Buburuze - LMA Maria-Clara, Matei-Nectarie!!(118)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Lavinia (Fragrant), poti sa-mi zici te rog cam ce tratament de fertilitate ai facut tu? Cumnata mea se chinuie de ceva vreme sa ramana insarcinata si nu se intampla. A facut investigatii dar deocamdata docorii spun ca ar trebui sa ramana, ca endometrioza e tratata sau ceva de genul. Acum m-a rugat sa-i iau eu din Ro tinctura de branca ursului. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buna fete dragi!

ne-am intors acasa, cu o zi mai devreme, din pacate suparati si tristi, socrul meu e f grav, in sensul ca nu o sa-si mai revina, el er ain spital, dar nu stiam, nici nu banuiam ca asa de grav. Probabil c ane va parasi cat de curand, astea ii sunt ultimele zile, Cristi este terminat, nici nu stiu ce sa fac sa-i fiu un pic de ajutor, sa-i fiu un sprijin. Sunt uluita si eu.
Asa ca nu am habar unde vom fi de Craciun, probabil ca pelcam iar spre Braila, Galati (pt copii), nu am idee de nimic, meniu, bradut, nu stiu decat cca bunicul copiilor se stinge si suntem tare tristi.

Copiii sunt un pic mai rau cu raceala, ceva c ema depaseste pe mine (experienta mea), adica tusesc dar nu prea au muci, sunt un pic infundati, dar nu au febra, altele rele. Inca. Vreau sa ajung cat mai repede la pediatra, sa apuc macar asta.

Azi merg si eu in Mall sa termin cu cadoul pt mama (inspirata de Roxx, o sa-i fac ceas de perete personalizat)...in rest, pregatesc bagaje, pregatesc moralul pt vremuri ff urate.

La multi ani puilor care au facut un an, STEFA, MATEI SI MARIA CLARA ! Sa fiti sanatosi siu fericiti!!!

In rest, nu mai zic nimic, nu mai raspund nimic, ca stric atmosfera de aici, in care eu nu mai sunt deloc.

M-am uitat cu darg la FB, la cadouri primite, la impresii, craciunita mea nu a primit inca, sper din tot sufletul sa-i palca, sa o bucure, intr-adevar l=-am trimis si cu o particica de suflet.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata, neata!
Ne-am intors din deplasare. A fost super frumos, Razvan cuminte, a dormit noaptile singurel ca mami si tati s-au petrecut. Am avut camera deasupra restaurantului si el a dormit in tarc iar baby-phone-ul batea fara probleme pana acolo. Vremea a fost nasoala si nu ne-am bucurat de plimbari, dar a foste bineeee!
Raspund si eu pe masura ce citesc ca uit totul.
Adry eu prosoape iau Dolphin. Sunt pufoase, absorbante, colorate si nu foarte scumpe. Am vazut si la magazinul Jisk prosoape faine dar nu le-am incercat.
Andutza ce rau imi pare ca nu stai mai aproape! Te-as lua la mine acasa sa imi mai bagi mintile in cap din cand in cand.
Cadou sotului i-am luat, ca si Andutza, tot de la firma de parfumuri. I l-am dat deja ca ramasese fara.
Noi cadouri surpriza nu prea ne facem. Cel putin nu in momentele clasice de facut cadouri. In schimb ne apuca cadoriseala asa, fara motiv.
Cocutza unde ai disparut? Mai zi-ne care e atmosfera la Viena.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Mada, am fost si eu la sector 3 si mi-am depus cererea pt intrerupere plata indemnizatie si o sa ma duc dupa sarbatori sa depun dosarul pt stimulent. Inca nu mi-au dat de la munca adeverinta. Nu mi-a mai zis nimic tipa respectiva ca ar fi trebuit sa fie cu o luna inainte. deci s-au lamurit si ele. Ma bucur ca v-ati distrat la munte.

Lori.... Doamne ajuta! Multa putere lui tati si tie sa-i fii alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

ISS nu cred ca fac praji. Ma mai gandesc.

IVS hai sa o luam analitic: m-as duce intr-un loc unde e, neaparat, mare, apoi mi-ar placea si niste munte, sa fie cald, sa fie eventual si o piscina, sa fie relativ aproape, ca de, nu stam decat 24 ore, sa fie locuri de petrecut (restaurante, terase). Deci, undeva in Europa, sa zicem Mallorca (am fost acolo in Honey Moon si are un loc aparte in inima mea) sau Creta (am fost cu multi ani in urma acolo si mi-a placut mult) sau un loc inca nevizitat (Portugalia, sudul Italiei). Cu cine m-as duce? Cu toata gasca de prieteni pe care i-am avut si inca ii am din ultimii 15 ani cu care nu am mai reusit sa ma vad decat pe rand si asta rar ... Si sotul, desigur, ca si el a fost mereu in (si de) gasca.

Mai citesc si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI SI CE VOR URMA!!!

Sunt intoarsa cu fundul in sus, nu am chef de nimic si nimic nu-mi convine. Cred ca voi lipsi o perioada de timp nu ma regasesc in nici un fel. Daca aveti nevoie de mine sau va e dor de idioteniile pe care le zic ma puteti contacta pe PM sau messenger.

Va multumesc ca mi-ati fost alaturi cand am avut nevoie de sprijin. Aici am gasit persoane speciale cu care ai ce discuta.
Pupici si sarbatori cat mai fericite.

PS: In ceea ce priveste cadoul, cand il voi primi voi anunta, iar de trimis il voi trimite azi.


AMR 18 zile pana la marele eveniment.
Un pui mic si rasfatat.
"Craciunul nu este o perioada, nici un sezon, ci o stare de spirit. Adevaratul spirit al Craciunului inseamna sa pretuiesti pacea si buna vointa, sa oferi din plin compasiune."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Loutzy...ce-i mamica mai sunt butoaie goale..ca d-abia le umpluramfrumoasa exprimare si la mine
lasa starea ca vine Craciunul...de Craciun fi mai bun..fi mai minunatlalalalalalalalalalala

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi esti un vulcan de veselie imi place de tine de mor

tunde hai cu soriciul, hai cu clisa aia..te ai pus sa le manci tu pe toate?

lori of, putere multa si sanatate

mada bv bv bv

laura, nu fi trista

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Lori, te imbratisez. tb sa fii tare


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

gabi, vezi ca este un subiect deschis legat de endometrioza la asteptand un ingeras

uite aici

poate o ajuta cu ceva pe cumnata ta

pup si sanatate

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput