Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Multumesc fetelor pentru ideile de cadouri!Deocamdata am hotarat cadoul pentru bunici.Poze cu Nectaria puse intr-o rama frumoasa.Sunt sigura ca o sa le placa.Mai ales ca o vad extrem de rar.

Babyblue, bebe Iustin desi s-a nascut la 35s a facut achizitiile superr.Felicitari!

Mamutz, imi pare tare rau ca esti bolnavioara, dar eu sunt convinsa ca o sa scapi repede sa fii fresh pentru bebe Netarie.

Fetelor eu sunt putin tristuta ca mai avem 10 zile pana la 5 luni si micuta mea se intoarce doar pe laterale...
Maine am o zi plina...merg la cumparaturi si la coafor sa ma tund ca mai am doua fire de par, o sa-l tund mult mai scurt si o sa ma si vopsesc.Sper sa ies multumita de acolo ca mi s-a intamplat sa fiu usurata de 300 de ron si sa ajung acasa sa-mi pun eu vopsea iar.Asta cand mi-am facut suvite...insa acum sunt Stan Patitul nu mai uit ca nu-mi sta bine.Tot maine vreau sa definitivez si cu micile cadouri de Craciun.
toate fetele.


Draga mea, stai calma cu rostogolirile astea, cum spuneau si fetele pe aici, nu sunt relevante pt varsta lor, altele sunt acele "milestone"! Nu uita: fiecare copil are propriul ritm de dezvoltare
Si ca sa te consolez: Tudor are 5 luni si jumatate si cel mult se intoarce de pe spate pe-o parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Andaaaaaa pt asta esti tu trista??? Multumeste lui Dzeu ca este sanatoasa si ai incredere in ea ca va face si acest lucru. Nu va suparati din nimica toata. Eric nu a facut fix ce scrie la fiecare luna. Si ce daca....nu-mi pasa. Il simt un copil activ, istet, e adorabil si are timp sa le faca pe toate. Te rog...nu te necaji aiurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ce-ati mai sporovait , iar m-ati lasat in urma rauuuu de tot.


La multe lunite tuturor sarbatoritilor, sa cresteti mari, voiosi si sanatosi !!!


Felicia ma bucur din suflet ca Bitzu este bine, in adancul meu am stiut ca totul e ok, acum ca ai si confirmarea e timpul sa va linistiti si sa va bucurati de sarbatori .


Gliana bine ca e totul in regula cu Eric , cred ca v-ati speriat bine de tot. Imi imaginez si cum s-a simtit sotul tau, sper ca nu l-ai certat prea tare

Mamutz
multa sanatate

Anaemi

Miha imi pare rau ca Imi a plans, nu stiu ce sa zic insa cred ca toti bebeii mai au episoade de plans aparent fara motiv pentru noi. Poate ceva o "streseaza", ai incercat sa observi contextul in care plange mai tare si mai des? Ca sa-ti dai seama daca ceva se repeta, zic si eu. Va pup pe amandoua .


Noi suntem bine, am facut ieri bradutul insa pe Edu nu-l intereseaza prea tare, am fost la coafor si m-am tuns, un fel de bob mai scurt la spate. Sambata a venit sora mea si a stat cu Edu iar eu cu sotul am iesit in oras la shopping si la o pizza, ce bine ne-a prins, insa mi-a lipsit puiul meu enorm , am venit dupa 5 ore acasa si am tabarat pe el de parca nu-l vazusem 5 zile .


Ati scris asa de mult ca am uitat , va pup pe toate fara exceptie si va doresc somnic usor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

La multe lunite puiuti mici si cumpi!!

ELIZA-MARIA de babylicious

IUSTIN-ANDREI de babyblue

STEFAN-PAUL de Michelle_12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Felicia ce ma bucur ca bitzu e bine

Pufy vrem poze cu noua ta tunsoare
Mihaesti o scumpa ...cum raspunzi tu la toate fetele..si eu la fel ca tine dupa o noapte de plans si dimineata nici un dintisor nimik..o sa treaca si perioada asta si o sa vina altele si tot asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

pufi, nu l-am certat deloc pt ca numai asta nu-i mai trebuia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana


sa imi spuneti sincer. Vi se pare potrivita poezia pt fetita de 2 anisi 11 luni???



Mie mi se pare un pic grea, dar bravo Anei ca s-a descurcat.

Gliana of, of bine ca nu a fost mai rau. Eu intodeauna il leg cand il pun in scoica, de frica sa nu patesc asa ceva. sa treaca spaima

Anca, sper ca ia mai trecut Nataliei raceala

Fecian ma bucur foarte mult ca sunteti bine. Bravo si pentru ziua relaxanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

off Roberta sper ca ti-a trecut galma
adra_bell cu siguranta a fost o Craciunita frumoasa.Si noi vrem sa o ducem pe Paula la inot, speram si noi ca dupa Anul Nou ne mobilizam
minolau bine ai venit.
Bravo pentru fetita, foarte bine dezvoltata. Luca e cu 2 zile mai mare si avea la 3 luni 6650 si 65 cm. Marti mergem la cantarit si vaccin.

v_florina vezi ca am vazut in oferta de maine de la Kaufland sistem din ala de oale (stemar) la 60 de lei (oala, sita si capac)
La multe lunite sarbatoritilor zilei:

ELIZA-MARIA de babylicious

IUSTIN-ANDREI de babyblue

STEFAN-PAUL de Michelle_12


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

cristelle25 Da, am vazut. Esti prima persoana pe care o intalnesc sa fie nascuta in aceiasi zi cu mine, acelasi an.
Anda eu atat pentru nasi cat si pentru pariti o sa iau rame pentru fotografi si o sa pun fotografi cu ambi copii. Chiar astzi i-am bagat la sedinta foto. Acum depinde si de nasi si in ce relatii sunteti cu ei. Spor la gasit
morenna sper ca v-a trecut problema cu constipatia. Ziceau si fetele, nu mai stiu care , ca fructele cu p (prune, piersici, pere) sunt sunt anticonstipat ( nu-mi vine cuvantul corect in minte)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Seara buna fetelor!
Mai, dar aveti un spor la scris.. De o sapt. de cand ne-am intors ma chinui sa va ajung din urma cu cititul, si abia in seara asta am reusit, si asta doar pt. ca azi l-am alaptat pe Eric doar in fata calculatorului.

Desi am reusit sa citesc tot, n-am retinut mai mult de ultimele postari.

Va multumim fetelor ca ne impartasiti pataniile voastre cu cazutul copiilor. Bine ca nu s-a intamplat la nimeni nimic grav, iar noi cu siguranta vom fi mai atente de-acum. Am observat si eu sapt. asta ca nu-l mai pot pune in balansoar nici 1 min. fara centura, pt. ca se indoaie si se impinge cu picioarele iar intr-o zi a alunecat din el ca din tobogan. Noroc ca nu e inalt.

Felicia, ma bucur tare de vestile pe care ni le-ai dat. E o mare usurare pentru tine.

Mamutz, multa sanatate!

Gliana, esti super haioasa, tare drag mi-e de tine!

La multi ani! tuturor sarbatoritilor de azi si din perioada in care n-am mai scris.

Va multumesc si eu pentru urarile de ziua puiului meu si pentru ca v-ati gandit la noi

Noi am fost in concediu la mare, acesta fiind principalul motiv pt. care nu am mai intrat pe forum) . Inainte sa plecam am fost la urgente cu Eric pt. ca s-a agravat dermatita si nu mai dormea deloc, nici noaptea. Am primit vreo 4 creme, din care una cu cortizon, dar si cortizon tablete. Dupa 2 zile era ok, s-a mai linistit, a dormit noaptea, asa ca ne-am putut bucura toti 3 de concediu. Eric a fost un scump, a gangurit si a ras cu toata lumea, era preferatul tuturor in hotel. Tati s-a indragostit si mai tare de el, mai ales ca acum a avut ocazia sa petreaca atat de mult timp cu Eric.
In ziua in care a implinit 4 luni am primit si eu un cadou: mi-au venit musafirii

Dupa ce ne-am intors din concediu, in prima dimineata s-a intors pt. prima data de pe burtica pe spate, de vreo 3 ori. M-am topit de fericire.

In schimb, dupa incetarea tratamentului tablete cu cortizon i s-a agravat din nou dermatita, acum iar suntem pe crema cu cortizon. Vrem sa incercam si alte variante de tratament, asa ca maine avem programare la un osteopat.
Am fost si la pediatru sapt. asta, am facut vaccinul pe care l-a tolerat si de data asta bine. La bilant stam tot bine, la 4 luni si 5 zile aveam 7960g si 67 cm. Cu diversificarea asteptam pana dupa 6 luni.

As mai scrie, as mai raspunde, dar am ceva la cuptor care e gata si trebuie sa ne punem la masa. Dup-aia la somn. Sper ca de maine sa fiu mai activa, desi am promis de multe ori si nu mi-am tinut promisiunea.

Va pupic si somnic usor!!


Mergi la inceput