Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

.Dar tare bine imi prinde ca mai sta si el cu fii-su sa ma mulg si eu in liniste.




fataaa si tu te mulgi mereu ca mine? mai ai lapte?

eu scot 80,100 ml la 4 ore, noaptea mai mult, 120, 150 ml dar beau 3 l ceai si pastile la greu...

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




ooo , din prima zi:) lapte am incat jumate arunc , nu stiu cum sa fac sa mai raresc ca peste 2 luni mai intorc la servici si nu o sa ma pot mulge in timpul programului.. problema mea e ca am prea mult si ma dor sanii ingrozitor daca stau mult , ziua la 4 ore .. noapte reusesc sa ma mulg la 23 ultima data si apoi la 5 dimineatza dar scot mai mult de 500 g in acest interval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Roberta, WOW!!! Da' ai laptic, nu gluma! Bravo!

Subscriu la statul cu ei in brate. Ahhh, asa ma bucur cand aud ca mai sunt si altii ca noi (nu mi-o luati in nume rau )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Roberta, felicitari! si nu stimulezi cu nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minolau spune:

Si noi avem laptic suficient, dar nu pot spune ca ma dor sanii foarte tare daca nu suge mai mult timp. Din unul ma storc pentru a face rezerve pentru luna ianuarie.

Daria si ea se joaca mai mult cu mami si tati, o sa fie timp si pt. jucarii. Mai tarziu poate nu o sa vrea sa mai stea in bratele lui mami si atunci o sa-mi para rau. Noi traim fiecare zi asa cum este, cu plansete, fara somn sau cu gangureli.
Se intoarce foarte des de pe burta pe spate, dar nu s-a intors niciodata invers, asta pt k nu ii place sa stea mai mult de 5 min. pe burtik si nici noi nu o fortam.
Imi aduc aminte cu placere cand a supt ea prima data. Se intampla pe la 3 sapt. Pana atunci m-am stors si cum a simtit sanul cum a inceput sa suga, chiar daca pana atunci il refuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

wow, Roberta! Cat despre jucarii si stat in brate, eu jucaria cea mai faina...rar de tot sta 5 min singura cu o jucarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Bucura-te, Florina, ghici unde doarme F acum? exact, in brate:D
in total cat doarme Pusculeanu din 24 h? si cat din asta in timpul zilei? (tot am impresia ca doarme prea putin peste zi)

Eu cred ca sunteti cam nerabdatoare sa cereti de la ei sa se joace singuri, ei abia au invatat sa tina jucariile in mana. Copilul are nevoie de tipare comportamentale, de modele, mama ii arata intai cum sa se joace. Eva a inceput sa se joace singura in jurul varstei de 3 ani, vorbesc de joaca mai indelungata, nu de 3-5 minute.

Astazi Eva merge la inot, a fost ieri la vizionare, i-a placut f mult, e f nerabdatoare. I-am cumparat papucei si casca, costum n-am gasit, o sa-l ia p-ala de asta-vara din 2 piese. Imi tremura fundul de frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Roberta, felicitari! si nu stimulezi cu nimic?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




nu , am incetat de mult sa mai beau ceai vazand ca am asa mult, insa nci o schimbare.. nu ati vazut ce m-am uscat de cand cu alaptatul asta. dar nu-i bai doar ca incep sa ma simt foarte slabita de forte , trebuie sa mananc nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Andra, va fi bine!! Te inteleg, dar sunt sigura ca va fi totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell


Eu cred ca sunteti cam nerabdatoare sa cereti de la ei sa se joace singuri, ei abia au invatat sa tina jucariile in mana. Copilul are nevoie de tipare comportamentale, de modele, mama ii arata intai cum sa se joace. Eva a inceput sa se joace singura in jurul varstei de 3 ani, vorbesc de joaca mai indelungata, nu de 3-5 minute.


blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world



exact asta se doreste...se pare

sa se joace singuri, sa doarma 10 ore noaptea, sa pape tot singuri , daca se poate .....



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Lori, cu drag ti-as trimite daca ar rezista pana la tine

Alexia, asa auzisem si eu ca adultii ar suporta muuuuult mai greu aceasta durere. offffffff

Minolau, eu cat sunt de miloasa , nu as mai tine bb in patut, ci langa mine in pat. Cu riscul sa nu mai vrea in patut , cred ca e traumatizant, ma pun in locul lor. Poate gresesc enorm, dar nu pot, nu pot sa suport cand plange puiul pt ca e singur in patut. In alta camera sa ma tai nu as putea sa-l las, cu toate aparatele din lume, de sa-l aud/vad. Dar fiecare le stie pe ale lui.

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)






Si eu ca tine:prefer in patul meu,ceea ce si facem de 5 zile,decat sa-l vad ca sufera dupa noi!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput