Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Intru si eu asa rapid macar sa va salut ca de nu mi-i fur de la Strumfi
eu nu mai stiu ce sa fac cum sa-i schimb programul Sarei
aseara a adormit la 22,30 si s-a trezit la 1,30 a stat asa pana la 4,30 dupa care a adormit ptr 20min si s-a trezit si a adormit din nou la 7,30
nu stiu de ce face asa chiar nu inteleg
si asta de vreo 2 sapt ,se trezeste noapte si sta 2,3 ore
in tot acest timp ea are un chef de joaca,rade in hohote,tipa de trezeste toti vecinii,arunca cu jucarii peste tot,le ia si le bate intre ele si face un zgomot.....cine stie ce spun vecinii
eu nu mai inteleg nimic cand e zi, cand e noapte
si tocmai acum cand sunt atatea de facut ptr sarbatori
desi parintii nostri sunt aici nu poate nimeni sa ma ajute ca toti sunt la munca si nu locuim chiar asa aproape
scuzati-ma ,dar trebuie sa va povestesc si voua poate gasesc la voi un sfat
acum incerc sa o tin cat mai mult treaza ca sa poata dormi
pediatra spune sa o las pe intuneric sa nu-i vorbesc si eventual sa o las sa si planga
chiar daca o las sa planga ea nu o sa doarma cand vreau eu
si apoi sa las copilul sa planga toata noaptea chiar nu pot
inca o data

va doresc o noapte linistita
pup mamicile , fluturasii si burticuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, cand e urmatoarea vizita la dr? poze cu ecografii nu ne pui si noua?..asa ca sa ne aducem aminte?..sau unele sa-si faca pofta

iony, cred ca ar tb sa o ti traza pe pitica mai toata ziua, sa o lasi sa doarma maxim 2-3 ore pe timul zilei, iar noaptea cand se trezeste, are dreptate dr-ita ca nu tb sa-i aprinzi lumina, nu tb sa te joci cu ea, sa o mai si lasi singurica. Nu o sa se obisnuiasca sa doarma asa peste noapte dar incet incet tb sa inteleaga ca noaptea e pt somn. Land intuneric si liniste noaptea o ajuti sa faca diferenta dintre noapte si zi. Imi aduc aminte ca si cand era mai mica ai avut aceeasi pb cu ea, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

multumesc fetele pt directii Zara home, maine oricum vroiam sa trag o fuga in unirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Saru'mana Madutza ptr sfaturi o sa incerc sa le pun pe toate in aplicare si da am avut aceleasi probleme cu ea pe la 2-3 luni
am vazut si eu poze cu fluturasi minunati
toti sunt speciali si nu putem de cat sa multumim lui Dumnezeu ptr minunile din viata noastra, sa ne bucuram de sarbatorile care vin alaturi de ei- sigur vor fi cele mai frumoase si mai speciale
va imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna, fetele!

Eu sunt iarasi la ore tarzii in noapte pe net, dar de data asta nu mai petrec. Ieri am stat pana pe la 1 la "party". Probabail am mai fi stat, dar s-a trezit pitica mea si, fiind agitatie nu vroia sa se mai bage la nani deloc. Nu pot sa zic ca nu o inteleg. A mai fost si problema cu faptul ca mare parte din cei care ne adunasem fumau (ce-i drept in bucatarie) si se ducea fumul in toata casa, iar mie nu imi place sa o tin in fum de tigara.
Asa ca, a dormit pitica mea de la 2 la 10. A stiut ea ca mami vrea sa doarma pana mai tarziu
De cand am citit vestile de la Happy ma tot tin sa ii scriu cateva cuvinte, dar sincera sa fiu nu stiu ce. Asa ca, Happy nu pot decat sa iti urez sa te intareasca Dumnezeu sa treceti cu bine peste probleme si sa nu uitati ca se mai intampla si minuni. Poate pana la urma veti gasi o solutie.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, la dr mai merg dupa sarbatori. Neaparat in sapt 10-11 a zis ca atunci se masoara nu stiu ce. Cat despre poza am fost asa de emotionati si eu si al meu sot, incat am uitat sa o luam... Ne-am dus si cu Luca sa-l vada domnul dr. . I-am zis: uite mami, il mai tii minte pe dl dr?

Iony, multam! Despre somnul micutei tale, nu stiu ce sa zic. Cred ca e tare greu. Poate ar fi bine sa incerci cu intunericul... Si Luca se trezeste des de 2 nopti si a mai avut perioade. Eu intru la el pe intuneric, nu aprind lumina, nu ii vorbesc...

Stefyapost, gimihaela, ama, pupici mamicilor! Ma bucur ca vestea mea v-a facut sa mai treceti pe aici. Asa ca sa stim ca sunteti bine.

Cami, multam! Imi pare asa de rau pt micuta ca-i bolnavioara, saraca! Sa dea Domnul sa treaca repede!

Pisuc, stiu ca intelegi bine, ca sa zic asa, mirarea mea de a ramane gravida asa... si Luca se ridica bine in genunchi. Cateodata reuseste sa stea si pe picioruse. Felicitari pt dintisori!

Simona, Somleac, Miki, Yasmi, Madutza, Viss, Monas cand imi trece prin cap ca va fi greu, cu 2 copii mici, eu ma gandesc mereu la voi si la alte mamici cu 2 copii sau mai multi. Si va admir. Trebuie sa ma descurc si eu.

Lparpala, multam. Ma bucur ca doarme bine pitica si ca te odihnesti. Si Luca a avut vreo saptamana in care s-a trezit doar o data, de doua ori pe noapte, dar de 2 nopti iar a inceput sa se trezeasca de cate 5-6 ori...

Millie, Persi, MaryM85, multumesc mult mamicilor!

Scrish, multumesc . Doar de Irina ti-a placut? Mie, in semifinala, mi s-a parut ca au cantat toti f bine. S-au autodepasit. Nici n-am mai votat, ca daca mi-au placut mai multi...

Catank, multumesc. Fetita, baietel, chiar nu conteaza. Fetitele sunt dulci, cu baietelul m-am invatat deja, poate s-ar juca mai mult daca ar fi 2 baieti... Desi, eu am un frate si ne-am jucat destul si ne iubim tare mult!

Irinuca, multumim ! Incearca sa schimbi scaunul cu alt model tot de la ei. Eventual sa-ti dea un catalog, sa-ti comande daca nu au pe stoc...

Mandreac, multam mult ! Frumos cadou ati primit. E una din dorintele mele ascunse . Nu mi-am manifestat-o ca la cati bani am cheltuit cu casa si mutatul, aparat de cafea imi trebuie . Dar dupa ce ne revenim cu banii, tot imi iau .

Alexina, multumesc . Si noi vrem sa ii luam ponei lui Luca. Am luat pt baiatul unui coleg la taierea motului. A avut asa mare succes! Toti copiii de acolo l-au calarit. de la 1 an pana la 8!

Fetelor, m-ati emotionat tare cu toate urarile voastre! Si cu faptul ca mamici care n-au mai trecut de mult pe aici, au intrat sa ma felicite. Va multumesc mult de tot! Mi-am adus aminte de odiseea noastra. A fost asa frumos.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 7+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mai am ceva de zis si apoi fug la nani, ca poate apuc sa dorm o ora-doua. Tocmai am bifat prima trezire pe noaptea asta. A baut vreo 40 ml de ceai si-a adormit. Setila!

Strumphy, mami drag, multam frumos! Dar ce poveste de groaza ati trait voi acolo. Eu zic sa pui in functiune alarma, ca sa stai linistita. Daca s-a intamplat asa de aproape de voi... La noi e o zona tare linistita din punctul asta de vedere. Lumea sta cu portile descuiate (inclusiv noi ).

Ally, multam mult . Deci sunt cu finuta ta pe aproape :) Noua ne-a dat DPN 1 august.

Yvy, multam! Copiii nostri cred ca ar trebui sa se cunoasca mai bine, vorba reclamei. Vad ca petrecem noptile cam la fel. Si Luca de 2 nopti tot asa face si n-are niciun dinte. Il tot pipai eu, dar nu se simte nimic...

Madutza, am tot uitat: sa folositi sanatosi masina de spalat vase! Bun Mosul pe anul asta! Si spor la targetul de Craciun . Mai e putin! Pana la indeplinirea lui, vreau sa spun!

Gata, ma duc la somn, ca mi se inchid ochii. Sa vedem cat apuc sa dorm.
Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 7+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, Delia, unde ati tot umblat in week-end???

Merg si eu la dus si apoi direct in pat ca m-am molesit de tot si m-a luat somnul ....Pe maine dinineata mamici, burtici si pitici !
Somn usor tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineataaaaaa!!!

Vad ca nu a dat nimeni cafeluta, deci luati de serviti e aburinda, acum am facut-o

Va pup ca mi s-a trezit piscoata

O saptamana frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna dimineataaaaaa!!!

Vad ca nu a dat nimeni cafeluta, deci luati de serviti e aburinda, acum am facut-o

Va pup ca mi s-a trezit piscoata

O saptamana frumoasa va doresc


buna dimineata!

Strumph, a intrat cineva pe userul tau? Cred ca n-am mai vazut niciodata mesaj de dimineata asa scurt de la tine. esti ok?

multumim de cafea, o savurez acum mmm

Mergi la inceput