediat doar ca mie inca nu imi venise laptele asa ca a scuzut destul de mult in greutate mai ales ca ii venise si o forma de icter putin mai grea in sensul ca a trebuit pus sub lampa.
Acum la ultimul control la 2 luni avea 5,3kg si 59 cm .Urmatorul control il avem in 11 ianuarie.
Este un copil cuminte ,dar din cand in cand ne mai face sa simtim ca avem si copil in casa nu de alta dar ne-am obisnui prost.
Vream sa va intreb pe cele care sunteti la primul copil v-ati gandit deja cand sa va apucati de treaba pentru al doilea?


32+ Luca Antoniu


Felicitari pt prichindel...
Noi suntem deja la primii doi copii Ne gandim sa mai facem un bebe logic trebuie sa fie fetita sa egalam balanta dar in cativa ani vreau sa ma bucur intens de buburuzelele mele pana vine urmatoarea

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite Mara de Lore

La multe lunite Mariuca de Mikka


sa cresteti mari si sa va bucurati mereu parintii

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bunny.. nu mai avem colici, dar nici eu nu mananc orice.. de ex acu cateva zile a mancat para, a refuzat 2 mese.. adik lua sanul tragea si apoi plangea, si a plans de durere de burtica, mai screme la besinute insa nu plange..
Debridatul azi i-am dat prima data dimineata.. vedem..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

Ionela, multumesc de raspuns. Am inteles ce vrei tu sa spui asa ca azi m'am muls din celalalt san. Banuiesc ca e bine asa, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

salut

Ionela, multumesc de raspuns. Am inteles ce vrei tu sa spui asa ca azi m'am muls din celalalt san. Banuiesc ca e bine asa, nu?

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!

ideal e sa scoti laptic pentru depozitare in sesiue separarata, undeva la jumatatea intervalului intre 2 alaptari. Asa organismul se va comporta ca si cum bebe ar mai avea 1 masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna mamici ,revenim si noi cu forte noi ,se pare ca incet,incet iesim din greva.
M-am simtit ingrozitor am slabit amandoua inca nu accepta sanul ,reusesc s-o alaptez doar cu acele mameloane din silicon .Uneori le mai scot si o pacalesc,cand face urat le pun inapoi si asa ne "distram" noi zilnic .
Mi-a scazut laptele ffff mult ,aproape nu mai am deloc ,noaptea mai mulg ,dar fata nu primeste biberonul.Sa nu mai zic ca refuza si cu lingurita ,seringa ,paharel etc
Cu greu o pun la san ,crize de plans ,apoi n-o mai pot lua ,ar sta ore in sir cu titi in gura ,sper sa revina lapticul asa .

Aveti idee cum s-o pacalesc sa accepte biberonul ???
Nu se satura cu lapticul din sani in timpul zilei
Sau s-o tin mult la san? Si-l primeste atat de greu .....

Sper ca sunteti bine,nu am apucat sa citesc nimic din urma








Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput