Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ooana, off, 800 gr intr-o saptamana ! Sunt oribile enterovirozele astea! Dar inseamna ca nici nu prea a mancat dragul de el! Recuperare rapida ii dorim lui Matei!

Ludmila, puiul meu se cam intarca singurel si de la biberon. De vreo saptamana ii dadeam LP-ul dimineata dn cana cu cioc, aseara nu a mai vrut sa-l bea din bibe asa ca i l-am pus tot in cana cu cioc si l-a baut pe tot.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Michelle ce program misto ai!!!bravos



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiutz, mie nu mi-a zis nici un dr ca as avea DA, dar mainile imi erau asa cum zici tu- f rosii, crapate intre degete, aratau mai urat dupa contactul cu apa. La rosii sau vinete fac urat de tot!!! Foloseste creMa lipobase repair, e foarte grasa si buna.

Eu sunt la masaj, am lasat copilul atomic cu sot/ soacra. E agitat baiatul meu de numa. M-a intrebat vasi ce a mancat/ baut ca e ca bagat in priza :))) dar e vesel



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Michelle, idem si vlad cu galinha :) pe youtube ii pun galinha pinthadina I, iar pe stick am partea a II-a. Azi l-am pus in scaunul de masa, i-am pusstickul cu desene si am aspirat, sters praful. Ca nu mai vine fata de la curatenie, fix acum cand aveam mai mare nevoie. Nu imi place sa ii pun desene, doar cand e musai, si sa nu depaseasca 30 min pe zi



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Crissteo,sunt de acord cu tine ca tb cat mai putine medicamente, dar ce ma fac cu febra? Cu tusea? Ca la bronsiolita stiu ca se fac aerosoli, dar la viroza obisnuita mie niciodata nu mi-a dat aerosoli dr.
Pt enterocolita nu-i mai dau nici un medicament, dar tb sa tin febra sub control si tusea, ca azinoapte de la tuse a vomat Raul...Si febra vad ca nu se potoleste deloc,creste de la ora la ora. INca nu am depasit 38,5 grade, dar tb sa fiu f atenta cu febra,mai lipseste sa faca convulsii de la febra si aia suntem...
Si nu vrea sa manance si asta ma doare cel mai tare, ca tb sa-i dau medicamente pe stomacul gol...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze iarna 2011-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Paula , n-am vrut sa zic ca-i dai prea multe medicamente. Eu ziceam in general ca nu sunt de acord cu multe medicamente, dar medicul care-l vede pe copil stie cel mai bine. Noua si la spital ne-a dat un antibiotic tare care nu avea efecte pe ce avea albert.
Si nu ne-a zis nimic de deshidratare care am aflat ca de fapt e un pericol real, de aia zic eu de saruri daca vomita si are si febra.Al meu nu vomita, dar avea diaree.
Of, imi pare rau ca va da febra asta batai de cap, stiu cum e. Dar lichide bea? Daca nu poate sa manance, macar sa bea lichide, lapte, ceai, apa, zic si eu, tot ar fi bine. N-am vrut sa te supar, oricum iti e tie greu acum, nu vreau decat sa te imbratisez si sa-ti doresc sa ai putere sa treceti cu bine peste asta. Pana la Craciun e ca nou, sigur ii trece. Va pupam cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Salutare fete dragi,

intru pe fuga sa felicit sarbatoritele zilei de ieri si azi:

La multi ani cu sanatate si fericire Alice! Sa iti dea Dumnezeu un baietel sanatos, nastere usoara si recuperare rapida...si muuuult laptic!

La multi ani Ana sagetica frumoasa a Otiliei!

La multi ani Elena! Sa ai parte de multa sanatate, fericire, pace si multa dragoste in familia ta frumoasa! Si sa ii faci lui Raducu o surioara!

Eu tusesc rau de tot. Azi noapte era deja 3:30 si nu puteam dormi ca ma lua tusea cum puneam capul pe perna Am mers la medic azi si mi-a dat printre altele si antibiotic. Nu l-am luat insa ca nu simt ca e chiar cazul. In plus vine ovulatia si as vrea o fetita fecioara (ca zodie ) iar antibioticul mi-ar strica planurile

Pe Victor l-am dus aseara la Turda la ai mei ca azi a fost zi de curatenie generala si chiar nu m-as fi descurcat la calcat perdele cu el printre picioarele mele El se distreaza tare bine cu bunicii (e prima data cand sta fara noi) dar asa goala e casa. Abia astept sa merg maine sa-l iau.

Of ce de bolnaviori...pupam pe Victor, Vlad de Ludmila si Raul Sa va faceti bine repede pui dragi!

Va las ca iesim sa papam in oras, aseara am fost la film, profitam si noi ca suntem singuri

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Ilinca distractie placuta si sa dea Domnul sa vina si fetita cat mai repede si sanatate multa multa

eu am facut saratele au iesit asa buneeee e prima data cand fac reteta asta, data viitoare caut una mai putin buna ca sa nu mai mananc asa mult

pe maine mi-am propus sa fac o alba ca zapada nu am mai facut niciodata, dar fac si eu sa mai treaca timpul ca tare ma plictisesc in casa.

Andra sta cocotata pe mese in timp ce eu imi vad de treaba, cauta peste tot,se vede pe fata ei ce fericita e ca poate ajunge in sfarsit unde si-a dorit e plina de faina pe haine ca doar trebuie sa o mai las si pe jos cand vad ca isi permite cam multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ooana, saracutul Matei ce mult a slabit Sper sa aveti recuperare cat mai rapipa! eventual sa ii faci ce stii ca ii place lui mai mult, sa fii sigura ca mananca bine si pune el la loc rapid

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Mycya, nici eu nu am facut saratele de cativa ani buni si as vrea sa fac, mi-a facut cu ochiul o reteta de pe site-ul Laurei Sava. Dar daca ai zis ca ai reteta testata si daca tot te plictisesti... saru'mana anticipat

Azi am facut biscuiti truffle si cioco-cookies. Pt maine as fi vrut sa fac vanille - kipferl dar duc lipsa de ingrediente, o sa cumpere Stef maine asa ca aman pe miercuri. Am gasit si o reteta de fursecuri cu scortisoare, anul asta o incerc.

Mergi la inceput