Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza burtici,
Multumesc pentru primirea calduroasa!
Ellyshor, multam frumos ca m-ai adaugat pe lista cu burtici si pe lista cu zilele de nastere dar te rog din suflet poti modifica ziua mea de nastere? Ai trecut-o gresit dar inteleg perfect pentru ca DPN-ul si ziua mea de nastere sunt ffff apropiate .. probabil ca a 33-a aniversare va fi ori nascand ori deja mamica
DPN-ul este 25 mai 2012( este trecut corect) iar ziua mea de nastere este 22 mai




17 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

TINUTA ,EU STIU K DACA OPTEZI SA STAI 1 AN ACASA,ANGAJATORUL NU ARE DREPTUL SA TE CONCEDIEZE PANA NU IMPLINESTE COPILUL 2 ANI.

andreea 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabiko76 spune:

Cred ca am reusit sa activez PM, multumesc

Gabriela 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui BelissimaEva

Neatza burtici,
Multumesc pentru primirea calduroasa!
Ellyshor, multam frumos ca m-ai adaugat pe lista cu burtici si pe lista cu zilele de nastere dar te rog din suflet poti modifica ziua mea de nastere? Ai trecut-o gresit dar inteleg perfect pentru ca DPN-ul si ziua mea de nastere sunt ffff apropiate .. probabil ca a 33-a aniversare va fi ori nascand ori deja mamica
DPN-ul este 25 mai 2012( este trecut corect) iar ziua mea de nastere este 22 mai



17 weeks +



Gata, iubito!
Sorry pt neintelegere


Elly 20+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Bun si acum sa va spun noile mele temeri. Stiu ca poate v am zapacit insa va spun voua, ca as ma mai descarc.

Nu am scris deloc zilele astea pur si simplu ca daca as fi inceput sa scriu iar o lua putin pe aratura.

Pe scurt, am deja 20 de saptamani de sarcina, si nu mi simt baietelul chiar asa cum il simti unele dintre voi, iar in week end parca nu l am simtit deloc, firesc ca m am sperit iar ieri m am dus la eco sa mi arate minunatia de baietel, care desi era cam lenes, dadea din manute si din picioruse. Eh macar cu asta m am linistit, e bine si se dezvolta bine in continuare. Stiu ca poate nu ar trebuie sa ma ingrijorez ins acredeti ma ca parca dau in nebunie.

Iar in ultimul timp ma chinuie un gand, care m sperie enorm. Cand eram in saptamana 6 de sarcina, Regina Maria mi a gresit analizele, sau am iesit faLS POZITIVA LA RUBEOLA, ca as avea rubeola atunci la inceput de sarcina. Va dati seama ca m am speriat crunt, ca nu vroiam sa fac nici o intrerupere si in fine, mi am refacut analizele la Synevo si Cantacuzinop si mi am facut si doua teste de aviditate care mi au spus ca am avut rubeola acum cel putin 3 luni deci nu se pune problema sa fi avut in sarcina sau la inceput de sarcina. Eh si pe fondul acesta eram in vizita la mama parterelui meu care spune asa intr o doara ca 2 paciete de ale dansei- care erau si pritene, este asistenta, acum multi ani au nascut copii care s au nascut surdo muti din cuza rubeolei.Eh am ignorat asta mult timp insa de ceva zile mi a revenit si ma sperie enorm. Am cautat pe net fel si fel de info, in general este pe cale ereditara, insa nu stiu de ce nu mi pot scoate din cap asta, desi sincer nu cred ca am motive sa mi fac griji, insa cand un idiot greseste cum au fost medicii de la Regina Maria, acum au bagat frica in mine.
Ma scuzati daca v am prost dispus, nu asta a fost intentia mea, ci pur si simplu sa scriu ce simt, ce ma macina, ins peranta ca ma elibereaza si mintea mea se reaseaza si isi da seama cat de absurda este.

Sper ca nu am mancat prea multe litere, ma scuzati si daca sunt cam incoerenta:)

Va pup cu mult drag,

Ioana, viitoare mamica de baietel 19 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabiko76 spune:

In legatura cu vopsitul, eu nu am avut curaj sa ma mai vopsesc in sarcina, desi am destule fire albe, nici macar cu vopsea fara amoniac, am incercat henna saten inchis de 2 ori pana acum, dar nu prea prinde, a doua oara parca se vede ceva. Stiu ca probabil sunt exagerata...
Gabriela 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Corina si Addya bafta multa la dr!

Fetelor, referitor la subiectul pus in discutie, eu mai stiu ca daca te intorci la serviciu dupa 1 an, statul iti da lunar prima 500 de lei pana cand copilul implineste 2 ani.

Oare asa o fi? Adica, este 200 de lei alocatia copilului, 500 de lei prima de la stat plus salariul pe care il iei. Ar fi ok, daca s-ar respecta schema asta.

Elly 20+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Titi ,
Doctorul meu mi-a spus ca am voie sa ma vopsesc dar sa folosesc doar vopsea fara amoniac !
Si eu am programare maine la coafor si de abia astept pentru ca de cand am ramas insarcinata parul meu a luat-o razna .. creste ca nebunul astfel incat a ajuns pana la fund



17 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Joana, dar igg-ul la rubeola cum a iesit?

----------------------------------------------------
Amana 31.03.2010 si 15s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78

Multumesc pentru detalierea legii. Si daca optezi pentru 2 ani, a ramas valabila propunerea din lege, cum ca nu ti se pastreaza postul daca sunt restructurari in firma? Si daca te intorci la servici dupa un an si urmeaza restructurari, iti garanteaza cineva ca nu esti data afara? Merci

17+

Draga Tinuta sincer nu stiu nimic de treaba asta, chiar nu m am interesat insa joi cand vine tipa de la HR proimit sa intreb.

Pup

Ioana, viitoare mamica de baietel 19 saptamani +

Mergi la inceput