Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

lissa, mie imi place poezia. dar acum, eu sunt adult si prb ca e simplu. nu stiu dc pt ana a fost grea sau nu, dar oricum, felicitari pt ca s-a descurcat minunat si cred ca esti o mamica tare mandra si fericita!!

oricum mie imi place cand vad romani cu copii asa frumosi si am impresia ca tu le dai clasa americanilor astia,nu?:) si gospodina si artista in a face torturi superbe si mamica de copii frumosi. ce mai..e de bine:)

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

lissa, grea poezia pt noi, nu cred ca si pt ea pt ca sunt superinteligenti. Doar un psiholog poate spune corect, dar eu cred ca pt ei nu e greu. Oricum felicitari maximmme scumpei

da si eu ma intrebam ce o fi patit Bitzu atunci...nu am indraznit sa intreb

Vai si Iustin a cazut? ei tare se sperie saracutii. Eric atat de tare a plansss ca niciodata nu l-am auzit pt ca el nu e plangacios.. Puiul meu drag
Iustin s-a nascut la 35 s? asa am vazut la date pe pag 1.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

gliana, da, iustin s-a nascut la 35 de sapt.:) 2700 g si 48 cm.


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Deci incep sa fac temperatura. Pediatra a zis sa iau paracetamol , sa scad temperatura si apoi sa ii dau sa suga.
Si incep sa ii sau cate 4 picaturele de vitamina C lui Bobo, sa il protejez putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Salutari si de la noi si la multe lunite pt sarbatoritii zilei

Gliana si eu am patit aceasi chestie aproape doar ca Alex nu a apucat sa cada jos. Eram in vizita la niste prieteni si eram la usa ne pregateam de plecare si noroc ca eram inconjurati de mai multa lume care s-a repezit sa-l prinda.

a intrebat cneva de remedii anticonstipatie se poate incerca cu para (in generala cica toate fructele care incep cu "p" au efect purgativ dar eu stiu ca dupa 5 luni se poate da para.

Sa aveti o saptamana buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Multumesc fetelor pentru ideile de cadouri!Deocamdata am hotarat cadoul pentru bunici.Poze cu Nectaria puse intr-o rama frumoasa.Sunt sigura ca o sa le placa.Mai ales ca o vad extrem de rar.

Babyblue, bebe Iustin desi s-a nascut la 35s a facut achizitiile superr.Felicitari!

Mamutz, imi pare tare rau ca esti bolnavioara, dar eu sunt convinsa ca o sa scapi repede sa fii fresh pentru bebe Netarie.

Fetelor eu sunt putin tristuta ca mai avem 10 zile pana la 5 luni si micuta mea se intoarce doar pe laterale...
Maine am o zi plina...merg la cumparaturi si la coafor sa ma tund ca mai am doua fire de par, o sa-l tund mult mai scurt si o sa ma si vopsesc.Sper sa ies multumita de acolo ca mi s-a intamplat sa fiu usurata de 300 de ron si sa ajung acasa sa-mi pun eu vopsea iar.Asta cand mi-am facut suvite...insa acum sunt Stan Patitul nu mai uit ca nu-mi sta bine.Tot maine vreau sa definitivez si cu micile cadouri de Craciun.
toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Ziua buna si de la noi!

Mai intai: La multi ani celor sarbatoriti de cand am lipsit de pe-aici, dar si puiutilor sarbatoriti azi:
Eliza Maria
Stefan Paul
Iustin Andrei

Sa fiti sanatosi, sa cresteti puternici si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

gliana, da, iustin s-a nascut la 35 de sapt.:) 2700 g si 48 cm.
_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....




bravooooo ce frumos a crescut....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Gliana si Anca - m-am speriat de pataniile voastre, acum sunt si eu cu ochii-n patru. Bine ca n-au patit nimic bebelusii.

Felicia- tare fericita sunt ca te-ai linistit si ca diagnosticul nu e cel presupus! Pupici!

Betty - mie poezia mi se pare greoaie pentru varsta Anei. E frumoasa dar dificila. Oare de ce nu ii mai invata poezioarele pe care le invatam si noi? Adica s-au plictisit educatoarele de ele? Dar pt copii ar fi noi si dragute, mai potrivite decat astea propuse acum.

Andra - cum a fost "pestacolul" papusicilor ???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

vai andreea...vai...

Mamutz

Mergi la inceput