Buburuze - LMA Maria-Clara, Matei-Nectarie!!(118)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata,
Ziki ti-am trimis PM; ;
o zi buna


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata, neata!

Cocutza bucurestiul e albastru cu alb galbui. Am inteles de acum cativa ani ca nu vor mai folosi rosu si verde pe bulevarde pt ca nu se mai vad semafoarele. Imi amintesc un an in care Magheru era tot cu vrede si rosu si chiar nu iti dadeai seama ce culoare e semaforul. Singurul lucru care imi place anul asta e bradutul facut din sfere rosii si albe de la Universitate.

Si eu plec azi in cautarea bradului. Vreau de plastic cu luminite incorporate. Am buget 100-130 lei. Oare gasesc? Am auzit ca la Auchan ar fi unul cum vreau eu 180 ron. O sa ma duc la Real si Selgros ca am auzit la radio ca au reduceri de 30-50% la brazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

daaaa, bradutul ala de la universitate e superbbb, mi ar place unul acasa

mada sa stii ca e interesanta ideea cu bradutul cu lumini incorporate...ala de fibra de sticla cred ca e asa
sa mi spui si mie unde gasesti si la ce pret

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

neata

mada in ce ai facut poza aia felictare cu Razvan?
(desi nu cred ca mai apuc...)


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna dimineata!

Zumzu, poti fi "aleasa" si pentru calitate si pentru pret. Chiar daca la inceput ai un pret mai mic decat piata sa zicem, clientul zic eu ca se uita si la calitate pentru ca altfel si-ar face poze acasa singur.
Sau ca sa fii sugura ca ai alegatori in primul rand pentru calitate si apoi pentru pret, poti face doua oferte - una mai scumpa, ca sa fii sigura ca cei care te-au ales s-au uitat la calitate si una mai ieftina. Dar bineinetels nu trebuie sa scazi pea mult pretul, pentru ca stim cu totii ca ne gandim adesea ca daca e pret f.f mic, atunci sigur nu e de calitate. Pune un pret mai mic decat ce e pe piata acum si vezi apoi daca merge sa-l cresti.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mada, la serviciul sotului meu au cumparat un bradut artificial cu luminitze incorporate. Arata destul de bine. Are cam 1,5 m si cica ar fi vazut in Carrefour cu 200 ron. Eu o sa ma uit zilele astea tot dupa ceva asemanator.


La multe lunite sarbatoritilor de astazi!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Va multumim din suflet pt urari, pentru ca v-ati amintit de printesa si de ingerasul meu, sii eu urez La Multi Ani lui Edy, lui Matei si la ceilalti copilasi care au implinit un anisor si la cei care au mai adaugat cate o lunita, sa fie sanatosi si sa aduca numai bucurii parintilor....

noi am serbat ziua Clarei duminica, fara sa ii luam turta, asta o facem la vara, la curte, doar in familie cu cativa copilasi, numai baietei, culmea, doar o singura verisoara care a si plecat pana la tort..

Clara a fost foarte fericita, a primit multe cadouri dar nu prea a inteles ca toate jucariile sunt pentru ea deoarece fiecare copil ii folosea cate ceva, toti erau liberi, se jucau..si ea, pe langa ei...

a primit o masinuta disney de calarit si mers asa pe picioare care canta cand apesi pe ceva..bine ea s-a ales in prima faza doar cu receptorul de telefon de pe ea ca i se confiscase de catre copii mai mari..
special a mai primit o caleasca si un scuter smecher..de baietel...dar ea e fetita speciala si ii plac jucariile pt baieti...

a avut un tort enorm facut de mamai si multe alte bunatati...
abia la 11 noaptea cand am ramas singuri a fost incantata ca toate acele jucarii sunt pt ea..ca nu au plecat si ele..
o sa va pun poze cand le descarca sotul

PS nu am intrat in ultimul timp deoarece s-au adunat multe: am avut pomana pt tati, am taiat porcu si am preparat porcarii, si cateva zile am facut pregatiri pt ziua Clarei...

dar ne revenim noi dupa sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

19 Simo - ala de l-ati vazut la mine e de acolo...mie mi se pare sufiecient pentru nevoile de anul asta si din urmatorii cativa pana o intra piscot la facut bradut. L-am luat de la Mr Bricolaj sapatamana trecuta!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata! Iau si eu o cafea de la voi!
Ieri l-am trimis si eu pe Mos Craciun!
Si a venit si la noi Mosul Asa fericita am fost cand am vazut pachetul ca a remarcat si oficianta.
Rabdarea nu e punctul meu forte asa ca l-am desfacut si imi place tare tare, dar la Florin ii place si mai tare. De cand a primit oita de plus tre sa behaim toti intr-una,cum o vede ne-o aduce si sta asa cu un ranjet si asteapta sa behaim. Ii total.Mamica mea Craciunita multumim mult mult de tot si va pupam dulce
Sper ca si cea care va primi de la noi darul sa se bucure tot asa mult ca si mine!
Mai vin io azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Neata!

Cocutza, noi am fost cu Alex la 8 luni si am facut drumul Munchen - Sibiu intr-o singura zi. Mai dormea, mai maraia, mai opream, si iaca asa am ajuns acasa, cam in 18 ore, ca opream destul de des.
In ianuarie plecam iar in Munchen , tot cu masina, stam acolo trei luni, cu tati in delegatie. De data asta oprim o noapte pe la Budapesta. Si asta vara am oprit la dus, doar la intors am venit dintr-o bucata.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput