Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:



asta e buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Ma intreba cineva de vit D3, am uitat cine. Era ceva cu un bebe nascut in Cipru. Eu nu sunt medic si nu pot spune cat ii trebuie si daca ii trebuie. Stiu insa ca se dozeaza in functie de bebe si de clima. Deci, cu cat tara e mai expusa la soare cu atat se reduce necesarul de supliment de D3( pana la a nu se da deloc) si cu cat urcam spre nord cu atat creste doza... Se mai tine cont de fontanele , coaste, etc. Daca medicul de acolo nu i-a recomandat D3 nu are de ce sa-i dea. probabil acolo nu e necesar



Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Ionela, intrebarea asta a fost pe celalalt forum cu mamici de la Arcadia :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetele mele dragi si iubite, iar nu am mai reusit sa intru la timp pe forum, la mine e tot o zapaceala in ultimele zile, curatenie, piata, gatit, stat cu pitica...vrem sa facem si noi bradul maine si sa lasam totul in ordine in casa. vinerea viitoare plecam la socri si mai venim la anul
m citit acum tot ce ati scris, Jade, Hellena si Hayat si Sei, m-a apucat bocitul cand am vazut ce frumos ati scris, va iubesc pe toate mult de tot. Si pe celelalte fete desigur, care imi sunt toate dragi. Sper din suflet sa am timp zilele astea sa scriu si eu un mesaj despre voi, imi propun de vreo 2 zile, l-am inceput si l-am lasat asa...nu vreau sa scriu pe fuga, in graba, incerc sa ma gandesc la fiecare si sa descriu cat mai exact ce simt pentru fiecare dintre voi.
Sei sunt si eu alaturi de tine si de Ela cu tot sufletul, sunt convinsa ca Ela este bine, nu iti mai face grij, te rog. Sunt superbe videorile cu Ela cu colacelul
Lali,poti lua de pe pagina mea de FB ce poza vrei, este extraordinara ideea ta

Mariuca mi-a spus acum sa o pup pe Ela si din partea ei si sa pun si eu in bradut un globulet rosu pentru ea.


Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Ma intreba cineva de vit D3, am uitat cine. Era ceva cu un bebe nascut in Cipru. Eu nu sunt medic si nu pot spune cat ii trebuie si daca ii trebuie. Stiu insa ca se dozeaza in functie de bebe si de clima. Deci, cu cat tara e mai expusa la soare cu atat se reduce necesarul de supliment de D3( pana la a nu se da deloc) si cu cat urcam spre nord cu atat creste doza... Se mai tine cont de fontanele , coaste, etc. Daca medicul de acolo nu i-a recomandat D3 nu are de ce sa-i dea. probabil acolo nu e necesar





Ionela, intrebarea asta a fost pe celalalt forum cu mamici de la Arcadia :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Ionela Nu am zis ca toti copii care au peste 6 kg trebuie sa doarma neintrerupt noaptea. Unii rezista fara sa suga, altii au nevoie de 2-3 reprize de supt. Ambele variante sunt corecte atata timp cat bebelusii sunt vioi si sanatosi.
Anton are peste 7 kg si se trezeste si la 2 si la 5 sa suga.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui abmariana

Ionela Nu am zis ca toti copii care au peste 6 kg trebuie sa doarma neintrerupt noaptea. Unii rezista fara sa suga, altii au nevoie de 2-3 reprize de supt. Ambele variante sunt corecte atata timp cat bebelusii sunt vioi si sanatosi.
Anton are peste 7 kg si se trezeste si la 2 si la 5 sa suga.


Mamica de baietel minunat, Anton Daniel (7.9.11)


Ok, atunci suntem de acord. Un bebe sanatos mananca atunci cand vrea el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:




La multe lunite VALERIA de Marryan !!!

La multe lunite AMALIA Maria de Oanab04 !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multe lunite si din partea mea pentru printesele Valeria si Amalia Maria!sa fiti sanatoase si sa aveti parte in viata numai de bucurii!!


May am comandat si eu un costumas de pe site insa problema mea este ca as vrea sa ajunga pana vineri ( am optat pentru posta ca e mai ieftin), o fi vreo sansa?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

o sa vb cu cumnatul, dar sigur e ok. vezi ca o sa te sune, spune-i asta.
am imoresia ca in 3 ile ajunge in Buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Foarte simpatice filmuletele cu Adiel si Paul

Anca toma, si al meu doarme de doua nopti pana la 7-8 depinde de ora de culcare. Eu nu-mi fac griji sigur e ok! daca o sa doarma fara sa se trezeasa noaptea ma gandesc sa ma trezesc si sa ma mulg.

Va pup pe toate incerc sa intru diseara ca acum nu mai pot sta.

Edit: Lali foarte frumoasa initiativa, am pus si eu o poza pe FB

Mergi la inceput