Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti mamicilor?

Noi suntem muciosi, cu temperatura si cu mucisorii tare curgatori. Azi i-am luat Colargol, sa ii mai stopeze ca nu ii mai suport. Si pe mine m-a luat raceala si am o stare asa nasoala.

Dorinaaaaaaaaaa superba felicitarea. Multumim din suflet pentru urarile frumoase. Azi a ajuns si asa m-am bucurat sa o vad. Mama a luat-o din cutie si mi-a zis " vezi ca ti-a venit felicitarea de la Londra"

SAnatate multa tuturor.

Eu fug ca Rares e marait si vreau sa fac si putina ordine, desi nu imi arde deloc, ca nu ma simt deloc bine.



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Andreea, spor la treaba si multa sanatate printisorului tau scump ! Tu de ce nu te simti prea bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Andreea, spor la treaba si multa sanatate printisorului tau scump ! Tu de ce nu te simti prea bine?


Eduard Andrei 02.04.2011



Multumim mami! Am racit si eu , evident ca trebuia sa iau si eu raceala si ma simt molesita rau de tot, am o stare..... pfuuuuuuuuu.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Sa bei mult ceai cu miere si lamaie si incearca sa te odihnesti !
Noi aveam planuit sa iesim afara la plimbare ca este soare si frumos dar, cand a venit sotul in pauza de masa acasa mi-a spus ca este foarte frig afara.Deci, m-am razgandit ca nu vreau sa traga aer rece Eduard si sa raceasca acum de sarbatori cand trebuie sa plecam de acasa. Multa sanatate la amandoi mami !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Sa bei mult ceai cu miere si lamaie si incearca sa te odihnesti !
Noi aveam planuit sa iesim afara la plimbare ca este soare si frumos dar, cand a venit sotul in pauza de masa acasa mi-a spus ca este foarte frig afara.Deci, m-am razgandit ca nu vreau sa traga aer rece Eduard si sa raceasca acum de sarbatori cand trebuie sa plecam de acasa. Multa sanatate la amandoi mami !


Eduard Andrei 02.04.2011



Multumim mami! Da beau ceaiuri, iau paracetamol , dar de odihnit nici vb ca e Rares asa de marait, nu am dormit toata noaptea.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Se vede ca sunteti plecate dupa cadouri!
Am fost si eu ieri in Baneasa mall, doar eu cu Daria! Scandal mare in masina si la dus si la intors. Noi mergem mult cu masina, dar pe distante lungi si Daria sta cu mine in spate. Acum nu i-a placut deloc singura. A trebuit sa opresc masina si sa o iau in brate, ca nu se potolea din plans! Ma tot gandeam la Luca de Scrish ca el sta cumintel in scaunel!

Am luat cadouri doar pentru finutele mele (Alesia 6 luni si Irina 3 ani). Si pt Daria bineinteles! La H&M au reduceri

Am facut un glob pt pom special pt primul Craciun al Dariei: https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/DariaByIrinuca#5688192002509351650
Il vom pune in bradul mare de la buni.

Nu am mai vazut probleme prea mari cu papica. Acum a intrat Daria in greva foamei. Vrea cel mai mult lapte praf. Tzitzi a inceput sa refuze si noaptea cand o mai pacaleam eu. Deci suntem la final cu tzitzi.

Supica, ciorbica, ficatel, iaurt, branzica sunt bleah . Spanacul, cartoful, mamaliga si fructele sunt yummy

Miki dupa ce spuneam ca sotul m-a pus sa aleg: ea sau el in patul nostru, aseara cand am vrut sa o pun in patut mi-a spus sa o las in patul nostru, ca-i mai dam o sansa. Iar Daria parca l-a auzit si a dormit neintoarsa, cu mici treziri pt papa. Cine sa-i mai inteleaga?!

Apropo: e normal ca bebe sa manance lp noaptea la 12, 3 6 cate 170ml?
De cand a dat de gustul laptelui praf, parca e dependenta!

Scriu de 1 h la mesajul asta. Mai bine il trimit asa, inainte de a-l pierde


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irinuca superb globul!! si noi avem unul la I dar fara poza doar cu numele ei.

andreea multa sanatate mami tie si la ursulet!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna fetelor![left]Irinuca super globul si in legatura cu laptele si a mea se trezeste la 2si la 5;30 si mananca 120ml a mea asa sa trezit din totdeauna inca nu am avut o noapte fara treziridar m-am obisnuit

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:



Felicitari Alina pentru bb! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

Eu nu am mai intrat de cand cu vestile Nanei, care m-au cam dezumflat cum bine zicea cineva. Oricum, de vineri sunt cu amandoi acasa ca profit ca mai pot sa-i ofer lui R o vacanta de iarna lunga.
Acum ma chinuie talentul si plin in plin proces de copt biscuiti si turta dulce. Ca macar atat sa fac daca in rest mergem la socrii de Craciun. Speram sa fie macar un pic de zapada la munte, ca sa fie bucuria mai mare pentru cei mici.

In rest, un pic de curatenie, un pic de joaca si trece timpul repede.

Sanatate bolnaviorilor, ca vad ca sunt iar destul de multi.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- mie nu-mi place sa se roage lumea de mine..dar na, asta e situatia, o perioada nu prea m-am mai simtit binevenita si nici dorita aici,asa ca am stat deoparte..intru mai rar, imi controlez mesajele inainte de a le trimite,si cu timpul vom vedea ce va mai fi..ori voi intra mai des, ori deloc.ptr ca imi sunteti dragi, si inca nu v-am uitat,o sa dau un album catre poze cu piticii
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/9%20luni/

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)






Mergi la inceput