Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

ELENA LA MULTI ANI MAMI!!!!!!!

Oana da luna asta si eu ii dau tot,eu ma refeream asa in general



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Sa fiti frumoase, fericite, sa va bucurati de tot ce e mai frumos in viata!

Alice
Ana de Otilia
Elena



Mandra mea e dependenta de Galina Pintandinha. Pe mine ma bucura uneori ca ii pun desenele si nu mai am treaba cu ea, pot sa imi rezolv treburile.
Si daca nu ii pun vai ce scandal face.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

, Alice, La multi si fericiti ani! Sa ai o viata asa cum iti doresti tu!

La multi ani, Ana de Otilia! Sa cresti mare si norocoasa!

Denisa, eu pentru maini am folosit si advantan si lipobase, dar cel mai bine imi merge cu o crema de la naturisti, e de la firma aurderm, e cu smirma si tamaie. La mine se vede efectul a doua zi si se mentine. E drept ca acum ma mai dau si cu crema de galbenele sau cu ce crema apuc- eu peste tot prin casa am crema de maini, in bucat, in baie, in sufra, peste tot, de cand s-a ferit teo de mine o zi intreaga ca il zgarii cu mainile.

Bumble, sa va faceti bine!

Denisa, eu mereu am zis ca mamele de gemeni sunt superoine, nu ca mie cu ai mei mi s-ar parea usor, dar sa ai 2 de aceeasi varsta e si mai greu.

Eu cand nu mai pot si simt ca-mi cad toate in cap prin casa si-mi vine sa-mi dau una in cap, fac ordine in camera in care stam mai mult si la restul inchid usa. Asta e doar solutia in care criza e la parametrii maximi. Si apoi, dau drumul la muzica si dansam toti, adica eu si baietii. Pe noi ne asteapata 2 saptamani grele, tati ajunge acasa mereu dupa 9 seara, de obicei are 2-3 zile libere pe saptamana, dar acum lucreaza mereu mereu. O sa fie criminal, n-am facut cumparaturi, n-am terminat de facut curat in casa, dar ce sa fac, cat se poate se poate.
Cica am facut curat impreuna eu cu tati- adica eu am facut cam tot, el a aranjat 2 rafturi, nu exagerez 2 rafturi cu scule in debara in vreo 2 ore. Apoi a venit sa se odihneasca si s-a facut seara si dorm baietii, nu mai putem face zgomot. Iar am regretat ca n-am chemat pe cineva la curatenie, ca acum mi-am dat seama ca numai gura e de el, nu poate la fel de repede si bine cum vreau eu si oricum suntem cu amandoi baietii acasa, deci unul e cam putin disponibil.

Eu mancare fac dimineata de regula, adica se scoala baietii, le fac toaleta, le pun papa si merg repede ma toaletez si eu rapid, pun o masina la spalat, pun mancarea la facut- de regula in oala minune ciorbele si altele- si legume, carnite- oricum le dau rar- in dry cooker. De cand in ultimele saptamani am ars cam jumate din ce am gatit clasic, am renuntat, imi trebe scule sa nu sea rda mancarea in ele. Restul gustarilor le fac pe loc cu ei printre picioarele mele sau cu albert in scaunul de masa, mai rar.

Azi mi se pare totul mai usor, am fost dimineata si m-am spovedit si impartasit si viata mi se pare foaaarte frumoasa. Si am mai vazut ieri reportajul ala de la sectia pentru copii de la fundeni si mi se face rau cand imi amintesc. Adica chiar ca realizez ce norocoasa sunt!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Dupa ce ca ma plangeam ca nu am timp, am scris mesajul si s-a pierdut. Larisa s-a trezit in tipete si plansete de nu o puteam consola, nu stiu ce are ca de 2 zile asa se trezeste la pranz, dupa o ora, ora jumate maxim iar noaptea doarme asa agitata, suspina, planhe prin somn. Poate ca o fi un canin, dar mie mi se pare ca au iesit toti

No, nu mai reiau tot ce vroiam sa zic, dar macar sa urez sanatate delfinasilor bolnavi. Paula sunt mandra ca nu te-ai panicat imediat, dar tot e bine ca l-ai dus sa vezi ce are.

Am ramas la munte si sunt cu o gramada pe cap, si Larisa si serviciu de la distanta. pup.
Mai scriu pe FB si incerc sa fiu la zi cu cititul

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Denisa! poti sa-mi trimiti poza linistita, nu ma sperii cu una cu doua
Dar tu te chinui de ceva ani...la mine totusi as zice ca nu este DA, asta cica debuteaza de regula in copilarie...poate e o alergie temporara cum zici tu sau o micoza, oricum maine ajung la dermatolog si sper sa ma lamuresc.

Crissteo, aproape la fel si la noi, doar ca noi plecam la parintii mei de sarbatori, asa ca nu ma stresez cu cumparaturile macar. Curatenie generala mi-a facut o tanti acum o saptamana, dar oricum noi dam cu aspiratorul cam la 2 zile...ca Raducu papa de pe jos orice ii sare in ochi

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ludmila, indicat ar fi ca la varsta asta sa bea laptele din canita. Dar nu retin sa fi pomenit vreo mamica. Bea mea nu serveste, sincer nici nu am incercat sa-i dau

michelle, m-ai facut curioasa si am dat search, , faina muzica din clip. Noi cu chiu cu vai ne uitam la www.youtube.com/watch?v=x-V8aAQZ0Q0" target="_blank">Baby Einstein sunt f faine, educative, dar nu o intereseaza. Voi ce mai faceti? Blondina dulce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

michelle, m-ai facut curioasa si am dat search, , faina muzica din clip. Noi cu chiu cu vai ne uitam la www.youtube.com/watch?v=x-V8aAQZ0Q0" target="_blank">Baby Einstein sunt f faine, educative, dar nu o intereseaza. Voi ce mai faceti? Blondina dulce?

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Uite aici www.youtube.com/watch?v=7U_KeCsXep8" target="_blank">DVD 1 si www.youtube.com/watch?v=3WOMsSSNvbE&feature=related" target="_blank">DVD 2 complete. Eu i le-am pus in format www.youtube-mp3.org/" target="_blank">mp3 sa le avem si pe masina la drum
Noi suntem bine, dormim de spargem, si eu si ea
Mami merge la chefuri in cluburi, tati face curatenie generala in casa

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

salutare!!!


LA MULTI ANI PUYUTZ!!!! sa iti dea Dumnezeu tot ce e mai bun in lumea asta, sanatate multa , noroc si bucurii cat cuprinde.


la noi a venit mos Neculai aseara cu cadouri si zapada e un peisaj afara splendid

azi am fost un pachet de nervi din cauza socrului, nici nu il mai pot numi asa daca l-as avea acum in fata i-as epila mustata fir cu fir si i-as mai pune si ceara in cap, asa ciuda am pe el as putea scrie 10 pagini aici si tot nu mi-ar ajunge la cat e de ipocrit si bestie. fata mea nici nu va auzi de el, are un singur bunic si acela e tata, o sa ii tina loc de 10 la cat de mult o iubeste.
nici un animal nu are inima ca a lui asa e de "ratat"


sanatate multa la bolnaviori, va -am sa treaca cat mai reede.

eu ma pun sa fac niste saratele ca sa ma mai calmez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Merci fetele de aprecieri!
Ludmila, da, asa e parul meu cret, dar greu de intretinut! Ca dimineata nu is deloc asa :) am niste antene dimineata :))))



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Elena, La multi si fericiti ani! Sa ai sanatate si fericire cu toti dragi ai tai!

Nu stiu daca are cineva nevoie- eu lui teo i-am dat baraka pentru tuse- vad ca se vad rezultatele imediat.

Si eu stiu de cand am fost cu albert cu enterita cu rotavirus si bronsiolita- 2 la pachet, saruri de rehidratare si aerosoli, sa bagi cat mai putine medicamente ca oricum stomacelul e varza si ii trebuie o perioada se se refaca.

Eu pentru afte stiu bitter suedez.

Si noi am fost ieri in alergatura continua- dimineata la biserica, apoi la ziua unui coleg de-al meu, albert e adormit la petrecere de la 11.30 la 13, el care in mod obisnuit se culca la ora 13, dar cred ca prea ne-a vazut organizati, ca planuisem totul la minut. Apoi acasa sa doarma teo am zis noi, el n-a dormit, am plecat la nasii lui albert pana seara. A fost obositor, dar frumos, aveam nevoie de asta.

Acum sunt pedepsiti amandoi, teo a stricat un laptop fumos frumos- laptop broscuta, nu mai face nimic- are decat un tiuit si o dunga, l-a trantit ca s-a enervat si albert mi-a inchis calculatorul. Asa ca i-am pus pe amandoi in pat sa mediteze, ei ce credeti ca fac? Se pupa, de necaz asa, teo zice, vezi mami albert tot ma iubeste chair daca am stricat laptopul? Gata pedeapsa, ii pun la treaba sa-si stranga jucariile, sa pot pune ceva muzica.


Mergi la inceput