Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

I'm scared http://www.cristelageorgescu.ro/?p=5420

Lali, inca un motiv pro pentru decizia de a nu o vaccina pe Teo. sunt speculatii, dar oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Mikka, in 2-3 zile ajunge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Azi , pt prima data dupa furia laptelui m-am muls! 100 ml in 3 minute. Asta inseamna ca fiica-mea are lapte da nu mananca cat trebuie ca sa se ingrase , nu?!

Ce obraznica ! Sa vezi ce o bat !!!


Si eu am mai dat cu a mea de toti peretii

ooka chiar¿ s-a dezcongelat laptele¿ stii, luna trecuta am auzit eu un tzarait in bucatarie, la care m-am panicat...se strica frigiderul¿¿ nu de alta, dar ultimul a murit dupa exact 5 ani, iar asta nou are 2. zicea sotul: stai calma, ca e inca in garantie; o fi in garantie, dar laptele meu cine-l plateste¿¿ am 2 litrii congelati, aaah, nu frigiderul tzaraia, dusul vecinului!

anca_toma unde trebe semnat¿ vreu si eu cupil care doarme toaaata noaptea, chit ca a mea doarme f bine si ziua, noaptea de la 11 la 3.3o, si apoi de la 4 la 7.3o, si de pe la 8.3o doarme...cam toata dimineata.

may vit d3 ii dau in lingurita d,aia mica de cafea

Noi azi am fost bitangi rau, de dimineata ne-am dus, la farmacie(are 5.9oo insa nu stiu daca a cantarit-o corect, fiindca era agitata si se misca mult), apoi la o cafea cu cumnatii, apoi am bramburit in mall 3 ceasuri. Ve dani l-am lasat la play park si noi am umblat de ne-am tocit pantofii. Apoi am luat masa in restaurant chinezesc, nu-i prima data cand manac la chineji de cand alavtez, nu-mi aduc aminte sa fi facut fata urat de la mancare chinezeasca...

iar in dupa masa asta as face fursecuri cu Dani, ca abia asteapta saracul sa taie cu formele craciunesti...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

oana, ce ma amuza cand citesc la voi ca scoateti asa mult lapte la pompa si asa repede.... eu nu reusesc ( poate si pentru ca urasc pompa in cel mai autentic mod). Daca tu scoti atat... de ce crezi tu ca produce organismul tau atat??? pentru ca atat papa fata ( sau mai mult, mai exact). De ce nu se ingrasa? pai eu stiu multi adulti care mananca de rup si sunt slabi bat si eu , daca ma uit la paine ma ingras... De aia nu se ingrasa pitica ta, ca are arderile bune. manechina fara efort va fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, ce harnicuta esti. Sa iti fie de bine mancarea chinezeasca
Eu nu am deloc lapte la congelator :((
Poate ar trebui sa fac si eu provizii.
Cat poate sta la congelator? 6 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Dbunny, ce harnicuta esti. Sa iti fie de bine mancarea chinezeasca
Eu nu am deloc lapte la congelator :((
Poate ar trebui sa fac si eu provizii.
Cat poate sta la congelator? 6 luni?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


Da, 6 luni
Eu nu am avut nici la Mihnea si nici acum nu pun... cred
E folositor in caz de urgente si la diversificare daca vrei sa-i dai lapte cu cereale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ionela, nu stiu ce sa mai fac cu ea Noaptea si dimineata mananca ,ziua deloc !!!!!!!!!!!! N-a mancat de la 10 dimineata am incercat cu lingurita (scuipa tot afara) cu seringa (iar scuipa) ,am cedat si i-am dat cu biberonul ,l-a impins cu limba afara .
Am fost pe afara ,am intrat acum in casa,plange ,isi mananca pumnii ,i-am dat un san a supt putin ,a inceput sa se izbeasca cu capul si fata in san ,a inceput sa planga iar.
Cauta sanul cu disperare ,are o gurita atat de larg deschisa,dar cand ma apropii cu sanul sau biberonul intoarce capul si plange
Mi-e frica a inceput sa faca pipi tot mai rar ,azi in 6 ore a facut doar un pipi ,sa va deshidrata !!!!
Sunt disperata ,imi vine sa-i trag niste palme la fund sa lase ea greva si sa intre in normal,doar ma abtin din toata inima sa nu tip la ea ca o iau razna ,deci NU mai pot
Luni dimineata cred ca vom merge la medic ,poate are altceva

Aaaa,multumesc pentru link



Eu daca nu mai intru pe aici ,inseamna ca am fost internata la nebuni ,sigur sar de pe fix,nu mai suport situatia ,parca e un blestem pe mine de cand am nascut-o, numai aiurea ne merge incep sa fiu din ce in ce mai dezamagita de mine si de situatia in care sunt



Camady ,Lali m-ati intrebat de ce dau din ambii sani ,raspunsul este : NU am lapte suficient intr-un singur san,sanii in timpul zilei sunt moi bine de tot,cred ca numai in unul n-am mai mult de 40 ml si simt ca inca ii este foame ,trage si incerc sa-i dau si din celalalt

Hayat ,la control mi-a spus de vagin,habar n-aveam ce insemna si mi-a explicat cica daca fac dragoste nu voi simti nimic ,inca e "larg" acolo jos sa spun mai fara ocolisuri .Mi-a explicat cum sa fac exercitiile Kegel cand merg la toaleta ca sa nu am surpriza neplacute cand ...
Dar parca ai nascut prin cezariana ,nu? Nu trebuie sa-ti faci griji

May, Vigantolul la noi e sub forma de comprimate ,in spital mi-au aratat cum sa-i dau cu toate ca mi-e frica si-n ziua de azi,ii dau pastiluta intreaga in gurita si imediat ii bag sanul sa pape ,iar aceasta se va dizolva .
Mi s-a mai innecat de cateva ori




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alayna, tinem pumnii sa treaca repede repede


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

oana, ce ma amuza cand citesc la voi ca scoateti asa mult lapte la pompa si asa repede.... eu nu reusesc ( poate si pentru ca urasc pompa in cel mai autentic mod).


pai tu alimentezi 2 grasunei, si muls mai vrei¿

lena depinde de congelator, eu am citit 3 luni doar, iar daca-i dinala comercial, sau dinala la care nu umbli cu lunile la sertare poti 6. eu le am pt cand trecem la lp, sa nu fie trecerea brusca, si caz de se constipa, sa am ´leac´



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Alayna, sotul a incercat sa o hraneasca ziua? Eu cind Sofia nu manca asa faceam, rugam pe altcineva sa o hraneasca si eu plecam si ea manca. Sper sa nu te supere mesajul meu.


le.

Da, Dbunny, am pierdut tot ce aveam la congelator, bine nu aveam foarte mult cred ca undeva in jur de 300-400ml, dar nici bine nu mi'a picat. Nici n'am putut sa'l arunc eu. Acum am inceput sa pun iar. Iar pentru muls, spunea o mamica, cred ca aici la voi, ca atunci cind se mulge se gindeste la bebelusul ei, la lucruri frumoase in general, chiar functioneaza, eu azi ma gindeam la vacanta ce minunat ar fi sa pot pleca la Sibiu un oras drag mie. Si uite asa in citeva minute 90ml, asta dupa ce vreo 5 minute pompasem mai mult in gol.

Mergi la inceput