Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Buna seara
Nu stie nimeni nimic de Alexa ???
Cred ca o fi nascut deja....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Asa se culca si ele, manca lapte cu cereale 250ml si dupa pac la somn la 20.30 max 21. E ritual creat deja

ALEXA nu a nascut ieri-cica au fost f multe urgente la ceza si nu a apucat si ea! e disperata saracuta. Dr ei a zis ca o naste azi la 17,da nu mai crede nimica..Sa vedem acu

Citat:
citat din mesajul lui mmammarutza

SUGUBINA, dar pe la cat le culci pe pufice?
Ai mei se culca pe la 20.30, dar ultima masa de lapte o iau i somn, pe la 23.00 si se trezesc pe la 08.30-09.00.

mami din 17.04.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali79 spune:

Amary, totul o sa decurga excelent, sa fii convinsa de asta!!! Eu am avut pe sarcina gemelara 4 iminente de avort cu sangerari puternice, col scurtat de la 4 luni jumatate, col intredeschis de la 34 saptamani, dar eu recunosc ca am fost activa cam pana in ultima clipa, muncind acasa la calculator si conducand pana in sapt. 36 cu burta pe volan. Inconstienta pe undeva, dar asta pentru ca mai mult de 100 metri nu puteam merge pe jos in ultima luna de sarcina... din cauza durerilor. Asa ca m-a ajutat Doamne-Doamne sa trec peste toate.

Si da Sugubina , Clexane zi de zi, din momentul confirmarii sarcinilor reusite si inca 45 de zile dupa. Cred ca vreo 400 si ceva de injectii la gemelara, iar la sarcina trecuta vreo 300 si. Asta dupa 4 pierderi de sarcina, toate foarte dorite, dupa multa disperare si deznadejde, momente grele, ce mai... Dupa 14 doctori in total din Galati si Bucuresti(Poiana, Marinescu,Ancar samd. )si zeci de analize, cateva histeroscopii si histerosalpingografii(cu toate ca eu ramaneam insarcinata cand doream, dar, de, trebuiau facute si refacute la particular pe milioane bune...)am descoperit singura de pe internet ca as putea avea un sindrom antifosfolipidic, care se activa doar pe sarcina, in rest nu-l aveam. Intre timp, de la sarcina de acum trei ani cu fetita, s-au descoperit si se investigheaza noi mutatii pe trombofilie, pe care eu nu le-am mai realizat, ca o luam razna. Am preferat sa merg acum, ca si atunci, pe mana Dr. Uscatescu, o femeie minunata la care am ajuns aproape lunar pe sarcina, si datorita careia astazi am devenit mama...

Asa ca fara precedente in familie si fara alte tratamente, o mai mare minune nici ca se mi se putea intampla...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

A nascut azi Alexa! Antonia de 2800gr la 20.05 si Ema de 2500gr la 20.07!

Bine ati venit pe lume pui frumosi! Mami refacere grabnica si te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Felicitari, Alexa! Pupam gemenelele destul de grasunele, sa creasca mari si sanatoase! Refacere rapida si usoara, ca vrem sa stim toate detaliile! Multi !

Amary 16+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Felicitari Alexa, sa fiti toate trei sanatoase, tu sa te refaci cat mai repede, iar papuselele sa fie mancacioase sa creasca frumos. Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina257 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

A nascut azi Alexa! Antonia de 2800gr la 20.05 si Ema de 2500gr la 20.07!

Bine ati venit pe lume pui frumosi! Mami refacere grabnica si te asteptam cu vesti.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Blogul Puficelor-aventuri din gemenie


Felicitarin Alexa si toata sanatatea din lume tie si la fetite sa creasca mari si frumoase,ma bucur mult ca sunt asa marisoare ,refacere grabnica si cat mai multe vesti si foto cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Felicitari Alexa!

Au exact greutatile puilor mei, si ce nume frumoase au!!!!!!!!!!!

SUGUBINA, la cartof ma gandeam ceva de genul un sfert sau jumate, uneori, in piureul de legume, nimic mai mult.

MARY, cat lapte le dai copiilor pe zi? Eu nu le dau mai mult de 600 ml si pt ca papa noaptea nu mai stiu cum sa-l impart si de asta vreau sa-l scot de la ora 18.Asta cu alergia e ceva relativ, cum am mai spus am scos formula HA intre 6 si 7 luni, le-am dat cateva zile branzica calcica, nici nu se omoara dar nici n-au bube, vreau sa incerc si iaurtul, SUGUBINa, mai dai tu inca o data reteta de iaurt? mai spuneai ceva de o iaurtiera...unde se gaseste? Banuiesc ca trebuie doar lapte din comert, pasteurizat...


Mami de taurasi gemenasi Luca si Marc 11 mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina257 spune:

Buna,poate sa imi spuna din mamicile recentecum e cu indemnizatia la gemeni ?ca peste tot se scrie cate ceva dar concret nu am gasit un raspuns si ma gandeam ca poate din mamicile de anul trecut stiu cum e cu indemnizatia pt amandoi primesti separat cei 600 ron + alocatia 200 ron timp de 2 ani sau ....cum este

multumesc anticpat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

ALINA, E SIMPLU ! DACA STAI 2 ANI, PRIMESTI 72% DIN MEDIA SALARULUI PE ULTIMUL AN (NU MAI MULT DE 1200 RON) SI 600 RON PT AL DOILEA; DACA ALEGI UN AN, PRIMESTI 72% PT PRIMUL PLUS 600 RON LA AL DOILEA(DACA TE INTORCI OLA SERVICI MAI DEVREME DE UN AN, STATUL ITI DA 500 RON PANA CAND FAC COPIII 2 ANI

ALOCATIA E 200 RON PT FIECARE COPIL PANA LA 2 ANI, INDIFERENT DE VENITUL TAU

Mergi la inceput