Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *18*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Eu nu mai pun si poze pe contul comun de pe yahoo sper sa nu va suparati.Cine vrea sa ne vada poate intra pe facebook.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Ma duc acum sa calc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena , si eca face verde. zile la rand. eu nu imi fac griji atata timp cat nu face febra, papa si e vesela. eu aproape ca nu mai stiu cum arata un kk mustar.

azi am obsrrvat ca eca de cand s a nascut mi a luat in greutate constant 650 gr. in fiecare luna la fel.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lena mosul meu e bebe Radu George (nu andrei)

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Oana , asa ziceam si eu cu kk verde, dar ma streseaza sotul sa sun pediatra.
Aman sunatul pana maine :)

Camady, nici eu nu o feresc de zgomot, daca e zgomotul facut de noi. Oricum ea nu e sensibila, dar mie nu imi place sa aud zgomotul strainilor, o sa vedem cu cine ne cuplam sa inchiriem o cabana, nu prea stiu cupluri cu bebe.
Legat de curent, nici eu nu am o treaba.

Sei, nu pun nici o masca nimic, si atunci am tinut-o numai k sa nu stranut fetei in fata, M-am chinuit eu cu masca si ea bvazandu-mmi fata acoperita. Oricum noi avem virusii inainte de a vedea semnele racelii, deci dak are sa o ia, o ia sigur la inceput.
Eu am stat prima zi racita fara masca si nu a luat nimic asta mica, adica noroc de anticorpii din lapte, si asa mi=a zis si sora mea k nu e nevoie de masca.

Maria, eu m-am gandit la bb2... cred k la toamna :)
Felicitari pentru Luca, Maia la 2 luni avea 5100 si 59 cm :)

May, daca o prinzi trimite si noua filmulet cu raza de soare care rade :)

Scuze Klau_ditza , asa vazusem pe picasa... in albumul strugurasilor -> my bet :P



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

s-a trezit dar se lasa greu doar zambeste.
iti dai seama ca stau cu camera pregatita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

bine-ai revenit maria_scu de ce faceti eco la solduri¿

may ma bucur ca radeti cu glas, noi rar facem asta, insa zambim stirbeste la oricine

alayna cum sunteti¿

lena si noi am facut caca verde in repetate randuri, poate varia culoarea fara sa aibe vreo problema; cateodata ii asa de galben, de varca am varsat fanta pe body-urile ei, cateodata verde inchis, bej cred ca niciodata

sei ma bucur ca sunteti mai bine, face efect debridatul¿ colici mai aveti¿

ionela eu storc laptic, cateodata il pun direct in bibe, cateodata la frigider, si cateodata mai pun peste acelasi laptic de la urmatorul muls, ei bine, am obs ca dupa cateva ore in frigi, se ´alege´ grasimea laptelui. am grija intotdeuna sa amestec bine cu lingurita inainte de al portiona iar.si inca ceva, eu storc tot tot(chiar si 22o) chiar daca fata nu baga decat 12o. daca storc mai putin urmatoarea productie e mai mica. Stiu cu siguranta ca storsul asta cu sarguinta m-a ajutat sa pierd f repede kg puse(si cat a fost mama aici am avut meniu pe baza de sarmale, pizza, fainoase, orezuri multe)

a mea doarme ca valiza-n gara...de aseara. s-a trezit doar la 6 dimi sa pape...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

si daca fiica-mea nu s-a trezit vana dimineata la 6 sa pape, nici eu nu m-am trezit sa ma mulg, rea alegere! am udat sutien, pijama, pat, plapumaionela, productia n-ar trebui sa se regleze singura¿ si sanii erai greeeei si tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

ionela eu storc laptic, cateodata il pun direct in bibe, cateodata la frigider, si cateodata mai pun peste acelasi laptic de la urmatorul muls, ei bine, am obs ca dupa cateva ore in frigi, se ´alege´ grasimea laptelui. am grija intotdeuna sa amestec bine cu lingurita inainte de al portiona iar.si inca ceva, eu storc tot tot(chiar si 22o) chiar daca fata nu baga decat 12o. daca storc mai putin urmatoarea productie e mai mica. Stiu cu siguranta ca storsul asta cu sarguinta m-a ajutat sa pierd f repede kg puse(si cat a fost mama aici am avut meniu pe baza de sarmale, pizza, fainoase, orezuri multe)

a mea doarme ca valiza-n gara...de aseara. s-a trezit doar la 6 dimi sa pape...



Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


la tine e alta poveste deja. Tu storci si amesteci... Din san iese insa "pe etape"
E normal sa storci tot ca la tine asta e singurul "stimulent" pentru corp
Da-i inainte cat de mult poti!! Stiu mamica ce a facut ca tine pana la 1 an si 2 luni... Bebitul ei nu a gustat LP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lena, daca ar fi ceva in neregula s-ar vedea si alte semne... dar poti suna la pedi. Eventual faceti o coprocultura si apoi medicamente daca iese ceva prost. Daca ar fi copilul meu as sta calma daca e ok in rest

Mergi la inceput